Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

В Лукойл дават допълнителна отстъпка ако плащаш с карта на ДСК.

А ако мислим за хората - колко служители по бензиностанциите ще останат безработни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

преди 12 минути, Logrus написа:

А ако мислим за хората - колко служители по бензиностанциите ще останат безработни?

 А трябва ли да мислим за това? Сметни го сам. За да вземе нормална заплата този служител (според миро 1000 л'еа не са пари, та отиваме на 2к), при 22 работни дни означава, че трябва да взима по 100лв/ ден. Сложи печалбата на бензиностанцията, осигуровките, данъците и т.н. и т.н. и то станаха 150. Тези 150 лева на служител ги взимат от мен и теб всеки път, когато пълним с гориво.  Та искаш ли ти, и най-вече транспортните фирми, да им плащат? За какво? Защо? Аз не искам! 

В тази връзка - София плаща на почистващите фирми за РЪЧНО почистване на улиците. Така за едно измитане отгоре-отгоре на бул. Черни Връх са необходими 50 човека и 3 дни. По горната сметка 3*50*150 = 2250 човеко часа или 282 човеко дни или ... ЕДНА ГОДИШНА заплата (42к лева) за едно почистване. Айде сега да видим, ако същата работа се свърши с машина? Вместо 3 дни отиваме на 1 ден. Вместо 50 човека, отиваме на 1. Да сложим горивото, поддръжката и сие и ... спестихме 40к лева на ДЕН!!! Пари от моя и твоя джоб. И защо не се прави? Ами защото държавата е социална и трябва да им намери работа на едно хубостници, които когато е трябвало да учат са правили деца ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Alexandar написа:

Днес пуснах телевизора за първи път от доста време и го загасих бързо-бързо. Чух две неща - ще гоним 70 руски дипломата... напълно излишна и опасна провокация, която дори не искам да коментирам. И другото - 25 ст. щяла да плаща държавата отстъпка за горивата. Това също мисля, че по-добре да не го коментираме.

 

Друго си мисля обаче - толкова ли е трудно бензиностанция Х да пусне 1-2-Х колонки предвид размера й изцяло на самообслужване? Съответно с цена ХХ стотинки надолу в сравнение с колонките, където служител ти сипва? С един пост терминал директно на колонката и без никакъв контакт с персонал? Няма да се учудя ако  реалната отстъпка ще е дори повече от тези 25 ст. Това са неща, които ги има на много места, защо просто, най-малкото, не се оглеждаме за добри практики, които от години съществуват? Дори не е необходимо да ги измисляме.

 

ЕКО на Шипченски в София, което често ползвам - на нощни смени често са по 3-ма служители. Еми не е нормално. Освен това защо трябва всички (или почти всички) бензиностанции да са денонощни? За какво да плащаме този излишен лукс? Това и в най-развитите западни държави го няма. Колко разходи ще се спестят за заплати, нощен труд, електричество и т.н. ако не е денонощен обекта? Или може би през нощта се изсипват маса хора да зареждат може би... Колонка на самообслужване на бензиностанция в БГ, която не работи денонощно - колко надолу може да е цената реално ако се мисли наистина за хората?

 

За това, че не пускаш телевизора...кво да ти кажа, умен човек си. Щото както и сам си установил, освен пълна тъпня и безкраен криндж, нищо друго не си изпуснал :D

Аз също смятам, че трябва да са на самообслужване, но... Тука влиза конкуренцията от чисто търговско естество. Масово шофьорите НЕ искат да си зареждат сами автомобилите (поради някаква незнайна за мен причина). Аз лично съм на точно обратния акъл - НЕ давам да ми зареждат колата, нито да ми мият стъклото, нито нищо. Редовно съм свидетел на ситуация, при която спирайки заварвам чакащ човек на колонката до мен. Пълня колата до горе, отивам да платя, а на излизане засичам как бензиджията най-накрая е стигнал до него. Човека гордо му заявява "За 30 лева обикновен дизел", след което се отправя към касата да плати.

Което означава, че ако примерно ОМВ си направят бензиностанциите на самообслужване, Шел ще оставят персонал. И автоматично ще дръпнат някой и друг клиент. А разхода за персонал не е чак толкова голям. На една средна бензиностанция работят десетина човека. Това са към 15 000 лв. разход на месец. Като разхвърлиш обаче 15 000 лв. на литрите гориво, вероятно сметката ще е за около 2 до 3ст. на "литър икономия". Демек нищо съществено няма да предложат като по-ниска цена. От друга страна (и това отговаря на следващият ти въпрос), персонала, който е В обекта е там, за да може да функционира до някъде и като магазин. А надценките им са толкова прилични, че тия 15К вероятно ги избиват за 3 дни. Особено нощем в големите градове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, PRR написа:

 А трябва ли да мислим за това? Сметни го сам. За да вземе нормална заплата този служител (според миро 1000 л'еа не са пари, та отиваме на 2к), при 22 работни дни означава, че трябва да взима по 100лв/ ден.

