Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със спирачки: "Bremsen fehler..."


Каров

Recommended Posts

Този надпис означава "Спрете. Грешка (проблем) в спирачките. Прочетете ръководството за експлоатация."

 

Трябва да се види в сервиз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • PRR changed the title to Проблем със спирачки: "Bremsen fehler..."

Започни с най-простото: виж дали не са ти "свършили" предните накладки.

Ако не е това е добре да се закачи на една диагностика да си "изпее" проблема. Или сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро виж дали спирачната течност не е под минимума. От износени дискове и накладки, независимо предни или задни е нормално да падне малко нивото но може да има и теч, а и съединителя е в тази система. 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега по-важен е въпроса защо е спаднала толкова, че да стигнеш до индикация на таблото! Или накладките са много износени или имаш теч... Нито едното не е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То от там се почва,проверка на нивото.При изнасени наклатки нивото спада,а тия наклатки може да нямат датчик за износване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм видял, мога да предположа следното. Само от износени предни или задни накладки, не мисля че ще спадне толкова нивото, че да стигне до/под минимума. Ако няма теч, вероятно и дисковете са доста износени, а за датчика, по-скоро самите накладки не са стигнали до такова ниво на износване, че да светне индикацията. Все пак датчик има само на предно ляво колело на едната плочка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, ghost_rider написа:

Без да съм видял, мога да предположа следното. Само от износени предни или задни накладки, не мисля че ще спадне толкова нивото, че да стигне до/под минимума. Ако няма теч, вероятно и дисковете са доста износени, а за датчика, по-скоро самите накладки не са стигнали до такова ниво на износване, че да светне индикацията. Все пак датчик има само на предно ляво колело на едната плочка. 

Не е задължително, моята кола е изпълнение Елеганс и няма датчици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми се е случвало да изпищи, но и предните и задните дискове и накладки бяха за смяна ..., както и течността. Но при нормални обстоятелства не би трябвало да спадне толкова.

 

@Izolini, сигурен ли си, че нямаш датчик? На Мица имаше, не вярвам на по-новите модели да са си го спестили. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен спада нивото на спирачна течност, за 10 месеца ще трябва да доливам още около 50 милилитра (и предния път беше горе долу толкова...). Дискове и накладки на еднакви километри - около 30 хил, в задоволително състояние, мисля че ще изкарат още толкова накладките. Течове по спирачни апарати Ц, остава съединителя.....

Това при мен като съвпадащи симптоми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PRR за съжаление съм сигурен. На Фабията, която струваше половината пари, имаше датчик за накладките, даже имаше датчик за нивото на течността за чистачки. На Вишната няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.