Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Студен старт


vladkant

Recommended Posts

Здравейте, от известно време при първо палене за деня (престой около 12 часа), колата не иска да запали при първо въртене.

От няколко дни, прицъквам на контакт поне 5-6 пъти, чувам помпата която с всяко прицъкване променя звука (първо включване на контакт- не се чува помпата), и колата пали без проблем. Само след неколкократно прицъкване на контакт, ако директно тръгна да я паля- не иска.

Обсъждал съм проблема с приятели, всеки казва че връща нафта. Как я връща?

Проблем по маркучите ли трябва да търся, няма петна от нафта под колата след престой.

Октавия, 2003 година, 1.9 tdi помпа дюза 4х4.

Ще се радвам за предложения как да реша проблема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем, но с бензинови автомобили. Връща нафта, значи че не поддържа статичното налягане в системата и връща нафтата в резервоара. Кое пази налягането не помня вече. Като даваш на контакт, така помпата успява да върне налягането в маркучите иначе само си върти, докато не дойде нафта за да запали. Но тази помпа върти за много малко и трябват няколко пъти, за да напълни всичко.

Аз не го оправих на никоя кола, защото беше нещо скъпо, на едната даже  беше направена да върти помпата нон стоп като завъртиш на контакт, за да не въртиш само ключа, което ако го забравиш, можеш да попрецакаш акумулатора, но аз никога не съм го правил.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.