Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

преди 6 минути, The Best Forman написа:

Закона Пепи , налага правилата - ограничение на скоростта , забрана за изпреварване и др. Дисциплината на водача ги спазва. 

А кажи сега , кое липсва по нашите пътища? 

Контрола, Гена, контрола липсва! Няма дисциплина на водача. Има контрол от контролните органи. Там спират велосипедист, защото е минал на червено. Там глобяват пешеходци, защото пресичат където им скимне, а не на определените за това места. Там има ред, защото има глоби и те се налагат.

Тук Ганя е над закона. 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

Преди 12 часа, PRR написа:

Контрола, Гена, контрола липсва! Няма дисциплина на водача. Има контрол от контролните органи. Там спират велосипедист, защото е минал на червено. Там глобяват пешеходци, защото пресичат където им скимне, а не на определените за това места. Там има ред, защото има глоби и те се налагат.

Тук Ганя е над закона. 

Все едно чета следващия министър на вътрешните работи :)

Акции не липсват - светлина , скорост , предпаазни колани и перманентна за алкохол и наркотици , и какви са резултатите - почти всеки ден произшествия с превишена скорост , алкохол и наркотици и най-лошото - жертви .. явно трябва да стане като фразата от един стар български филм - шофзор , милиционер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, The Best Forman написа:

Все едно чета следващия министър на вътрешните работи :)

Акции не липсват - светлина , скорост , предпаазни колани и перманентна за алкохол и наркотици , и какви са резултатите - почти всеки ден произшествия с превишена скорост , алкохол и наркотици и най-лошото - жертви .. явно трябва да стане като фразата от един стар български филм - шофзор , милиционер.

Такава глупост си написал, че не знам как ти мина през пръстите :D

Не мога да разбера защо приравняваш "акции" към "контрол"? Каква "акция" е да седиш скрит с тринога на паркинга срещу МахМарт в Драгичево или на разклона за Боснек, където катастрофи всъщност изобщо не стават? Тези за предпазните колани и светлина са пълен майтап. А за перманентната за алкохол и наркотици мисля че никой не разбира, освен когато изтипосат поредния катастрофирал хванат постфактум. Всичко това са акции

Давам ти пример за контрол - движа се по Сливница, почти всички (включително моя милост) караме с поне 70, заобикаляме по-бавните коли от която страна ни скимне и изобщо прилича на състезание на картинг писта. От една пряка излезе полицейска кола и подкара с 50. Без лампи, без да прави нищо. И изведнъж всичкото Ганьовец подкара по правилата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупост е , когато го четеш ти , на практика за ефективен контрол на кресненското дефиле , по осовата линия трябва да се наредят милиционери през 100 м. по магистралите през километър .. това постижимо ли е според теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

Все едно чета следващия министър на вътрешните работи :)

Е, а дано - Пепи поне ще свърши работа ? А и си е друго да си имаме клубен министър ?

 

Иначе - акции, курткапани, бла-бла-бла...

За всяка акция ти тръбят по новините - от дата до дата дрън-дрън ще се следи за колани (например) и съответно веднага след изтичане на акцията никой вече не гледа имаш ли колан - тогава в в сила друга акция.

И не е нужно на всеки шофер по ченге - трябват известен брой полицаи, които да си вършат работата и да НАЛАГАТ закона и също така трябва никой от горе да не им пречи. Като те изгърмят 1-2 ще се замислиш как караш, като ти вземат 1-2 заплати и те качат на трупчета вече съвсем по друг начин ще гледаш на закона.

За нашенецът това е решението - сопата и да му бръкнат дълбоко (много дълбоко) в джоба.

Иначе си слагай мантинели, огради, камери и т.н. - не го ли заболи джоба, българина няма да се научи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

Все едно чета следващия министър на вътрешните работи :)

Акции не липсват - светлина , скорост , предпаазни колани и перманентна за алкохол и наркотици , и какви са резултатите - почти всеки ден произшествия с превишена скорост , алкохол и наркотици и най-лошото - жертви .. явно трябва да стане като фразата от един стар български филм - шофзор , милиционер.

Гена, проблема идва, отчасти, точно от тия акции. Няма акция, има постоянен контрол! Не днес проверяваме за фарове, утре за скорост, а други ден за каране без колан. В останалото време по ганешки ;) 

 

преди 42 минути, The Best Forman написа:

Глупост е , когато го четеш ти , на практика за ефективен контрол на кресненското дефиле , по осовата линия трябва да се наредят милиционери през 100 м. по магистралите през километър .. това постижимо ли е според теб?

