Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подмяна говорители


Recommended Posts

Здравейте, с какви говорители мога да подменя говорителите в задните врати на окти 2003 

На снимката е оригиналния.

Иска ми се да е плъг енд плей дет се казва....

20210502_105849.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това като гледам са пищялки , ам те обикновенно вървят комплект с нискочестотен.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, JORDITO написа:

13 - ки ли са ? Мисля, че това ще ти допадне. 

https://www.technopolis.bg/bg/Govoriteli/Avto-koloni-HERTZ-DCX-130-3/p/302767

Джордито, някакви мънички са. По скоро както каза The Best Forman са пищялки.

The Best Forman ако вървят с елипси които да станат в багажника на комбито бих се ориентирал да ги взема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах листата на Авител и не те съветвам да си купуваш компонентни елипси .. аз съм вземал Pioneer 6"х45мм. (това е оригиналния размер) и свиреха доста прилично.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, JORDITO написа:

Вярно са пищялки, аз се обърках по снимката. 

Значи послушай @The Best Forman 

Не е задължително ако има излишни 300+

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, JORDITO написа:

13 - ки ли са ? Мисля, че това ще ти допадне. 

https://www.technopolis.bg/bg/Govoriteli/Avto-koloni-HERTZ-DCX-130-3/p/302767

Мисля, че точно такива сложих миналата година отзад (на лифтбек), свирят добре, като за моите изисквания. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Става въпрос за тези малките които са на задните врати при ръчката за отваряне

Макар че всички са за подмяна.....

20210503_191229.jpg

Редактирано от vladkant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Здравейте отново, май настъпи момента да си подменя почти цялото озвучаването в каручката....

Приемам препоръки за плеър, като изискванията към вефа са ми да мога да си пусна телефона през него, като НЕ е двоен дин, и да има изход за усилвател/осциловатер/оселватур ?

Тонколоните ако може да са еднокомпоненти (ако така се казват на тези които нямат вградени пищялки).

Тонколоните са ми 2 броя кръгли в предните врати, две елипси в багажника-комби съм, и общо 4 пищялки в предните и задните врати. Размери не знам....колата окти 2003та комби.

Ще съм благодарен за препоръки :)

бюджет, тъй както гледам май ще е около 500 кинта....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.technopolis.bg/bg/Govoriteli/Avto-koloni-HERTZ-DSK-165-3/p/302764

Ако не греша това сложих отпред. 

За отзад имаш предложение доколкото прочетох, а и моята не е комби и не знам какви размери ти трябват. 

Относно плеъра, аз избрах такъв без диск. По-компактен е като размери и лесно се намества в таблото, а и дискове не ползвам, та си беше излишно. За усилвател обаче не съм наясно кои има и кой няма изход. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента плеъра ми е пайнер mvh 180ubg, а иначе отдавна заглеждам херцове за колони.....доста добри отзиви съм чел из нета за херц като цяло. 

Ако ден два някои хора не вземат участие в темата, ш ги притеснявам на лични ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам , защо гледате тоз Технополис .. вярно де що има телевизори вкъщи съм ги вземал от там , но за аудио техника и особено за кола , за мен Авител са първия избор. И като говорим за избор - от 100 до към 250 има плейери (пак там) , които според мен биха задоволили и най-претенциозните уши. Колкото до Херц - неразбираемо за мен скъпи говорители и то за обикновенна хартиена мембрана , а останалите ...

Та аз лично като се изпролети , мисля да обзаведа моита кола с две ТАКИВА , а кога ще пускам жици е друг въпрос ?

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбирай погрешно, изобщо не държда да купува от Технополис, просто дадох пример като дадох линк от сайта им. Иначе за Авител подкрепям, но за да съм най-точен, аз бих си избрал марка/модел и бих ги купил от там където цената е най-добра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди...има няма 7-8 години на О1, само че лифтбек, монтирахме със зъболекаря от форума DLS предни, задни и пищялките. Имаха си филтри също. Сложих Pioneer, към който връзвах iPhone и управлявах музиката от телефона директно през плеъра. Доста удобно беше. Не съм някой шашав на тема музика и съответно не съм капацитет в тази насока, но звука в колата беше повече от добър. Лошото е, че не помня модели, а и на дали ги има още същите на пазара. Просто споделям, че може да преслушаш и DLS :)

Успех!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен не е важно към кой сайт ме препращате, важното е да прочета мнение за конкретна марка и модел ?

Преди 10 часа, The Best Forman написа:

неразбираемо за мен скъпи говорители и то за обикновенна хартиена мембрана

Погледнато реално, има едни тонколонки (вярно са за домашно), дет са хиляди левове.....а е дЪрво, хартия и малко медна жица.....

Тези които мислиш да слагаш изглеждат прилично и на доста примамлива цена, преди няколко години бях питал в ЕТ за говорителите, тогава имаха (сега не знам) само елипсите и големите в предната врата на цена 90 кинта комплекта, пищялките били спрени от производство.

Преди 2 часа, zloQQ написа:

Сложих Pioneer, към който връзвах iPhone и управлявах музиката от телефона директно през плеъра. Доста удобно беше

С такова пионерче съм и аз в момента, ама нещо му се разказа играта- одъртя, а го ползвам доста харт.....все е на макс, 90% е вързан за телефона....и почна да губи подсветката на дисплея, а вчера даже замлъкна за около пет минути. Т ми се иска пак да е със същите функции, плюс изход за бас каса, заради шкафа в багажника ?

Благодарско на отзовалите се, надявам се да има още мнения и предложения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.