 

 

 

218960381_10226673073636757_2508226634191693402_n.jpg

Ca1pture.PNG

Capture.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето, почти всичко което пишете е вярно, но като че ли пропускате най-важното !

А то е, че бензиностанциите са … частни. Нито им плащаме заплатите на служителите, нито им плащаме извънреден/нощен труд, нито осигуровки, нито наем, нито горивото, нито … нищо. Плаща ги собственика. 
Да са държавни, та с нашите данъци да се плащат тези разходи, разбирам, ама в случая :rolleyes:

Как ще ми кажеш ти, как да си управлявам бизнеса за който аз плащам и ръководя или как и от какво да печеля ?!?

Дали ще продам повече гориво с по-малка надценка и печалба или по-малко количество но с по-големи надценки и печалба, решавам Аз !

Все едно, да ми каже някой, да си уволня деловодителката и счетоводителката, да си прекратя договорите за доставка на преференциални цени на офис консумативи, вода, кафе и прочие, да печатам на матрични принтери и скапана но еФтина хартия, да си махна климатиците и да сложа вентилатори, да махна СОТ-а и да почна да спя в кантората за да я пазя и т.н., та видиш ли, като си намаля разходите, да си намаля и нотариалните такси /които не са актуализирани от 2008 година/, за да ти е по еФтино на теб, като мой клиент !

Е, нЕма как да стане !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност Петрол имат бензиностанции на самообслужване и .. горивото си е на същата цена , само дето даваш едни пари от картата си и си вземш рестото от най-близката бензиностанция с персонал .. яко ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, The Best Forman написа:

Всъщност Петрол имат бензиностанции на самообслужване и .. горивото си е на същата цена , само дето даваш едни пари от картата си и си вземш рестото от най-близката бензиностанция с персонал .. яко ?

Да, има една на вагона. Спрях там веднъж, че взех кола от ремонт във Вилхелм Пик на изпарения, поогледах се и драснах към следващата. По тази причина се канех да питам от бензиностанциите на самообслужване как да си взема фактура когато зареждам? А то дори и плащането било проблем. Явно от тях има полза (за потребителя) колкото бика има полза от ц.ци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Izolini написа:

Да, има една на вагона. Спрях там веднъж, че взех кола от ремонт във Вилхелм Пик на изпарения, поогледах се и драснах към следващата. По тази причина се канех да питам от бензиностанциите на самообслужване как да си взема фактура когато зареждам? А то дори и плащането било проблем. Явно от тях има полза (за потребителя) колкото бика има полза от ц.ци.

Не е проблем - заявяваш на колонката да дръпне 100 лв. от картата и ако спре на 80 , тичаш до Трето ( Петрола до Трето) да си вземеш рестото и фактурата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, PRR написа:

 А трябва ли да мислим за това? 

Майната им на другите, аз да съм добре, а?

Баш по нашенски.

А Боре ме изпревари - това са частни фирми и нямат нищо общо с твоите и моите данъци . В същото време осигуряват работата на доста хора, които иначе ще са на борсата и е те тогава ще са на наши разноски.

Вярно, че не им дават по 2-3 бона заплати, ама това е щото Миро не им е казал какви са боклуци.

За държавните поръчки и общинските договори няма да споря с теб - там си е хранилка за избрани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Logrus написа:

Майната им на другите, аз да съм добре, а?

Баш по нашенски.

