Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лавина от последователни проблеми -уреди ,централно а сега и чистачки


НИКИ

Recommended Posts

Привет колеги ,до сега беше железно Шкодето ,но поредица от проблеми да опиша ,някой за допълнителен съвет .Започна се с уредите по таблото ,един ден всички стрелки и елекроники замлъкнаха ,намерих двата бушона ,като махнах единия ,тръгнаха всички уреди ,но като изгася колата дисплеите изгасват ,при повторно палене всичко е нулирано по тях ,като на дисплея за временен разход ,среден разход си седят на 0 ,работи само термометъра и часовника започва от 0.00 ч. когато са е двата бушона нищо не бачка , моментно състояние -отказа и скоростомера по някое време и сега не знам с колко карам .Почти едновременно и централното е като дискотека ,само си отключва ,заключва ,обикалям колата и от където мога от там заключвам ,я от дясна ,я от лява ,я от багажника от където стане . От днес и чистачките предните бачкат постоянно ,като пусна задната прединет спират и обратното ,стана кошмарно .Та днес успях само да сваля корите на шофьорската врата и на багажника ,на шофьорската врата като бъзикам снопа кабели към бравата чука едно реле и пали и гаси плафоните ,в багажника две букси извадих и май водичка е влизала ше трябва почистване .Някой ако има идея от какво може да е , в събота ше я закачвам на диагностика ,дано покаже проблема .Комфорт модула не знаме къде се намира ???? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ква диагностика, бе пич? Ти си за електричар. Свали клемите на акумулатора дорде я закараш в сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не става брат ,преди 3 дни алтернатора беше на ремонт и акумулатора беше разкачен 24 часа .никаква промяна .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледа ли всички кабелни снопове? Вероятно има някъде пробив и може да "омасяват" други кабели. Виж и самите кабели на акумулатора и връзките им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, там, в тая бушониера ако има проблем, то той ще е видим и осезаем, вярвай ми. Но тия бушони не са свързани с проблемите, които описва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@НИКИ, комфорт модула е точно под волана, но не мисля, че проблема ти е в него.

Може и да са няколко проблема на куп. Таблото е болно място, особено на по-възрастните екземпляри. Оправя се с презапояване и има хора, които ги правят. 

За мен обаче основно, проблема е свързан със замасяване. Щом при разбутване на кабелни снопове нещо се включва, там има проблем. Откачи едната клема акумулатора и свържи през мултицет да мери консумацията и го следи като пипаш сноповете какво се случва, също така и в покой. Ти хубаво си ремонтирал алтернатора и сигурно си зарежда добре, но вероятно имаш консумация, която ще ти стопява заряда с проблемите, които описваш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Алекси Георгиев написа:

Велко, там, в тая бушониера ако има проблем, то той ще е видим и осезаем, вярвай ми. Но тия бушони не са свързани с проблемите, които описва. 

Там е ясно, за бушоните. Аз имах предвид кабелите. И то - всички. Не само дебелите на акумулатора, а и сноповете наоколо. Нещо е станало, вероятно се е стопил някой кабел и е нагрял други, които също са "пробили" и се случват тея "веселби".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Добър ден ,какво открих до тук ,3 букси и едно реле ,което е за буксата за ремаркето ,се намират в лявата жабка за багаж в багажника ,всичко беше под вода ,пробих една дупка да изтече водата ,киснене в оцет 12ч. ,пръскане с контакт спрей е накрая WD ,чакам малко да изсъхнат ,че има прекъснати кабели и ще запоявам ,да видя какво ше дойде и какво не ,ще пиша за резултати .

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.