Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 2, избор на спирачни дискове, накладки и маркучи?


Recommended Posts

Това е както написах супер в моя случай, 15 хиляди на годишна база.

Което си е гарантирано пет години напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с АТЕ дискове и накладки, в момента са на ~140к км. ? Накладки има още доста и отпред и отзад, но дисковете са си за пенсиониране. Лично аз при следващата смяна бих сложил пак АТЕ, въпреки, че и нещо по-бюджетно би било напълно ОК предвид начина ми на каране и опита ми дотук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

В крайна сметка смених предните дискове и накладки с Bosch.

Другата седмица ще сменя и спирачните маркучи и течност.

За сега гледам да не спирам много тежко за да се напаснат, и си помагам с моторната спирачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.05.2021 г. at 20:38, Alexandar написа:

Аз съм с АТЕ дискове и накладки, в момента са на ~140к км. ? Накладки има още доста и отпред и отзад, но дисковете са си за пенсиониране. Лично аз при следващата смяна бих сложил пак АТЕ, въпреки, че и нещо по-бюджетно би било напълно ОК предвид начина ми на каране и опита ми дотук.

 

Ама фабрично АТЕ ли са? Щото ако да, ще си неприятно изненадан от афтърмаркет подмяната...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, sauber написа:

 

Ама фабрично АТЕ ли са? Щото ако да, ще си неприятно изненадан от афтърмаркет подмяната...

 

Афтърмаркет, 2015-2016 при Евгени са слагани. Наскоро ги смених, дисковете се разтресоха. Накладки имаше още.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да забия окончателно Цимермана, ако не ме лъже паметта, изхвърлих дискове и накладки ATE на около 14-15000 км. Евгени ми вика "Как си ги палил бе човек". А съм ги карал така, както карам в момента Цимермана. Които е вече на 30К. Накладките са на около 1/3та, а дисковете изглеждат почти като чисто нови. И колата спира "как си требе".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 месец и 5к км смених всички дискове и накладки с АТЕ, засега всичко е нормално, но с моя стил на шофиране едва ли ще стигна до следваща смяна, преди да сменя колата, което не мисля че ще е скоро. Имах 2-3 екстремни спирания и доволно заковава, но още не мога да им се доверя, че ще бъдат безпроблемни. С нови предни лагери съм и едната главина също. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера сменихме и маркучите както и спирачната течност:

Маркучи АТЕ, течност Оригиналната

 

IMG_20211014_135919.jpg

IMG_20211014_141807.jpg

 

Спира добре, нямам оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.