Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1 комби не се отваря багажника


ArsenalChamp

Recommended Posts

Здравейте- прегледах доста страници, но не можах да намеря отговор на проблема ми. От един месец съм собственик на Октавия 1 комби, двигател 1.6 бензин, 102 к.с., има газ. Още с купуването имах проблем с отварянето на багажника- няма ключалка и колкото и да натискам бутона вратата не се отваря. Четох подобна тема, че се сваля кората и се пръска буксата със спрей за изчистване на ръжда, но не ми стана ясно как се сваля кората и буксата. Изгасна ми и лампата в багажника - знаете ли каква е и как се сменя? Благодаря за отделеното време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кората се сваля с дърпане,но сега е по студено времето и иска да се пипа внимателно.При комбито може би е електрически бутона,защото при хечбека е механичен.Буксата ще я видиш,но аз си мисля ,че проблема няма да е в буксата.По-скоро в самия бутон има микро ключе което засяда в едно положение и не контактува.Скоро я правих тази процедура на фабията на жена ми.

Като свалиш кората се огледай и ще видиш кое къде е и как се сваля.Може с мултицет да видиш работи ли бутона.Успех!!!

Редактирано от Nasko_79
Поправка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

 

Минал съм по този път, почти сигурно е микроключето в бравата на 5тата врата на комбито, една фина пластинка се чупи и вратата спира да се отваря. Микроключето може да си го свалите и да си вземете ново от представителя на Шкода в България - Еуратек, внимавайте много, задължително дайте VIN,  различни са точно тези елементи за Октавия 1 комби до средата на 2005 година и след това.

 

Иначе, като алтернатива, може да закарате колата и в https://maximumkeyservice.com/, като предварително си уговорите и си запишете час, там със сигурност ще Ви решат проблема професионално и на разумна цена, ползвал съм им услугите преди доста време и останах изключително доволен.

 

Поздрави.

Редактирано от РусенскоВарено
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много - записах си час за Максимум сервиз. Странно ми е вратата на багажника да няма как да се отвори- нито с ключ, нито  ръчно с жило/бутон. Дали някой знае читав сервиз за София - Люлин, Овча купел, Надежда или др. за да си прегледам и ходовата час и да ми монтират кора под двигателя. Обаждах се в Автокомплекс РС, но там има час за след месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Шкода Фабия,има лостче за ръчно отваряне на багажника с жило.Намира се до шофьорската седалка от ляво.При теб няма ли го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваря се, разбира се.

 

Бутате облегалките на задните седалки и изпълзявате през багажника до 5-тата врата.

 

На пода на багажника, точно по средата, на товарния борд отвътре има едно капаче.

Махате го и там Ви е лостчето за отварянето на 5тата врата от купето.

Както каза преди време един колега, ако Ви затворят в багажника на такава кола, това е начинът да се измъкнете най-бързо. :)

 

Поздрави.

 

 

 

spacer.png

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Проблема е отстранен срещу 40 лева от Максимум Кей Сервиз и ремонт на микро ключето. Благодаря за помощта.

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.