Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 6Y5, заключва се сама


ghost_rider

Recommended Posts

Здравейте колеги. 

От доста време ме тормози един проблем с централното заключване на Фабията. Проблема зачестява със затопляне на времето. При паркирана кола, доста често с ключа на таблото, колата се заключва. Напоследък започна да се заключва и отключва и в движение. Доколкото съм правил проверка микроключетата на всички врати работят. На таблото няма индикация за отворена врата, но гледам по плафоните. При издърпване на ключа от таблото плафона светва, та изключвам и проблем с това микроключе. 

Според вас към кой модул да се насоча за откриване на проблема? Дали този в шофьорската врата или комфорт модула зад таблото с бушоните? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отключването и заключването в движенеие мисля че се кодира с ваг-ком сигурно е активирано 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се заключва? В положение 1 или в положение 2? При едно може да отключиш с вътрешните дръжки, това е и заключването отвътре. 2 е заключване само отвън или от дистанционното и при него се активира алармата ако е фабрична или по кан и се блокират вътрешните дръжки.

Ако си в купето и заключиш с дистанционното или се самозаключи защото не е отчело отваряне на врата, в момента в който завъртиш на контакт, заключването минава от две в вдно. Бутоните за заключване във вратите леко помръдват, но не се вдигат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм оставал вътре да пробвам дали мога да отворя от дръжките, но мисля че няма да мога. Аларма няма, дистанционното е оригинален ключ с 3 бутона. Няма проблем с отчитането на отворена врата. Колата не се заключва след отключване и отваряне на врата, а по-скоро няма закономерност. По принцип в гаража стои отключена, така че рядко преди потегляне се налага да отключа за да вляза (освен ако не се е самозаключила), но след паркиране се закючва сама след неопределено време, от няколко часа, до няколко дни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, skodafen написа:

отключването и заключването в движенеие мисля че се кодира с ваг-ком сигурно е активирано 

Предполагам имаш предвид заключване при достигане на определена скорост? Мисля че тези коли нямат такава функция, а и колата я имаме от 2010 година и случващото се не е ефект, а дефект в последните 2 години, но зачести. И определено се влияе негативно от топлото време. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат заключване по скорост.

Остави я със свалено стъкло в гаража и пробвай когато пак стане. Може бутона на централното или кабелния сноп във вратата да прави късо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Смени целия модул, в мегапартс е 30-50лв ... Цъкни на модули и ще го видиш, сложили са го при централите за Airbag.. Другия вариант ела да ти спра автоматичното заключване през vcds...

 

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоматично заключване не е активирано. Не се бъркайте, не е в него проблема. Като за начало мисля да опитам с пулта за управление на стъклата, където е бутона за заключване отвътре. По пътя на логиката, щом се заключва и може да се отвори от вътре, би трябвало там да е проблема. Комфорт модул не знам дали ще намеря подходящ, защото е по-богато оборудвана, има ESP, което рядко е поръчвано при Фабия.

@maxrpm, всъщност за кой модул говориш? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето за това 14лв е сега, но не го цъкайте много , ще му се вдигне цената от скрипта на сайта. Аз за 14лв бих пробвал дали е от него https://www.megaparts.bg/product/765705026

 

Комфорт модул за Skoda Fabia I Hatchback (08.1999 - 03.2008), № 6Q2937049D

 

Копчето го бях забравил , но да тествай да изключиш буксата 1во...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И снопа между вратата и купето виж. На дясната врата също и от там се командва вътрешното заключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moже и да е скъсан кабел в маншона на вратата , аз така на един голф 5 ,си играх с един кабел , като го допреш се заключва , като го допреш пак , се отключва... :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за напътствията, при първа възможност ще проверя за изброените възможни проблеми и ще ви държа в течение. Друг проблем е, че колата не е при мен и ще отнеме време докато направя тези проверки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Пробвах с друг пулт, проблема остава, съответно на другата кола не се прояви, така че пулта е ок. За кабелните снопове ще е малко трудна проверката, но ще опитам да разгледам когато мога. Нещо ме навява на мисълта, че комфорта се бъгва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.