Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

Аз щях да я попитам нещо от типа на "Твоята е изпята, но наясно ли си, че на задната седалка возя дете ?!?!"... 

По темата. Вчера взимам едно приятелче и кротко си карам по Черни Връх към Парадайса. На кръстовището с Лешникова Гора (гробищата) спирам чинно на пешеходната пътека и ... докато чакам една Жипка влиза срещу мен и застава успоредно на колата в насрещното, т.е. фронтално срещу мен, в моето платно (в този участък Черни Връх е с по едно платно) :o Помигах, помигах и реших да чакам да видя какво точно очаква да се случи. "Пича" си поговори към половин минута с колата с "правилното" платно, след което се вмъкна пред него, все пак беше останало достатъчно място. Приятелчео с мен гледа, гледа и накрая само попита "Ама тоя сериозно ли?" ... И те така. Не разбрах зора му, но "мутрата" му беше доста "интелигентна". Явно пак някакъв примат си избиваше комплексите. 

И аз, като Велко, даже едно ".... мамата" не казах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...
  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

Назад в темата писахме са копчетата в Кресненското дефиле. Забавят бързащия трафик, възпрепятствайки изпреварването според някои и са ОК според други, в това число и аз. Просто сме в Бг и на пътя са българЕ. Данните за 1 година от поставянето на колчетата показват, че явно има смисъл от тях в случая. Няма смърт и случаи, а инцидентите са леки и едноцифрена бройка. Ето линк към писаното в Капитал, но го има и на други места като информация.

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/infrastructure/2023/06/04/4490954_kolchetata_v_kresnenskoto_defile_riazko_ponijiha/

 

В интерес на истината, доста пътувах през дефилето последните 2 години и не съм имал никога проблем с някакво изнервящо шофиране заради невъзможното вече изпреварване. Проблемите са само с олигофрените, които продължават да спестяват 2-3 минути  в отсечката. 

 

Screenshot_20230711-114333-423.thumb.png.a5b59e68c3a4a865488c954810d2d8c2.png

 

Screenshot_20230711-114352-904.thumb.png.53db4a369471ae83604e5a8654d7f070.png

 

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен колчетата не пречат - напоследък минавам няколко пъти през дефилето и не е имало сериозни забавяния.

Дори да има някой по-бавен камион под 40км/ч не се пада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като вършат толкоз работа , да вземат да преградят всички магистрали , булеварди и пешеходни пътеки с колци , та да спаднат по е с две жервтите по пътищата .. ако не помогне , да свалят максималната скорост на 90 , а не говорителките да ми говорят да карам със 140 по магистрала , която не е магистрала.

Преди карахме бързо да не прегрее Москвича , сега са с електрически перки и не прегряват и с пуснат климатик.

 

П.П. За да не ги трошат , на случаен принцип да слагат по някой и друг железен кол ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, Капитан Бавен предложи скоростта на магистралите (колкото и да имат неравности са си магистрали) да се свали на 90. Да доразвием: На скоростни пътища - 70. На обикновено шосе - 50. Щото може от нивата да излезе някой дъртанян с москвича с 40 и тоя, дето кара с 90, да го направи на питка.

Аз пък предлагам да се въведе минимална скорост. Щот' почва да ми писва от пендели, които на магистралата с 82 изпреварват Тир, който кара с 80. Или на двупосочен път карат със скоростта на камиона пред тях, нямат никакво намерение да изпреварват, но са се заврели в задната му броня (да цепи въздуха).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да основат и шофьорски ВУЗ (както направиха застрахователите). Пет години (платено) и излизаш шофьор-бакалавър. Ако искаш да си камионджия или автобусен шофьор (магистър) , още три години за специалност.

П.П. Ако не друго , поне ще сме сигурни , че бай МангаУ има осми клас и ще може да се разпише на акта ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Izolini написа:

Айде, Капитан Бавен предложи скоростта на магистралите (колкото и да имат неравности са си магистрали) да се свали на 90. Да доразвием: На скоростни пътища - 70. На обикновено шосе - 50. Щото може от нивата да излезе някой дъртанян с москвича с 40 и тоя, дето кара с 90, да го направи на питка.

