Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia 2 - колко километра ще изкара


paradox

Recommended Posts

Колеги здравейте, искам да попитам според вас колко ресурс имат Окти 2, 2ТДИ? Моята вече и навъртях доста км, но не се чупи и се чудя да ли и е време за смяна или ще кара още? По принцип се оказа доста надежедн автомобил и с лекота измина над 200к при мен. Вече е на 340к и се чудя дали ше устиска до 400 без да нещо да измяука. Някой с опит най - вече да сподели. Съединител на ДСГ на колко дава фира, още не е сменян... До сега нищо не съм ремонтирал по колата освен нормалните обслужвания на масла, ремъци, накладки и някви дреболии...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хебаво е да направиш ревизия на вала и повдигачите обикновенно понякога дават фира неочаквано 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е на 14 години и близо 350000 км. Чупили са се невероятни неща, а други които при някои са “консуматив” са си ок. Специално съединителя на ДСГ го смених на 285000 км. защото зегерката, която го държи беше изскочила. Но самите съединители си бяха в много добро състояние. Та според мен рецепта няма. Сменям си масла и консумативи, другото е на късмет. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Моята е на 407к км в момента. Взех я на 200к. Купувана от ЕТ, реални км.

За 8,5 години й навъртях тези 207к км. Имал съм един проблем за това време - вала и повдигачите в самото начало - на 230к. Иначе само консумативи общо взето. Само че моята е 1.9, ръчни скорости, 2005 г.

Никакво намерение нямам да я сменям, все още ми е супер кеф да си я карам и ми върши перфектна работа. Като я забранят със закон или се разпадне на съставните си части тогава, евентуално.

 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха,ха каква хубава тема.Аз съм със 2.0TDI PD 2010 на 160 х. и се чудя дали ще изкара до 200...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колега, несериозно е :), ние си говорим тук за 500к дали ще стигне без проблем ти 200. Оплаквания имаш ли? И моята е 2.0ТДИ БКД. Никви грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, paradox написа:

Е колега, несериозно е :), ние си говорим тук за 500к дали ще стигне без проблем ти 200. Оплаквания имаш ли? И моята е 2.0ТДИ БКД. Никви грижи.

Именно,иронизирам мислите си за 200к.Между другото започнах историята си със Шкода със служебен Форман,който беше на 260К в перфектно здраве,след това си купих Фелиция,после Фабия и сега от 11-12г. 2 Октавии.Но нищо след Формана не съм карал над 100к-продавх ги.Сега с Октавиите реших да ги оставя до 200(поне Скаута-щото все още много ме кефи и не искам да се разделяме),то бензинката няма да види толкоз през живота си така или иначе,щото одъртява,а километри не се въртят.Аз съм с BMM.С мотор,скорости,съединител грижи нямам - все едно сега съм я взел от магазина.Досега съм правил само спирачки(ама всичко заедно със спирачните апарати-Brembo,дискове и т.н.-от манящина),тампони на носачите,биалетки и смяна на компресор на климатик.Напоследък ми се счуват някакви леки и неясни шумове отзад,но още не знам от къде са-кардан ли,лагер ли,каре ли.Ей такива работи.На моя приятел 1.9TDI 4х4 е на 360к,но е правил и ремонт на глава,смяна на разпределителен вал,помпа на съединител и още доста други извън периодичното обслужване.

Редактирано от stoianovm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PD 1.9 карам на вече 450 к км.

Държи се много добре за тази експлоатация.

Предният собственик я е купил нова и до 330к км не е пипал нищо сериозно.

Смятам при правилна употреба 500 000 км са напълно постижими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 TDI BKC голф 5 служебен, на 313 хил реални. Оригиналният съидинител го смениха на 290 хил, другите работи не са пипани. Относително здрав автомобил като знам по какви пътища го карам. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.10.2021 г. at 20:52, skodafen написа:

хебаво е да направиш ревизия на вала и повдигачите обикновенно понякога дават фира неочаквано 

Хубаво е да уточниш, че това се отнася само за помпа-дюза двигателите с 8 клапана, при 2.0 тди за ВММ двигателя.

Не се отнася за 16 клапановите помпа-дюзи (BKD) и за комън рейл двигателите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много относително, зависи от много фактори.

Като цяло доста здрава кола, като изключим проблемите за които всички знаят и общо взето има статистика.

Карам я, товаря я, държи, много е приятна и измислена.

И аз мисля, че 500к не са проблем. Слагам сравнително скъпо масло, смятам, че това е най-важният фактор за турбо двигател :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Bucket написа:

Много относително, зависи от много фактори.

Като цяло доста здрава кола, като изключим проблемите за които всички знаят и общо взето има статистика.

Карам я, товаря я, държи, много е приятна и измислена.

И аз мисля, че 500к не са проблем. Слагам сравнително скъпо масло, смятам, че това е най-важният фактор за турбо двигател :)

 

Да за маслото съм абсолютно съгласен, много важен момент при дизеловите двигатели. Няма проблем да го карам 20к, но трябва да е най-доброто, поне 120лв за 5 литра 5-30, аз такова слагам. Мисля че това спомага за удължаване на живота.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, paradox написа:

 

Да за маслото съм абсолютно съгласен, много важен момент при дизеловите двигатели. Няма проблем да го карам 20к, но трябва да е най-доброто, поне 120лв за 5 литра 5-30, аз такова слагам. Мисля че това спомага за удължаване на живота.

 

Аз слагам Fuchs Titan 5-30 pro 3c, 130лв/5л, дават ми го с някаква отстъпка, към 98-100, това са вече 5 смени на 13-14к км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 хиляди километра с едно масло не спомагат за продължителността на живота на двигателя, колкото и скъпо да е маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко за сведение колко кара окачването:

На 460к км като 430 не са в България, вчера свалихме оригиналните биалетки, външни накрайници, тампони и т.н

 

IMG_20211014_133258.jpg

IMG_20211014_133318.jpg

IMG_20211014_133337.jpg

IMG_20211014_133349.jpg

 

 

п.с

След това директно отидох на реглаж и това е резултата, макар и на мен нищо да не ми говори:

 

 

IMG_20211014_165058.jpg

 

Дайте мнение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.