Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Екостикери, екокатегории


Stucata

Recommended Posts

преди 9 минути, chavdarlk написа:

Никакви пътечки няма, това е виждането на художника за "чип" ?

 

Пуснах сАлза... Значи това е то... нашенски изпълнения. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат ми мина в началото (Юли месец) и се беше поинтересувал. Според него човека на пункта е въвеждал някакви данни от прегледа в самия стикер. 

Относно евентуална кражба има го този момент, но важното е талона на колата да не е в нея. Доста пъти ми се случва да карам без документи, но за щастие не са ме спирали в такъв момент и не знам какво би следвало в такава ситуация. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-интересното, лично за мен, е какви са данните, които закодират на стикера :) Дали ги има всички данни от малкия/големия талон, какво точно се съдържа там :) Защото, ако има абсолютно всичко - данни за собственик, данни за кола, данни от голям, малък талон и т.н. - какво ми пречи да прочета информацията и да отида при Пенчо-документа да ми направи голям талон, като от КАТ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, shaft написа:

...какво ми пречи да прочета информацията и да отида при Пенчо-документа да ми направи голям талон, като от КАТ :)

Че не можеш да си го направиш сам ли? До сега не съм видял някой да ги проверява за истинност - давал съм големия два пъти (че няма кой да ми сложи документите в джоба сутрин) и ченгетата само сверяват номера на колата и моите данни. Една холо лепенка го пази....умрела раЛта.

По-интересно ми е кога ще се появят първите менте стикери и колко време ще им коства докато се научат да ги ловят.

 

Преди 4 часа, ghost_rider написа:

Относно евентуална кражба има го този момент, но важното е талона на колата да не е в нея.

Че моят си седи в жабката от как взех колата - моята бабичка и да я свият, после ще ми дават пари да си я взема обратно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, shaft написа:

 

Снимай го отблизо, да видим, дали наистина ги има тези пътечки, или те са просто част от дизайна, нарисувани ? 

image.png.5baf93835de8e1ffa2359151699c90a5.png

Има нещо наподобяващо, ама кво и що е...

20211027_115106.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-тъмната част е леко изпъкнала - предполагам, че това е чипа и просто е сложен м/у две лентички фолио.

IMG_20211027_152050_940.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има значи, не е съвсем само лепенка :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Минахме и ние днес с Топазената кокона ГТП, там където Баш Хекимин Ефендим, Златоръкия майстор @The Best Formanни препоръча да ходим преди 5 години.

Хората са много разбрани, казаха ни къде може да се залепи стикерчето, избрахме втората от предложените опции.?

 

Screenshot_2021-12-19_12-07-01.thumb.png.01ad1ee66ccaec991ea811380e782d50.png

 

Поздрави.

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@РусенскоВарено - добре са я позиционирали! На дали се вижда изобщо от мястото на шофера :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zloQQ, Това беше идеята - да не се вижда изобщо от мястото на щофьора. Стикера беше залепен с активното участие ?на двама души, единия лепи, другия гледа отвътре, седнал на мястото на водача.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

До @sauber - Всички (предполагам) СМЕ за чистия въздух. Но в случая филтрацията може (убеден съм) спокойно да става само по регистрационния номер. Между другото, къде в Европа има такива ограничения? Пак ли СМЕ по-католици от Папата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това е парадокса. Че налепихме тапети с чипове, а системите, които изграждат за контрол са с камери, които да четат номерата. Автомобилният трафик е последният замърсител, с който трябва да се разправим. Преди това е отоплението, производство и прочие. Ама много преди това. А иначе в Европа на доста места има такива ограничения. Големите градове в Германия, в Лондон мисля, че има от страшно много време ограничения. Преди години плащах някаква такса за да влезна в центъра на града. Беше нещо от сорта на 20 паунда на ден. И да, реално не е забрана, но на практика си е, защото никой, който не е на максимален зор не влиза с колата. Средна заплата там е към 3К, но се повдига изкуствено от високоплатените служители в Сити-то. Реално масовият човек взима 1500-1800. Демек 20 паунда на ден са си цифра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, tuningmania написа:

До @sauber - Всички (предполагам) СМЕ за чистия въздух. Но в случая филтрацията може (убеден съм) спокойно да става само по регистрационния номер. Между другото, къде в Европа има такива ограничения? Пак ли СМЕ по-католици от Папата?

