Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на пистов ремък на фелиция 1.3 с климатик и хидравлика


Rosen Raychev

Recommended Posts

Здравейте, реших се да си сменям пистовия ремък, но нещо не ми е ясно как се отхлабва. Прикачвам снимки ,от които вероятно няма да се добие голяма представа, но все пак.
Untitled.thumb.jpg.2c946f7728a8dad7ee115f593a549983.jpg
IMG_20210224_181902.thumb.jpg.e95439f92af725ea696003cc6cc9ab55.jpg
IMG_20210224_181924_BURST001_COVER.thumb.jpg.e01b75a07d71379a595eb33222b0122e.jpgIMG_20210226_162421.thumb.jpg.d07272a9dfd082046e839d96a082e9ac.jpg
Това е ролката, посочена от долната стрелка на диаграмата. Предполагам, че тя е обтяжната ролка, обаче като завъртя болта обратно на часовниковата стрелка се развива все едно за демонтаж на самата ролка, а когато завивам по часовниковата, болта тръгна съвсем леко и запъна като затегнат. Хвана ме шубето да напъвм много за да не го превъртя или скъсам без да знам много какво правя. Почнах да се чудя дали обтяжната да не е тази, посочена от горната стрелка на диаграмата(до алтернатора), но все си мисля, че тя е паразитна ролка(вижда и се края на последната снимка отгоре и на втората снимка в средата).
Въпросът е как да отхлабя ремъка, дали да напъна ролката на последната снимка ,или да се занимавам с тази до алтернатора?
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само, че при мен е без климатик само с хидравлика. С ключ 14 малко съм го модернизирал че няма много място да напъна. 

20210301_093332.jpg

20210301_093251.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, не знаех, че може да се намира от тази страна. Тези дни като ми остане време ще проверя.
Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занеси стария ремък в магазина или го поръчай по размер. Иначе в магазина ще ти кажат , че такова нещо на Шкода не съществува и си приготви 40-50лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.06.2016 г. at 20:44, maxrpm написа:

Felicia-та е с ремък 6pk-2075. (Само моята) Най - дългия ремък в живота ми, а как минава... Благодаря на гената за бързата реакция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим. 

Баща ми преди години тук е писал, че е слаган 1680мм, но знам ли.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти излиза в каталозите за Skoda Felicia, значи не става. ;) Питай, бе , имаш ми и телефона и фейса ...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.