Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Капарирах Skoda Superb 3.6i V6 DSG 4x4 L&K


skertin

Recommended Posts

Преди 15 часа, tuningmania написа:

До @Lup40 - Много слабо се е подготвил Филип за този епизод..

 

Представи си как е за тези модели, които не са ни познати :) Мога да кажа същото и за ревюто за Санта фе 2. Много слаба подготовка :) 

 

Иначе, Супърба си е супер :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 142
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • skertin

    60

  • joro-120L

    22

  • Stucata

    14

  • Боре

    11

Здравейте, тамън влязох и аз да споделя видеото, но и мен са изпреварили ??. Иначе наистина не се е подготвил кой знае колко добре, изрежда екстри, които въобще ги няма в това поколение на Супърб, има и други неща, но както и да е....

 

Иначе вече 8 месеца откакто я карам продължавам да изпитвам абсолютно същото удоволствие както в ден първи. Колата се държи отлично, не ми е създавала ядове.

 

Трябва да видя печката, защото не работи и нагревателите на шоф седалка, защото усещам подгрева само в облегалката. 

 

Дойде време за смяна и на масло, също трябва да сменя един датчик на накладките отпред, защото ми го счупиха като сменях дискове/накладки. Тампони на макферсона също са за смяна, защото припуква при въртене на волана на място (явно им е слабо място, защото ги сменях и на Пасата).

 

За съжаление засега не съм направил никакви подобрения, освен едни ЛЕД плафони за задния номер, но така или иначе мисля да си я карам дълго, така че всяко нещо по реда си :)

 

Друго интересно нещо е че случайно намерих собственика на другия Супърб от ЧЕЗ. Колите наистина са 1:1 като оборудване и пробег. Та с въпросния колега си паснахме и си обсъждаме нещата доста често. Ето снимка и на неговата, беше със същите джанти като моите, но той се обзаведе с оригинални :)

IMG-67b52c95c66b29eb2c23da026d87c146-V.jpg

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, skertin написа:

Ето снимка и на неговата, беше със същите джанти като моите, но той се обзаведе с оригинални :)

 

то бива лакомия, ама тия от ЧЕЗ и на двата Супърба са отарашили заводските джанти!

Този може да е с джанти за Шкода вече, но не са оригинални, заводски за L&K.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

 

то бива лакомия, ама тия от ЧЕЗ и на двата Супърба са отарашили заводските джанти!

Този може да е с джанти за Шкода вече, но не са оригинални, заводски за L&K.

 

Дам доста неприятно, явно оригиналните са си ги продали, а тези с които сме взели колите са били ползвани за зимни или нещо такова....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@skertin той Митака и с друго се обзаведе ?

 

DSC_3150.jpg 

 

received_987241802062002.jpg

 

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, skertin написа:

Дам доста неприятно, явно оригиналните са си ги продали, а тези с които сме взели колите са били ползвани за зимни или нещо такова....

 

Ако държиш на оригинални, в момента се продават. В мн. добро състояние, поне от снимките.

С оглед на това, че са дефицит на пазара и трудно се намират, може да се възползваш, ако разбира се и цената те устройва.

При интерес от твоя страна, мога да дам линк към обявата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, JORDITO написа:

@skertin той Митака и с друго се обзаведе ?

 

DSC_3150.jpg 

 

received_987241802062002.jpg

 

 

Знам аз, ама още не съм сколасал да се видим, че да ми демонстрира :)

 

@joro-120L Жорка дай линк да видя за какво иде реч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е Сириус моделът. Доста трудни за намиране са. Цената им за 1 бр. е 483 лв в Еуратек.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, JORDITO написа:

Това е Сириус моделът.

 

 Точно. За заводско вграждане на Супърб 2 и 2 FL L&K.

На този Супърб ги е хванала липсата този модел джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

 

 Точно. За заводско вграждане на Супърб 2 и 2 FL L&K.

На този Супърб ги е хванала липсата този модел джанти.

 

Уникални са....но както очаквах и цената им е доста добра.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, skertin написа:

 

Уникални са....но както очаквах и цената им е доста добра.

