Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колата изгасна в движение, TDI 1.6, Help ?


tisho_tch

Recommended Posts

Колеги моля за съвет ?!

Тази вечер карайки (на скорост) колата неочаквано изгасна, никога не се е случвало досега и добре, че се случи наблизо и имаше къде да я оставя на паркинг. Накратко....гориво има; ток има (волтметъра в запалката си показва 12,4V при изкл. двигател и всичко си свети); стартера си върти нормално; по таблото изглежда всичко е нормално, без премигвания и т.н. , въпреки че забелязах по-късно, че километража се е нулирал.
Прави впечатление, че като завъртя ключа за запалването - двигателя понякога сработва за около 1 сек. и гасне отново.

Моля за някакви съвети какво бих могъл да диагностицирам сам, евентуално ако е лек проблема...преди да търся някой с теглич и да я пращам някъде в сервиз ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да я закачиш на диагностика да напишеш грешките ламапата за имобилайзера угасва ли 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за имобилайзера угасва...чета сега в един форум, че е трябвало да проверя лампата за подгрев дали е светвала, но не мога да се сетя...утре ще проверя.

Редактирано от tisho_tch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Октавия 1 има едно реле 109 - голям мръсник е! Виж, дали и при теб има такова, защото може да се е преселило в рая на релетата и заради т’ва да се случват тези мизерии. Ме помня кои крачета се окъсялата, но би трябвало на самото реле да е нарисувана схемата му. Та, виж и окъси, което трябва и ако запали - знеш къде е ключа от палатката вече. Но като цяло - трябва си диагностика задължително. Щото, т’ва моето, си е просто предположение. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега проверих, релето за подгрев си светва нормално.

 

...има ли начин да проверя дали е запушен горивния филтър при положение, че май нямам ръчна нагнетателна помпа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мисля, че локализирах проблема...при даване на контакт не чувам характерното жужене на нафтовата помпа (мисля че звукът е от нея). Така че май съм за помпа ? 

 

Някакви съвети, идеи, цени, препоръки ?

Редактирано от tisho_tch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реле 109 е за връзка с компютъра, не е за подгрева. За помпата - и тя се управлява от блок/реле. Виж дали има напрежение до помпата. Ако няма - виж управлението ѝ. А реле 109 е някъде под волана, погледни го и него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така! Получих помощ от приятел. Заебаваш т'ва реле 109. При теб не е тоя номер, но е ОК, щом не ти мига "подгрева"! Вадиш маркуча на нафтата и даваш на контакт...и веднага знаеш дали бачка помпата. И а шанс, релето ѝ да се е прецакало, но е малък. И вероятно, ако няма нафта - ще се наложи смяна на помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега я изтеглихме колата до един доверен сервиз. На първо четене без диагностика, само с оглед и проба ми казаха че проблема на е от горивната помпа (тя работи), а от друга помпа която се намира отгоре, точно под кората...чух "помпа за ниска газ" и че заради нея недостига въздух в сместа. Така че следващите дни след диагностиката ще знам със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окончателна диагноза: заминала нафтова помпа в резервоара. Новата струвала 300лв. Това е, казах им да поръчват и оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.