Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем при палене 1.8т


firevint

Recommended Posts

Здравейте! Карам О1, 1.8Т. Последните няколко дни, първото палене сутрин не се получава от първия път, а трябва да въртя 2-3 пъти. След това, първата минута прекъсва и после няма никакви проблеми. Когато колата е загряла няма проблем с паленето. Ако някой ме насочи към евентуалния проблем ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, 

Чува ли се силен шум от автоматичният смукач през първите 20-30сек след запалването?

При мен има подобен проблем и тъкмо щях да пиша тема, но видях тази.

Педи време четох, че е от някакъв датчик за темературата, но не намирам статията за конкретният датчик и къде е той.

Сега съм решил да го подменям (четох, че е често срещан проблем при тези двигатели), та ако някой знае за какво говоря, ако може да сподели повече информация?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за температурния датчик на антифриза сигурно става въпрос най-добре да се провери стойността която показва с диагностика на студен двигател,имай предвид оригинален струва може би 70-80лв другото, което често създава проблеми при студен старт е проблеми с бензиновата помпа и регулатора тях е небходимо да замериш с манометър 

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пали в повечето пъти от първият път, но смукача работи на високи обороти и спира след 20-тина секунди.

Като четох преди (как ме е яд, че не запазих статията), при някой колеги се оправя със смяна на датчика споменат от @skodafen.

Един беше писал, че му се случва по 2-3 пъти да го сменя в годината (предполагам неоригинален, понеже в линка беше за 12лв тоя датчик).

Трябва да отделя време и да го види един приятел, който доста Шкоди смени, ама все не намирам време да ида :)

 

А някой знае ли къде точно се намира този датчик?

Да си го видя и сменя сам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Проблемът се оказа от газовата уредба. Богата горивна смес, която обърквала компютъра. Проблема се реши за 2 мин. със софтуерна настройка на газовата уредба.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.