Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Екостикери, екокатегории


Stucata

Recommended Posts

Гена, прав си с т'ва, което правиш. Аз всяка сутрин събирам пред нас шилета от да та, кенчета от бира, фасове, мокри кърпички и всякакви хартийки и пликове...

Сигнали за т'ва не съм пускал, не за друго, но както казваш - и сам мога да си го свърша. Макар да има и за т'ва хора на които им се плаща.

Ама що да не пускам сигнали за счупена шахта, неправилно паркиране, изгоряла улична лампа...

Нека се ръчкат СО да си вършат работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера цъкайки из мрежата , попаднах на ТАЗИ статия .. ами дай Боже повече такива хора .. вместо да си вземе последния модел Г класа на Брабус и да си джитка по 3 километровия разбит път , взел че го асфалтирал , купил контейнери и организирал сметоизвозването и всичко за да харесва средата , в която живее. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @ghost_rider - За мен е най-честно "Еко"-Категорията да се определя само и единствено на база измерванията при Годишния Технически Преглед. Както може някой да си има "DPF" но да го е махнал, за да си повиши мощността, тама може и някой, който няма, да си сложи, за да продължи да си ползва Автомобила.

 

До @PRR - Виж 20 Автомобила и ми кажи колко от тях са чисти от лайсната на вратата - надолу. За мен - това е генералното

 

До @The Best Forman - Този образ е познат на мой Приятел. Нещата са долу-горе, все едно ТИ си дал 20 Лева за Благотворителност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро , въпроса е принципен , а не да коментирам кой , колко пари има ;)

Имам и друг пример - комшия , който има фирма (от кой и как е дотирана няма значение) миналата година реши да остъкли блока по някаква програма и на финала сложи на етажа една врата , защото старата беше крива и не се затваряше. А сега помисли какво е спечелил единия от остъклението и какво другия от асфалтирането (аПстрахорай се от това кой , колко пари има) .. да не говорим за бившия ти началник , дето около къщата му е лунен пейзаж от години , без изглед да се промени .. сигурно и той подава сигнали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @The Best Forman - Нещо май говорим за различни неща. Аз имам предвид, че лично за мен, е едно и също, Хора с малки и голями възможности, да дарят по 1% (примерно) от доходите си, за Благотворителност. Сумата ще е различна но големината на Сърцата им е еднаква (в случай, че действието е подтикнато от Сърцето). Във финансов аспект, но без да използвам цифри, мога да ТИ кажа, че щом се кефиш на образа по-горе (и аз му се кефя) е също толкова правилно да изпитваш същото и към всички Пенсионери, които са изпратили по 2 "SMS"-а за Благотворителната Инициатива "Бългатката Коледа". Но, за тях никой не пише статии..

 

П.П.

Около бившия ми Шеф асфалтираха. Тротоари, след 10-ина Години, най-рано. Нали ще Живеем по 1000 Години, защо да не изчакаме 50-100? Мани, смЕх..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, tuningmania написа:

До @PRR - Виж 20 Автомобила и ми кажи колко от тях са чисти от лайсната на вратата - надолу. За мен - това е генералното

 

Генерално за кое? Или генерално ... по принцип ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, tuningmania написа:

До @ghost_rider - За мен е най-честно "Еко"-Категорията да се определя само и единствено на база измерванията при Годишния Технически Преглед. Както може някой да си има "DPF" но да го е махнал, за да си повиши мощността, тама може и някой, който няма, да си сложи, за да продължи да си ползва Автомобила.

Абсолютно съм съгласен и очаквам в най-скоро време да стане точно така. Нали първоначалната идея беше точно такава?

Затова малко ме е яд, защото откакто започнаха да лепят от скъпите стикери не мерят нищо, ами записват по свое усмотрение. В малко случай дават и по-висока категория от максималната възможна според таблиците, но в повечето случаи дават по-ниска, без да има основание за това. Да много от колите са скопени откъм екологичните системи, но до ден днешен това не е повлияло на ГТП. Е някъде четох, че от 12 Януари (на друго място от края на месеца), пунктовете щели да имат изградена връзка с АПИ и служителите няма да имат възможност за манипулация и да избират сами в коя категория да попадне автомобилът ти. Е на мен след 10-на дни ми предстои ГТП, така че ще видя дали нещо се е променило от началото на тази простотия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой, който няма DPF да си сложи? Това е като някой да сложи SSD на Правец 8М. Там ще е, ама няма кой да го управлява

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вчера минах ГТП. Нищо не се е променило все още. Според човека на пункта трябвало вече да имат връзка с АПИ и от там да се отсъжда дали автомобила преминава успешно или не, но може би до края на месеца щяло и това да се случи. Та и тази година не разбрах какви стойности дава моята машина, но ми лепнаха стикер с 3-та категория. Човека сам беше забелязал камерата и се разбрахме да лепне стикера в страни от точката на закрепяне на огледалото. За съжаление малко си остави ръцете, лепна го на криво, освен това камерата все пак го хваща, ама реших да не се ядосвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Малко ъп на темата.

Вече съм 1-ва категория според екостикера....