Гена, глупости! Как се прилага контрола на скоростта по магистралите в Сърбия, Словения, Германия и т.н.? Ами с "прикрити" автомобили. Ясно, че не отнасят 100% от превишаващите глоби, но са достатъчно често, за да не рискуват. Камерите, примерно в Холандия, са през километър-два и е ясно, че няма много джигити. И не е необходимо да имаш патрул на всеки 100метра, достатъчно е да е един на 10-15км, но да иска да наложи контрол, а не да отчете 10 глоби. Ама на куките им се слага лимит - днес трябва да напишеш 20 фиша. Е, всички занем, че ефект няма да има, ама да пишем там, да има да се отчетем на шефа ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм дааа , явно единственото решение (според мен) е свалянето на всички ограничения и забрани , и оставяне на законите на физиката , но те за разлика от ЗДвП действат винаги ;) ... останалото е естествено отбор ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, ама ти май изобщо не си обърнал внимание на клишето "разделение на властите". В тази връзка е добре да се запознаеш за какво отговарят правоохранителните органи, законодателните и съдебните власти. Ще ти помогне да разбереш, какви "чудеса" си сътворил в поста си :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Ммм дааа , явно единственото решение (според мен) е свалянето на всички ограничения и забрани , и оставяне на законите на физиката , но те за разлика от ЗДвП действат винаги ;) ... останалото е естествено отбор ?

И ще трябва да смениш Фабия-та с LT vz.35 ?

 

Щуротии приказваш - не ти/ни трябва беззаконие, а напротив - контрол и (силово) прилагане на законите. Той Пепи ти го каза, ама ти си се запънал като ретиниран мъдрец ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как ще накърняваш правото да взема решение с каква скорост ще се движи водача с премиум автомобил и премиум марка гуми със силово налагане на правила и закони .. това е тоталитаризъм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

Е как ще накърняваш правото да взема решение с каква скорост ще се движи водача с премиум автомобил и премиум марка гуми със силово налагане на правила и закони .. това е тоталитаризъм!

Гена, май си объркал 'апчетата :D 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз , не .. в някои часови зони му казват иронизиране .. само вие буквалистите изпадате в ужасТ , като четете такива глупости ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ми е, че тролиш, ама това не пречи да ти уважа, нали :D 

 

Но трябва да призная, че добре познаваш народо-психологията на Ганя! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, PRR написа:

Ясно ми е, че тролиш, ама това не пречи да ти уважа, нали :D 

 

Но трябва да призная, че добре познаваш народо-психологията на Ганя! 

Това първото не го разбрах , а второто - ти да не мислиш , че съм расал в парник или съм паднал от Марс ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ши ибе майки чак...

Аз си признавам - не знам какво е това в клипа. Липса на дисциплина от страна на ибачЪ или липса на контрол от страна на държавата над ибачЪ...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, The Best Forman написа:

Това първото не го разбрах

Мога да ти преведа - означава че си такъв завършен и съвършено оформен опортюнист, че еша си нямаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, zloQQ написа:

Ши ибе майки чак...

Аз си признавам - не знам какво е това в клипа. Липса на дисциплина от страна на ибачЪ или липса на контрол от страна на държавата над ибачЪ...

 

 

Това, Велко, е Ганя, в пълния си блясък, идеално комбиниран с пълния не-е.ав на контролния орган! В "нормална" държава, това видео вече щеше да се разследва и въпросния индивид да бъде подведен под отговорност, а книжката му зазимена. Уви, живеем в държава в която не е важно да се върши работа, а да се симулира такава ;) 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лошото е, че не се притесняват да се показват такива като тоя. То е ясно, че повечето превишаваме скоростта, но да се хвалиш в интернет с това е показателно, колко точно го е страх от закона. Проблемът обаче е, че не страха би трябвало да е това, което да те спира да показваш такива клипове. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, axel написа:

Проблемът обаче е, че не страха би трябвало да е това, което да те спира да показваш такива клипове. 

