Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Yeti 1.8 TSI 4x4 МТ 2015 мнения?


wrx

Recommended Posts

Здравейте, обмислям покупка на въпросния автомобил, поразчетох се из форума, но повечето мнения и коментари са за тди модела.

 

Автомобила е на 75к километра, ръчни скорости и за съжаление е най-ниската версия на оборудване - "бизнес".

 

Колата ще бъде проверена в сервиз преди покупка, но ще съм благодарен ако споделите мнения, впечатления, насоки, какво да гледам първоначално, заслужава ли си, струва ли си, хубав ли е този мотор, върви ли тая кола и т.н.

 

Четох във форума, че предния модел е бил с проблемни мотори - вериги/бутала етц. При този как е положението?

 

Плюс за мен в случая са "малкото" километри и пълна сервизна история, от която очаквам да добия и по-пълна представа за какво иде реч. Също +, че е от 1 собственик.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора не е като предишните, а си е ОК! Много приятен за каране! Естествено, не е от най-икономичните, а и Йетито с формата си допринася още повече за разхода. Ниското оборудване се бори с мерак и кинти. Имай предвид, че ще трябва да обслужиш колата ако не е, понеже гледам е на 5-6 години. Маслата са няколко, та гледай да не изпуснеш нещо. Ще ти трябва хубаво масло и читав сервиз, за да си спокоен!

Преди време Йетито беше и в моят списък, но ме спря малкия багажник и (поне за мен) неудобните седалки. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, за отговорите колега, гледам, че си отговорил и в другата тема! Освен масло двг, скоростна кутия и диф, нещо повече ли се има предвид? Кои масла са за хубави/предпочитани? Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен маслото на мотора и кутията, имаш раздатка, халдекс и диференциал. Халдекса се обслужва на 60 000 км макс + филтър. Всички масла по трансмисийте е хубаво да са оригинални (ОЕМ). Поне така казват всички, които се занимават с т'ва (с някои изключения разбира се).

Лично аз, не съм с 4х4. Ползвам Ravenol за двигателя и съм доволен. Каквото и да избереш, гледай да е читаво, че се е напълнило с ментета.

Ако/като вземеш автомобил, свиркай на ЛС ако решиш да съдействам за чарколя и масла.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.