Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Егр, клапа за меко гасене


nesor

Recommended Posts

Здравейте, искам за проба да изключа за малко управлението на ЕГР и клапата за меко гасене на двигателя. Как да го направя така, че да останат клапа - отворена, ЕГР - затворен. Ще светне чек енджина предполагам?

 

Има ли проблем да се кара така продължително време?

 

Шкода фабия 1, 1.9 СДИ

 

Благодаря, хубава вечер!

Редактирано от nesor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм сигуре, че на sdi клапата заедно с егр както при tdi ,а според мен най-добрият начин е с ламаринка 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ЕГР ще справя някак, клапата ми е проблема. Всъщност тя движи ли се по време на работа на двигателя? Или само При гасене? При загасен двигател в каква позиция остава клапата?

 

А ЕГР няма да го затапвам, само да му спра управлението.

 

Ако дръпна буксата на електроклапана към егр, и букста към електроклапата в какво положение ще останат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
Преди 5 часа, kimikom написа:

Извади маркучите от егр- Ра,затапи ги и друго не пипай.

Това е ясно, но не зная как работи егр - дали се движи самостоятелно, или заедно с клапата за меко гасене. На голф сди  и двете са с вакуумно управление и работят съвместно. Когато отваря ЕГР се затваря клапата за меко гасене, която едновременно е и дроселова клапа. Ако и при мен е така, то клапата ще ми затваря притока на свеж въздух.

 

Надявах се някой запознат да разясни как работят един с друг за да преценя какво да направя, но никой не се отзова. За сега съм изключил електрически клапана който командва ЕГР. Така всичко работи добре, но е дразнещо че свети чек енджин.

 

Ако някой е наясно да ли при отваряне на ЕГР дроселовата клапа се затваря, нека да сподели. Това за Фабия 1 СДИ. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.