Миро, прочети ПРЕДИ да пишеш! И веднага ти отговарям - такива ограничения има в Германия (червен, жълт и зелен еко стикер) и в Австрия! Глобата в Австрия за "джиткане" без този стикер е 1200 евракис ;) 

 

А по темата - ние ревем за колите, докато съседа ми се отоплява на кюмюри и всяка сутрин и вечер прави димна завеса ... за което ще подам сигнал в общината. Само въпрос да успея да го хвана в крачка ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, по отношение на Австрия ми разказваха нещо интересно. Имат някакви ЕКО зони по Алпите. Аз от там не минавам, Австрия само транзит като пътувам и не съм ги виждал, но... Свети ограничение 120 на табелата. Ако има някакъв си символ, значи си в ЕКО зона. Ако превишиш скоростта с 20 кмч. на нормална магистрала, глобата е примерно 150 евро. За същото нарушение на магистрала, която обаче е в ЕКО зона - по 3. Грубо го предавам, ама е по спомени и разкази на "един човек".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че не съм написал други не означава, че нямат. Просто споменах тези за които знам на 100%, че имат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, на много места има ограничения. Не са само 2 страни в ЕС :)

А в Алпите има и места, където, просто е забранено да джиткаш с нещо различно от електричка! Не са 1 или 2 местата, в една или две държави. Ето, според мен, най-яркият представител. Верно, не е ЕС в някои административни отношения, но в други си е баш в съюза. 

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Цермат

"Автомобилното движение е забранено, като за придвижване се използват електромобили. До Цермат се стига с влак от Бриг (на немски: Brig) или от Теш (на немски: Täsch)."

Е, може и с кола да стиг Ел, разбира се. Но до паркинга преди градчето. От там - хващаш електрическия бус/такси и си ти. И гледаш боклуд ийските камиончета, Тея дето зареждат магазините,Тея дето са от чистотата...всичко е електрички...

 

 

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Важно ми е колко са, защото подозирам, че се броят на едната ръка..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, ти си странна птица. На всичко си контра. А в случая дори не ти разбирам позицията. Не харесваш "еко зоните", не харесваш "еко стикерите" или просто не харесваш ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - Както и преди - мисля, че има куп по-важни неща. И да - определено не съм фен да не се степенуват/приоритизират нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, tuningmania написа:

До @PRR - Важно ми е колко са, защото подозирам, че се броят на едната ръка..

Абе уж си на ТИ с интернеДа, а не намираш данни за местата и ограниченията в тях... Или те мързи да търсиш?

Ето интерактивна карта на Европа с доста информация. Ако ти се разглежда де:

https://urbanaccessregulations.eu/

 

Извадих няколко линка, за да не ровиш :)

Между другото, страницата е с доста информация за всяка една стена и съответно всяка забрана в даден град, регион, независимо дали е за вредни емисии за МПС или някакви рестрикции за товарни автомобили..

Ето и линк към всички страни в които има рестрикции по отношение на LEZ (Low Emission Zones) - в зелен цвят, както и ZEZ (Zero Emission Zones) - в лилав цвят. А и други рестрикции са включени също. 

https://urbanaccessregulations.eu/countries-mainmenu-147

 

https://urbanaccessregulations.eu/countries-mainmenu-147/italy-mainmenu-81/emilia-romagna

Ето тук например, само в област Емилия-Романа в Италия има 25 града с рестрикции. Само в една област.

 

https://urbanaccessregulations.eu/countries-mainmenu-147/france

Във Франция има рестрикции в 15-те най-големи града.

 

https://urbanaccessregulations.eu/countries-mainmenu-147/germany-mainmenu-61

82 са местата в Германия. Също обхваща най-големите градове и някои по-малки.

 

https://urbanaccessregulations.eu/userhome/map

А т'ва е карта с отбелязани всички забрани. За ниски емисии, тонаж, брой óси, платени градски пътища...и т.н.

 

В Холандия има 31 зони със НУЛЕВИ емисии...

https://urbanaccessregulations.eu/countries-mainmenu-147/netherlands-mainmenu-88

 

Надявам се да ти е интересно четивото и полезно :)

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги преди малко минах моята Шкодичка на преглед.О2 1.9tdi evro 3. От пункта ми казаха когато ми замериха газовете, че от тази година нормите на газовете били много занижени и моята кола не влиза в нито една норма.Съответно ми дадоха най ниската категория. Жената от пункта ми каза,че от 12-ти Януари щяли да бъдат свързани към ДАИ и тогава те щели да гледат нормите на газовете и те щели да преценяват дали да спират колите от движение за срок от 2 седмици или до подобряване на параметрите.

Та мисълта ми е, ако стане така,че догодина ме спрат от движение какво трябва да ремонтирам на колата,че да и влезнат газовете в норма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ниска са ти дали моята и дадоха 1 защото е 99г ,а иначе покривах газове за еко 3 моята препоръка е следващия път на друг пункт за ГТП 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.