Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с ESP Октавия 2


Ivo2.0

Recommended Posts

Здравейте ! Имам следния проблем с ESP . .Първо се появиха наведнъж волана ABS и ESP после остана само ЕSP да свети .ето ги кодовете някой ако може да помогне да каже срещал ли е такъв проблем и от кое от тия 3 те е излязло ..

20210310_175021.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Преди няколко дни ми се случи почти същото. В ковид ситуацията не бях карал колата почти 5мес. Дори не смених летните гуми със зимни.
Когато стартирах двигателя, докато маневрирам в гаража, алармения сигнал ме накара да се вгледам в таблото. Бяха светнали индикаторите на волана (т.е "няма хидроусилвател"), за изгорелите газова от двигатела, ABS, ASR. Като допълнителна екстра, стрелката на скоростомера не мърда от "долна мъртва точка" и не отчита изминатото разстояние.

Отивам в сервиза на Шкода (само да допълня, че сервото си работи без никаква разлика от преди да светне "воланчето") и там след почти един час тестове, нещата се локализираха към ABS блока, но не можаха да ми кажат дали е поради повреда на самия електронен блок или е просто прегризан от мишки някой кабел или някоа букса се е окислила от наличието на определена влага в подземния гараж в който спи колата от рождение.
Казаха ми да търся накой по-млад майстор, на който му се занимава с това, че един нов ABS струва 3000лв (а колата има застрахователна стойност 6000лв - смях, но не и за мен)

Някакви идеи? Някой друг да е изпадал в такава ситуация?

За целия експлоатационен период на колата (вече подкара 14-тата си година), ABS се е включвал само 4 пъти и то за да покажа на някой любопитен приятел как работи, без да е при създадена критична ситуация на пътя.


 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да е от ниско напрежение на акумулатора често някой блоковое дават герешки под 12v сега светят ли лампите 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало заредете си акумулаторите, щом не са карани колите дълго време и след това проверете зареждането. Покарайте малко и ако не се оправят тогава търсете проблем. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Със голямо забавяне пиша защото повечето не пишат след като си решат проблема. Проблема е решен чрез адаптация това се е получило след падане малко на волтажа на акумулатора както казаха колегите по горе дано да съм полезен на някого ...

Редактирано от Ivo2.0
  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.