Не съм разпитвал поради какви причини. Октавия 2003та, 1.9 tdi помпа дюза, 101 или 105 коня (и едно магаре, конете се много бързи и не мога да ги преброя с точност ? )

Видимо не дими като парен влак на въглища, нито прави черна стена....но, някой или нещо е решило че ще съм пръва категория

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, vladkant написа:

Малко ъп на темата.

Вече съм 1-ва категория според екостикера....

Не съм разпитвал поради какви причини. Октавия 2003та, 1.9 tdi помпа дюза, 101 или 105 коня (и едно магаре, конете се много бързи и не мога да ги преброя с точност ? )

Видимо не дими като парен влак на въглища, нито прави черна стена....но, някой или нещо е решило че ще съм пръва категория

И аз минах преди 10 дни,при познат и също 1 ва категория(О1 1.9 2004г),питах защо-отговора беше че при Евро 3 в талона на дизел програмата автоматично дава 1ва категория и даже каза че не са я мерили изобщо и че до 6 месеца щели да отпаднат тези стикери.

Добре че имам копие от талона без Евро категория и ако се наложи мога  да мина с него пак и евентуално тогава да мерят газовете,но и аз мисля че ще отпаднат.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята октавия е евро 3, но не го пише на талона и ме определиха втора категория, но предполагам има отношение годината на производство. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Днес Мицьо мина преглед и получи добър (4). За много добър (5) трябвало да бъде електричка Реших да не обжалвам :D

 

Стикера, естествено, нямаше къде да се "завре" при огледалото, камерите и т.н. и го сложиха почти фронтално на пасажера, в най-горния край. На практика по никакъв начин не ми намалява видимостта. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Ъпдейт

Очаква се от следващата зима да има ЕКО зона в центъра на София (не са ясни границите й), в която от Декември до Февруари да не могат да влизат коли от първа категория. Глоба за ФЛ - 50, а за ЮЛ - 200. Коментира се, че Декември ще бъде гратисен и глоби няма да се налагат. От 2025г. се очаква в същата зона (може би и разширена до тогава), да не се допускат и коли от втора категория.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, sauber написа:

Ъпдейт

Очаква се от следващата зима да има ЕКО зона в центъра на София (не са ясни границите й), в която от Декември до Февруари да не могат да влизат коли от първа категория. Глоба за ФЛ - 50, а за ЮЛ - 200. Коментира се, че Декември ще бъде гратисен и глоби няма да се налагат. От 2025г. се очаква в същата зона (може би и разширена до тогава), да не се допускат и коли от втора категория.

 

А до 2035 няма да има ДВГ... :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето инфо по темата със забраните и зоните...

 

https://www.dnes.bg/sofia/2022/06/25/za-po-chist-vyzduh-vyvejdat-niskoemisionna-zona-v-sofiia.534767

 

 

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От една страна добре, от друга не толкова. Ще се спира, ама не и за живущите. Не е много ОК.

Но, на този етап, това е само идея/проект. Дали ще бъде гласуван и в какъв вариант ще видим.

Същевеременно, очаквано, пак се коментира отоплението на твърдо гориво, като пак не се прави разлика между въглища, дърва, пелети и брикети. Явно на някой не му е ясно какви са разликите и ги слага под общ знаменател ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, както е написана статията едно нещо ми прави добро впечатление - признават си, че тези 55 000 домакинства (повечето на въглища, дърва и всякакви боклуци по бразилските махали) причиняват 1/2 от замърсяването. Явно най-после им падна стотинката, че зимата въздуха е мръсен около тези квартали и това няма общо с автомобилите. Но с тях е по-лесно да се разправят, от колкото с бразилците.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премахват се стикерите, не еко групите. Германци, французи и австрийци могат да лепят цветни стикери за еко групи, ние ще ги четем по номера.

Когато е пълно с полезни идиоти е така. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, макар че не бързам да се радвам. Дано да се случи!

Само ГО стикера ще остане като последният мохикан на държавната кретения :D Няма бутане там, парата е голяма :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, The Best Forman написа:

ЦЪК и за какво беше жялото напъванЙе ?

За едни кинти.

преди 4 минути, sauber написа:

Радвам се, макар че не бързам да се радвам. Дано да се случи!

Само ГО стикера ще остане като последният мохикан на държавната кретения :D Няма бутане там, парата е голяма :)

 

През 6 месеца чувам за напъни да го махнат и все не става. А на ченгетата не им трябва, те дори документи не гледат, а проверяват всичко онлайн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е баш така. Колко пъти са ме спирали и още преди документите гледат стикерите. Иначе да, всичко може да се провери онлайн, но това отнема време. Преди им стигаше талона на колата, картончето за ГО и картончето за ГТП я ги погледнат, я не. Сега вадиш талон и картонче за ГО и един чаршаф от жабката за ГТП. Да направят за всичко да вадим по един чаршаф за всяко нещо. И да обясняваме как го има онлайн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти явно си съмнителен тип ?

Последния път, когато ме спряха, дори не ми взеха документите на камиончето, само моите. Сигурно него го бяха проверили докато са карали зад мен, защото ме спряха на лампи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.