За другото трябва и сиво вещество. Та да не надценяваме примата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вчера ме мъчи един въпрос от клипа по-горе. Защо, по дяволите, има километраж и оборотомер пред пасажера!? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, axel написа:

От вчера ме мъчи един въпрос от клипа по-горе. Защо, по дяволите, има километраж и оборотомер пред пасажера!? :)

812 superfast е с такава глезотия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече глезотийки, по-голяма крайна сума. Все пак е хубаво все нещо да получи потребителя срещу баснословни кинти. Пък и е нещо, дето го няма масово все още. Акционерите трябва да са доволни :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета СТАТИЯТА за новия участък от магистрала Хемус и се питам:

1) Колко трябва да си *** да пуснеш нов участък от магистрала с ограничение 120, при положение, че по ЗДП е 140

2) Колко трябва да си тъп за да приемеш аргументите на ченгетата, че трябва да се кара със 120 на магистралата

3) Колко трябва да си популист, за да излизаш с аргумента, че голяма част от ПТП-тата са заради превишена скорост ..., когато говорим за магистралите! Та колко от ПТП-тата по тях са поради превишената скорост? 1 или 2% ? 

4) Колко трябва да си кретен, че да продължаваш в 21ви век да ограничаваш моторите на магистралата до 100km/h ! Това не само не ги пази, но ги прави лесна жертва на автомобилите минаващи с 140 покрай тях. А един съвременен 600 кубиков мотор без проблем държи 200+. Кретения.

5) Питам се: докога с тоя популизъм! Защо се търси под вола теле, а не се видят реалните проблеми? Защо тъпите куки (принципно уважавам полицията, ама това е пародия) не почнат да вършат работа, вместо да симулират дейност?

6) Във връзка с горното се питам: Как така изведнъж тестовете за дрога се оказаха проблемни за ченгетата, но не са/бяха проблемни за шофьорите? Защо пак сме с различен "аршин", според това, кое ни е изгодно?

 

Не искам отговори. Просто исках да си "изсипя" душата някъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, PRR написа:

Чета СТАТИЯТА за новия участък от магистрала Хемус и се питам:

1) Колко трябва да си *** да пуснеш нов участък от магистрала с ограничение 120, при положение, че по ЗДП е 140

2) Колко трябва да си тъп за да приемеш аргументите на ченгетата, че трябва да се кара със 120 на магистралата

3) Колко трябва да си популист, за да излизаш с аргумента, че голяма част от ПТП-тата са заради превишена скорост ..., когато говорим за магистралите! Та колко от ПТП-тата по тях са поради превишената скорост? 1 или 2% ? 

4) Колко трябва да си кретен, че да продължаваш в 21ви век да ограничаваш моторите на магистралата до 100km/h ! Това не само не ги пази, но ги прави лесна жертва на автомобилите минаващи с 140 покрай тях. А един съвременен 600 кубиков мотор без проблем държи 200+. Кретения.

5) Питам се: докога с тоя популизъм! Защо се търси под вола теле, а не се видят реалните проблеми? Защо тъпите куки (принципно уважавам полицията, ама това е пародия) не почнат да вършат работа, вместо да симулират дейност?

6) Във връзка с горното се питам: Как така изведнъж тестовете за дрога се оказаха проблемни за ченгетата, но не са/бяха проблемни за шофьорите? Защо пак сме с различен "аршин", според това, кое ни е изгодно?

 

Не искам отговори. Просто исках да си "изсипя" душата някъде...

 

Връщаме се на това, което усилено се опитвам да обясня (и аз не знам защо, не печеля нищо от това дали някой го разбира или не), а колегите усилено се опитват да не ме разберат. На малоумщина обикновено реципрочността не е "съобразяване с малоумщина". Някой път е и на пук. При нас по-често. 500 години робство и 45 години комунизъм са изчерпали робското и стадното поведение в гена ни. Което в повечето случай е за добро.

 

Отделен въпрос точно по мнението ти е, че и 140 започва да малее, ама това е друга тема. Колкото до ограничението от 100 за моторите, има да си чакаш някой да го проумее. Просто преди това има много по-належащи кретении за оправяне. Ти до колкото знам караш. Нали има там някакви сдружения на мотористи, София Райдърс ли е, де да знам. Да ходят да им шокат канчетата на "законодателите" (умишлено в кавички).

 

п.с. - Отговорно заявявам, че по новият участък на магистралата, както и до самата Варна, няма да се движа със скорост по-ниска от ограничението + 100 кмч. С изключение на два завоя... ?

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.