Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Roomster 1,4 diesel подгряващи свещи


Stoycho

Recommended Posts

Здравейте съфорумници От 3 години имам Румстър 1,4 три цилиндров дизел втора ръка.Досега съм минал 20 000 км с него.Обслужвам го редовно и ме слуша.Напоследък ми се налага да го карам по често от София до Бургас и забелязвам следния проблем:по време на движение ми светва лампата на подгревните свещи.Проблема се оправя като я изгася и запаля отново.Вече ми се случва за втори път.Дори втория път като я изгасих и запалих отново лампата угасна но след 3-4 минути отново светна.При повтаряне операцията с гасене-палене пак угасна.Има ли някой от вас идея какъв е генезиса на проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея има единствено диагностиката! Закачи я и ще си каже, какво ѝ е. Тази лампа, освен основната ѝ функция, също е и индикатор за проблем. Няма как да има лампа за всеки проблем, нали. Та...закачаш и виждаш къде е проблема ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам закачено едно устройство с OBD букса и връзка с телефона и като му дам да чекне ,не дава грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-безобидното и откриваемо без диагностика е да си провериш дали ти светят стоповете. Често срещана причина за светенето на тази лампа е дефектирала стоп машинка. Преди доста години сменях на старата фабия, взех я за около 10-15лв. Сменя се за 1 минута. 

Редактирано от ghost_rider
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, ghost_rider написа:

Най-безобидното и откриваемо без диагностика е да си провериш дали ти светят стоповете. Често срещана причина за светенето на тази лампа е дефектирала стоп машинка. Преди доста години сменях на старата фабия, взех я за около 10-15лв. Сменя се за 1 минута. 

Колегата е много прав, аз имах подобен случай. В градът, изведнъж ми светна лампата и се оказа, че крушките на двата стопа са изгорели (видях в отражението на рейса зад мен ). След смяната на крушките загасна и от тогава нямам проблем, та нищо чудно да е има роля и стоп машинката. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.