Аз пък предлагам да се въведе минимална скорост. Щот' почва да ми писва от пендели, които на магистралата с 82 изпреварват Тир, който кара с 80. Или на двупосочен път карат със скоростта на камиона пред тях, нямат никакво намерение да изпреварват, но са се заврели в задната му броня (да цепи въздуха).

Между другото е доказано , че при ПТП с над 50 км/ч оцеляването е тото , защото натоварването върху мозъка основно (който има де) е над границите , които може да понесе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Izolini написа:

Значи викаш, да ходим пеша?

Ахам - а колите ще ги направим на кокошарници и складове. Аз съм пас ?

 

Преди 11 часа, The Best Forman написа:

Като вършат толкоз работа , да вземат да преградят всички магистрали , булеварди и пешеходни пътеки с колци , та да спаднат по е с две жервтите по пътищата .. ако не помогне , да свалят максималната скорост на 90 , а не говорителките да ми говорят да карам със 140 по магистрала , която не е магистрала.

Преди карахме бързо да не прегрее Москвича , сега са с електрически перки и не прегряват и с пуснат климатик.

 

П.П. За да не ги трошат , на случаен принцип да слагат по някой и друг железен кол ?

Гена, откак разделиха Симеоновско с мантинела там е далеч по-спокойно за каране  - по Черни връх ми е писнало от селски тарикати каращи в насрещното или през забранителните маркировки само за да минат 5-6 коли напред.
Иначе идеята за металните колчета много ми харесва - особено като знам, че някои умишлено ги газят. ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, The Best Forman написа:

Като вършат толкоз работа , да вземат да преградят всички магистрали , булеварди и пешеходни пътеки с колци , ....

Гена, ако не си забалязал де, магистралите и булевардите са разделени не само с колци, но и с мантинели :D А пешеходните пътеки няма как, че все пак се минава. Но и на тях насложиха колчета за да не паркират тарикатите върху тях. Накратко - там дето отиваш, някой вече се връща ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.07.2023 г. at 20:06, The Best Forman написа:

Като вършат толкоз работа , да вземат да преградят всички магистрали , булеварди и пешеходни пътеки с колци , та да спаднат по е с две жервтите по пътищата

Вслушали са се в съвета ти...

 

https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/do-kraya-na-septemvri-postavyat-ogranichitelni-kolcheta-po-patya-ruse-veliko-tarnovo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, sauber написа:

Още някоя и друга година и ще се стигне до заключението, че най-добре да не шофираме ?

Въпрос на личен избор .. в чест на истината , мен вече ми е доста притеснено като шофирам из София и за това , когато мога избягвам да си причинявам излишен стрес.

А сега мисля да ви споделя една инициатива на СО район Витоша.

IMG_20230720_171133.thumb.jpg.9da8255f5445238cd3a1f06b1ae28dbc.jpg

Това е ул. Бяла акация и са сложили този знак , за да може ако някой паркира пред гараж на къща , да има нарушение на ЗДвП и да го вдигне членестоногия. Улицата продължава в дъното с десен завой , вече като ул. Бяло поле , но други знаци няма поставени и колкото и странно де е двупосочна. Та дойдоха днес двама младежи и започнаха да снимат с телефоните си и да закичват колите с бележки от някакво мобилно принтерче (за по 50 лв). Част от колите бяха действително паркирани на инсценирания от СО тротоар , а останалите си бяха паркирани както повелява ЗДвП , но младежите успиваха неуките "нарушители" , че има знак (някъде) и така десетина коли се оказаха длъжници на ЦГМ , НАП , СОС и други. Младежите си бяха с акъл и телосложение за къра , но това е друга тема , а докато раздаваха бележки за баня на една затънтена улица в Манастирски ливади - запад , на бул. България на , около , преди и след спирката на автобуса винаги имаше по 3-5 скъпи возила , паркирани , докато собствениците си купуваха кафе , цигари или просто си бъркаха в носа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, sauber написа:

Още някоя и друга година и ще се стигне до заключението, че най-добре да не шофираме ?

