Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 6Y5 пасажерската врата не се отваря


meteowrite

Recommended Posts

Здравейте,

 

Наскоро ми се счупиха пластмаси на стъклоповдигача на пасажерската врата и като временно решение подпрях прозореца с летвички. (знам, знам...)

Но вчера стана и друго - вратата не иска да се отвори повече, нито отвътре, нито отвън. Пробвах всякакви комбинации на отключване/заключване, бутане, дърпане, молене, псуване - без успех. Из интернеда намерих някакво клипче, в което при такива симптоми вратата се "масажира" (почуква) няколко пъти и хоп - магия. Само че при мен това беше неуспешно.

 

И така, искам да ви попитам за мнение и акъл ако сте имали и вие разправия с тия работи.

 

Поздрави,

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да идеш някъде, където могат да я отворят без много щети да нанесат...

Микрон Доцев са 50:50 мненията. Но е да рискуваш. А и след и там в темата за тях мнения за друг човек, който се справя с подобни "веселби" доста добре. Потърси темата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да прозвучи глупаво, но опитай на запален двигател да отключиш. Възможно е при по-високо напрежение да завърти моторчето за отключване и да си отвориш вратата. Ако стане, веднага сваляш кората и чак тогава затвяряш, за да можеш да бръкнеш и да я отвориш повторно като си готов за ремонта, ако няюа да я правиш на момента. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

благодаря за съветите!

Опитах и на запален двигател. Всъщност централното се чува как отключва/заключва и мисля, че не проблемът в електрическата му част. По-скоро сякаш не някое жило се  е откачило или самият заключващ механизъм се е отказал вече. Не съм огледал още дали мога да сваля кората при затворена врата и това ме притеснява сякаш най-много. Ако успея ще ви се похваля със снимки тук.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фабията корите са със щипки. Трябва да разглобиш вътрешната дръжка и да развиеш болтовете, а може би има и едно винтче до дръжката за отваряне на вратата отвътре, като свалиш пластмасата пред нея (ако нямаш ел. огледала там има джойстик за механична настройка на огледалото) . Въпреки това, не виждам как ще се откачи кората отпред към таблото, защото е доста плътно до него. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.11.2021 г. at 15:38, ghost_rider написа:

На Фабията корите са със щипки. 

А трите видии най-отдолу на кората до който нямаш достъп при затворена врата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, fabia 1234 написа:

А трите видии най-отдолу на кората до който нямаш достъп при затворена врата?

Тях ги забравих...

Един колега с Октавия наскоро беше развивал тези трудносдостъпните с малък бит за гедоре, при извадено уплътнение. Не знам как точно, но се беше справил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това дето е отпред може ама за средното и задното седалката пречи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, fabia 1234 написа:

За това дето е отпред може ама за средното и задното седалката пречи. 

Седалката се сваля,аз го правих това на октавия ,но явно се е случвало това и преди и някой беше спестил предните винтове и ги нямаше.След леко открехване на кората с почукване по бравата и прецъкване на дистанционното тя се отвори сама.После нова брава и за сега всичко е добре.За тази процедура при майстор питах и ми каза 160-170лв, като бравата мисля ,че нямаше и 50лв.

Редактирано от Nasko_79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Фабията това с открехването на кората няма да свърши работа. Вътре е с метална тава, а не с найлоните, като при Октавия 1. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

 

справих се с вратата по следния начин:

- Както си беше затворена махнах всички болтове, които държат пластмасовата кора.

- Дърпайки за дръжката освободих пластмасовите щипки от към колоната в долната част и средата на вратата.

- Понеже вратата е затворена, щипките които се намират до таблото няма как да се освободят с изваждане. Тях ги прежалих и с движение на пластмасовата кора нагоре ги изпочупих (2-3бр) и така получих достъп до тавата със стъклоповдигачите.

- В моят случай стъклото беше подпряно с летвички, и това ми позволи да сваля тавата без проблем, от където да стигна до заключващият механизъм и да го освободя. Честно казано не знам как би се получило ако стъклото е монтирано все още, може би ще трябва да се свали самото стъкло и тогава да се свали тавата...?

 

Оказа се, че самата машинка има някакви грижи и електричесткото заключване/отключване не работи и същевременно пречи на механичното отключване. Поръчах си повдигачи (цяла тава) + машинка за 40-50лв от сайт за части втора ръка (да знам, че не е добра идея за повдигачите да са стари) и няколко часа разправия и клевети пред блока и готово.

 

Благодаря на всички за мненията и съветите по темата. Съжалявам, но не успях да направя смислени снимки.

 

Весели и безаварийни празници!

 

  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.