Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сервиз за Автоматични Скоростни Кутии - Джемини 4


Jacky Adamov

Recommended Posts

Колеги, 

 

искам да ви кажа, че се давя в суперлативи за този сервиз. Заслужава все повече хора да разберат за неговото съществуване. 

 

Моята история:

 

колата ми Superb mk1, 2.8, V6, 2005г., 193кс, автомат, която имам от 2г. и до сега е била абсолютно безпроблемна изведнъж реши да си покаже магариите. 

 

На прибиране за родният Разлог колата изгуби обороти (без да губи скорост), ритна жестоко и влезе в авариен режим. 

 

След направена диагностика и грешка Gear 4 Incorrect ratio се оказа (в началото), че проблемът най-вероятно е в клапанен блок (колата е обслужена напълно преди по-малко от година).

 

На едно място, за смяна на блока с нов и оригинален + консуматив ми казаха, че цената ще надвиши 4000лв, което за мен е сериозна сума. 

 

След това звънях къде ли не: Трансексперт, Евгени ( @sauber благодаря ти за всички съвети), Дивалс, на някакъв, който по телефона ми каза, че съм убил скоростната кутия и да продавам колата, защото вече нищо няма да стане от нея.

 

С изключение на последният благодарности за всички други сервиз, които ми отказаха, но го направиха, защото не се чувстват сигурни и ми дадоха обясненията, но и затова, че ме насочиха към Джемини 4

 

Та обадих се аз там и момчетата ми казаха да закарам колата. Първите впечатления бяха от изключително приятелско и добронамерено отношение. Не ми казаха, че съм убилавал нищо, обясниха какво може да е и ако е това евентуално колко би ми струвал ремонта, както и да не се притеснявам, че ще я ремонтират. Също така казаха, че докато не свалят кутията не могат да са 100% сигурни в нищо. 

 

"Дори една стотинка да има промяна по цената или да е допълнително, ние ще се обадим да ви кажем, бъдете спокоен."

 

Ами наистиан ме успокоиха. 

 

Закарах колата и след два дни ми се обадиха с диагноза (без да свалят кутията) барабан и/или съединител, но ще могат да кажат като я свалят. 

 

Когато ми звъннха, че колата е готова се беше оказал барабан (не ме питайте какъв - не разбирам) и че колата е готова. През цялото време на комуникация (колата стоя там малко над 3 седмици, а аз им звъннах няколко пъти) отношението беше приятелско, добронамерено и с уважение към клинета. 

 

Вчера отидох да си я взема. Платих си. Дадоха ми гаранция 1г/20к километра. И въпреки че ремонта доближаваше 2к искам да ви кажа, че тези пари ги дадох с удоволствие. 

 

Уважението, човещината и професионализмът на тези пичове са чудовищни. Пича беше запомнил, че преди 3 седмици съм го питал дали мога да си платя ремонта с карта и ми звънна да ми се извини, че ПОС терминалът им не работи и да се приготвя с кеш, за да не се разкарвам напразно. 

 

Черешката на тортата беше, че тъкмо да се кача в колата забелязаха някакво петно от масло на стойката за левия крак (абсурд да го бях видял аз) и ми казаха, че не могат да ми дадат колата докато не го изчистят. Бях втрещен. 

 

Тръгнах да се прибирам и колата вървеше в пъти по-добре от преди. 

 

Такова отношение все по-рядко се среща, а когато се срещне е убаво да достигне до повече хора.

  • Благодаря 2
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този пост нямам нерви и желание да го чета, но въпросният сервиз само като ми каза,че няма практика да сипва оригинално масло разговора приключи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз такова нещо не съм казвал. 
 

И, разбира се, имаш правото да не го четеш… 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Passi написа:

Този пост нямам нерви и желание да го чета, но въпросният сервиз само като ми каза,че няма практика да сипва оригинално масло разговора приключи.

 

На кутията на Супърба, точно два пъти й правя обслужване. И двата пъти не е с "оригинално масло" и филтър. Разликата в цената е 600 лв. А производителя на двата варианта на масло и филтър е един и същ.

 

Радвам се, че @Jacky Adamov реши проблема. Оказва се, че е много трудно да се намери въобще сервиз за АК и то в София. Чак след това започваме да коментираме дали е читав или не. За мен е тотално необяснимо. От майстори съм чувал, че правенето на кутия е много "неблагодарна" и тегава работа. Но в България вече има страшно много коли с автомати. И въпреки това изглежда, че сервизите за тях са дефицит. Което няма никаква логика, баси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че ръчните скорости не се чупят или, че при тях ремонта е без пари, но доста хора предпичитат да вземат някоя уж читава кутия втора ръка за малко пари, което пак си е риск, вместо да правят тяхната, защото не се знае колко ще излезе сметката и най-вече, колко дълготраен ще е ефекта. Хубаво е, че са ти свършили работа и дано всичко да е наред. 

@sauber, ето пазарна ниша, която може да се запълни, стига да имаш ресурса и познанията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, ghost_rider написа:

стига да имаш ресурса и познанията.

 

Изглежда, че тук приключва всичко и заради това има ниша. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Бях при момчетата от джемини преди няколко месеца, имах едно притрисане при тръгване. Гледаха я на диагностика, повозихме се, не успяха да открият че беше съединителя.

Предполагам ако има грешки в диагностиката ще я оправят, но при мен проблема беше механичен със съединителя и не успяха да го разберат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.