То от няколко години е това политиката в градовете. Дори тия дни слушах едно интервю с представител на общината, който си го каза в прав текст - целта не е в центъра да е удобно на шофьорите, а по-скоро постепенно да ги избутаме от там. Само дето, такива като мен, които живеят на 1.5+ километра от най-близката спирка на ГТ и на почти 3 от такава, която реално му върши работа, нямат шанс скоро, защото няма буферни паркинги, до които да стигна с колата и след това да влезна с ГТ ... Но, не че хейтя де, пак почваме отзад напред - първо гоним колите от центъра и след това решаваме проблема с това как, аджеба, ще се придвижват хората до ГТ-то ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, PRR написа:

То от няколко години е това политиката в градовете. Дори тия дни слушах едно интервю с представител на общината, който си го каза в прав текст - целта не е в центъра да е удобно на шофьорите, а по-скоро постепенно да ги избутаме от там. Само дето, такива като мен, които живеят на 1.5+ километра от най-близката спирка на ГТ и на почти 3 от такава, която реално му върши работа, нямат шанс скоро, защото няма буферни паркинги, до които да стигна с колата и след това да влезна с ГТ ... Но, не че хейтя де, пак почваме отзад напред - първо гоним колите от центъра и след това решаваме проблема с това как, аджеба, ще се придвижват хората до ГТ-то ;) 

Ти нямаш спирка на Градски транспорт , а аз миналата година реших да ползвам БДЖ за един бърз тур по плевеенско , харесах си два влака (добре , че не си купих билет) , станах рано , изпих си кафето , погледнах в сайта на БДЖ и .. влака отменен ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, PRR написа:

Дори тия дни слушах едно интервю с представител на общината, който си го каза в прав текст - целта не е в центъра да е удобно на шофьорите, а по-скоро постепенно да ги избутаме от там.

Това е лайтмотива на недоразумението Бopиc Бoнeв от Спести София. Не трябвало да има зелени вълни на светофарите, повече повдигнати пешеходни пътеки (мое и през дваесе метра) за да принудили "ония" да си слязат от колите и де се качат на грАДския транспорт.

Това нещо има и добри включвания, но като цяло е желателно да си заминава на село и да рупа люцерна от полето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @The Best Forman - В синхрон с първата дума от името на тази тема, бих искал да ТИ споделя, че след няколко Месеца Град София повече няма да бъде управляван от досегашните простаци :) Повече светлина в тунела не е имало от 89-та Година насам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, tuningmania написа:

До @The Best Forman - В синхрон с първата дума от името на тази тема, бих искал да ТИ споделя, че след няколко Месеца Град София повече няма да бъде управляван от досегашните простаци :) Повече светлина в тунела не е имало от 89-та Година насам.

Естествено, ще бъде управляван от горд наследник на ДС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Izolini написа:

Естествено, ще бъде управляван от горд наследник на ДС.

Аз бих казал - може ако се кандидатира Ангела Меркел за кмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, The Best Forman написа:

Аз бих казал - може ако се кандидатира Ангела Меркел за кмет.

Споко бе, новите и красивите си намериха. Даже доказа с документи, че не е създал той фирмата с пари от фонда на ДС, а я е купил на 19 години за 255 000 000 лева. От закуски 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Izolini написа:

Споко бе, новите и красивите си намериха. Даже доказа с документи, че не е създал той фирмата с пари от фонда на ДС, а я е купил на 19 години за 255 000 000 лева. От закуски 

На ротационен принцип са - първо едните отпред , после другите отзад .. ша има се връткат ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.07.2023 г. at 20:06, The Best Forman написа:

Като вършат толкоз работа , да вземат да преградят всички магистрали , булеварди и пешеходни пътеки с колци

Забелязано в София (Простаците правят Простотии, нали Миро?)

 

IMG_20230721_172956.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще взема да перефразирам народната мъдрост - кол да е , да му го набиеш .. и то по държавна поръчка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, The Best Forman написа:

Ще взема да перефразирам народната мъдрост - кол да е , да му го набиеш .. и то по държавна поръчка ?

Ще станеш ти фен на Бойко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.