Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем със запалването


гогата

Recommended Posts

Здравейте, имам Шкода Фелиция 1.3 мпи ,но днес като  се опиах да запаля , не успях (нито на газ, нито бензин). Има  контакт, бушоните  са ок , но не иска да запали. Имам чувството , че липсва  ток. Някой да ме посъветва от къде да започна да търся проблема или какво може да е евентуално. Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На МПИ бобината има склонност да прекъсва. Провери на буксата дали идва + и ако има - пробвай с друга/нова бобина.

Друг чест проблем е с датчика на коляновия вал , но там е проба/грешка.

За да се ориентираш , намери някой с ВАГ ком за да прочете какви грешки дава (дали е от запалване или от ключа/имобилайзера).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

(дали е от запалване или от ключа/имобилайзера)

Ако беше от имобилайзера би трябвало колата да пали за 2-3 секунди и веднага да гасне, защото аз имах такъв проблем със същия двигател преди 2 месеца. По-скоро бих се насочил към проверка на свещите или както каза бобината да се провери. Предполагам, че релето на бензиновата помпа цъка.
Гогата, гледам, че си от Пловдив, ако решиш аз имам VAG COM и може да се разберем да я закачим да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.