Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със спирачките на шкода практик 1.4 тди


Каспаров

Recommended Posts

здравейте, колеги  аз съм горд собственик на шкода практик 1.4 тди 70 коня и до тук добре .

Имам следния проблем при спиране усещам ,че автомобила спира първо отзад (колата е с барабани отзад и има абс) върви с около 200-300 килограма товар,нови накладки отзад работеща ръчна и добри накладки и дискове отпред.

Та въпроса ми е къде може да е проблема и защо се държи така автомобила?

Благодаря предварително.!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад има "кантар", който променя спирачното съотношение преден/заден мост. Дали е калибриран и/или работещ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма "кантарион аз на там се бях ориентирал но колата е с абс и няма ...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това , че има АБС помпа не означава , че няма кантар ... проследи тръбите и някъде около левия тампон на моста го "крият" .. гледай за дебела пружина и на нея ще е вързан кантара.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

Това , че има АБС помпа не означава , че няма кантар ... проследи тръбите и някъде около левия тампон на моста го "крият" .. гледай за дебела пружина и на нея ще е вързан кантара.

д'Артанян е прав, кантар има. Може и да е запекъл/клеясал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.