 

Мен затова буквално ме е яд, че ги нямаш. Още, като разбрах, че липсват. Но, това не е най-важното.

Да сме живи и здрави, ще изпадне нещо подходящо, дори и друг модел. Но, задължително 18" :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте момчета, как сте? Надявам всички да сте здрави!

 

Оказахте се напълно прави, тия джанти, с които е колата са абсолютен боклук, вече 2 пъти давам по 200 лв да ги изправят, щото се изкривиха и 4те.....та ще се купуват джанти, видяло се е, така не става. Но така или иначе пак ще са 17ки, просто вече купих 2 комплекта чисто нови зимни и летни гуми и колкото и да ми харесват онези 18ки дето Жоро предложи, ако ги взема ще трябва да се купуват и още поне 1 чифт гуми и ще стане много дебело. 

 

Та ровейки из OLXa попаднах на тези:

 

https://www.olx.bg/d/ad/dzhanti-za-skoda-16-17-18-19-octavia-superb-laurin-klement-CID360-ID6Li9d.html#80b938139b

 

Знам, че не са оригинални, но какво мислите, дали си заслужават или да търся оригинални втора ръка? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, в крайна сметка се спрях на нови оригинални джанти, не са специално за Шкода, но са от ВАГ групата. За съжаление са 17ки,понеже вече купих 2 чифта чисто нови гуми (летни/зимни) и ми беше нерентабилно да купувам 18ки. Не са кой знае колко красиви, но поне са чисто нови и здрави. Сега остава само да им купя едни капачки с новото лого, че тия зелените грам не се връзват. Отделно си поръчах чисто ново достанционно за печката от Словакия за 200 лв ( тука искат 200 за 2ра употреба и над 300 за ново). След като пристигне ДУ, предстои ремонт на самата печка, защото не работи и на диагностика излиза неработеща циркулационна/водна помпа. Това е от мен засега :)

20220310_150050.jpg

20220310_150117.jpg

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и със здраве! Бордюр да не видят! :)

Със 17" печелиш возия и по-безопасно минаване през дупки. С 18" визия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Жорка, абе не е перфектната джанта, с онези, които ти ми предложи щеше да стои уникално, но инвестицията щеше да е огромна, понеже старите нямаше как да ги ползвам дори за зимни, просто са супер зле. В началото след като ги сложих грам не ми харесаха, ама взех да свиквам :) В крайна сметка залагам на возията, а и тепърва предстоят други интервенции по колата, които за мен са по-важни (подгревът на долната част на шоф седалка не работи, дясното огледало не се разгъва, а на лявото не му работи подгревът...) та ще се фокусирам към тях. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.02.2022 г. at 19:50, skertin написа:

Здравейте момчета, как сте? Надявам всички да сте здрави!

 

Оказахте се напълно прави, тия джанти, с които е колата са абсолютен боклук, вече 2 пъти давам по 200 лв да ги изправят, щото се изкривиха и 4те.....та ще се купуват джанти, видяло се е, така не става. Но така или иначе пак ще са 17ки, просто вече купих 2 комплекта чисто нови зимни и летни гуми и колкото и да ми харесват онези 18ки дето Жоро предложи, ако ги взема ще трябва да се купуват и още поне 1 чифт гуми и ще стане много дебело. 

 

Та ровейки из OLXa попаднах на тези:

 

https://www.olx.bg/d/ad/dzhanti-za-skoda-16-17-18-19-octavia-superb-laurin-klement-CID360-ID6Li9d.html#80b938139b

 

Знам, че не са оригинални, но какво мислите, дали си заслужават или да търся оригинални втора ръка? 

 

Този пост наистина съм го пропуснал. Сега го виждам.

 По въпроса нищо не мога да кажа, ако са реплики. Но си е рисковано, като здравина на материала. Иначе, от линка ми харесват "турбинираните" спици. На Супърб 3 вървят, но не се знае дали ще стоят на твоята. Търси оригинални втора ръка!

п.п. такъв щеше да ми е отговора към 06.02. :)

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.