 

В случая - 100%! Не виждам никаква причина да изхранвам елементи, които не само не допринасят за развитието на държавата, но и пречат! Само си го представи - общината плаща на примата да вдига прах, симулирайки чистене, докато през това време в кюстендилско няма кой да бере черешите (и ревем, че са по 5 лева килото, нали?), в Карлово няма кой да събира розовия цвят и т.н. Е, редно ли е да ми събират данък за това? Вместо същите пари да отидат за инфраструктура, детски гради, ремонти на сгради и т.н. и т.н. ? Защо? За да сме социални и да ни е грижа ли? Не, благодаря! Не искам да съм социален. Искам да живея в "нормална държава", в която плащам за това, което консумирам и не издържам примати ;) 

 

PS: Написаното не беше за бензиностанциите, те са частни. Беше за София и по-точно Столична ГолЕма Община ;) Просто дадох пример за неправилно разхищение на средства от бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

 

По отношение на отстъпката от 25 стотинки на литър за обикновените горива - когато тръгне, няма да важи за лични МПС-та, регистрирани като N1.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, PRR написа:

В случая - 100%! Не виждам никаква причина да изхранвам елементи, които не само не допринасят за развитието на държавата, но и пречат! Само си го представи - общината плаща на примата да вдига прах, симулирайки чистене, докато през това време в кюстендилско няма кой да бере черешите (и ревем, че са по 5 лева килото, нали?), в Карлово няма кой да събира розовия цвят и т.н. Е, редно ли е да ми събират данък за това? Вместо същите пари да отидат за инфраструктура, детски гради, ремонти на сгради и т.н. и т.н. ? Защо? За да сме социални и да ни е грижа ли? Не, благодаря! Не искам да съм социален. Искам да живея в "нормална държава", в която плащам за това, което консумирам и не издържам примати ;) 

 

PS: Написаното не беше за бензиностанциите, те са частни. Беше за София и по-точно Столична ГолЕма Община ;) Просто дадох пример за неправилно разхищение на средства от бюджета.

Така казано - няма как да не се съглася с теб ? Просто по-горе ти не се изрази/аз не те разбрах правилно.
Само виж да разшириш обхвата - не само за СГО, а за цялото република важи, че неправилно се разхищават средства от бюджета. Е, ако от това папахме и ние, може би, нямаше да говорим така ?
Лично аз нямам против да климатизирам МС с/у 15-20 бона на стая, ма не ме щат гадовете ?Ю

П.П. Отстъпката при плащане с карта на ДСК в бензиностанции Лукойл НЕ се комбинира с отстъпката, която имате ако ползвате техните карти (май Лукойл Клуб). Горе-долу същата е, ама не се трупат точки (за тенджери и тигани).

Редактирано от Logrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, РусенскоВарено написа:

Здравейте.

 

По отношение на отстъпката от 25 стотинки на литър за обикновените горива - когато тръгне, няма да важи за лични МПС-та, регистрирани като N1.

 

Поздрави.

А аз като нямам МПС регистрирано на физическо лице ще ям Кокорчовия. Те и без това от както се изцепиха с тази "мярка" възлизаща на грандиозните 12 лева и 50 стотинки горивата скочиха с 40-50. А, между другото, Кокорчовия ще го ядат и всички с лизингови автомобили. Да си знаете, нали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е па да си го пият (ако знаят с какво се мези) .. кога са се опитвали да го наложат като гориво са го продавали за центове в аптеките , сега искат майка си и баща си .. същия ще го ручат и "еколозите" с електрокарите след някоя и друга година - първо ще им искат данък , после ще започнат да си плащат паркирането и на края ще им вдигнат цената на тока ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, Logrus написа:

Така казано - няма как да не се съглася с теб ? Просто по-горе ти не се изрази/аз не те разбрах правилно.
Само виж да разшириш обхвата - не само за СГО, а за цялото република важи, че неправилно се разхищават средства от бюджета. Е, ако от това папахме и ние, може би, нямаше да говорим така ?

Да, може и да не съм го написал по най-ясния начин, но в крайна сметка се разбрахме ?

И, както нееднократно писах, навсякъде където собствеността е "държавна" се получава това. На частника му пука за какво отиват парите, на "държавата" не. Уви, хепи соца още ни държи ;) 

 

Преди 2 часа, РусенскоВарено написа:

По отношение на отстъпката от 25 стотинки на литър за обикновените горива - когато тръгне, няма да важи за лични МПС-та, регистрирани като N1.

Уви. Освен това (нали няма изненадани?) не е много ясно как точно ще сработи софтуера, който тепърва трябва да се пише, как бензиностанциите ще си вземат парите от държавата и, не на последно място, как точно малката бензиностаниця ще си позволи да дотира държавата в продължение на 2, а може би и дори 3 месеца, докато си получи обратно парите. И изобщо, ще преживеят ли малките частни бензиностанции в тази ситуация? Аз имам сериозни подозрения какъв ще е крайния ефект: още повече укропняване на големите вериги за сметка на млаките. ЧАститУ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Logrus - 

 

Преди 1 час, Logrus написа:

Лично аз нямам против да климатизирам МС с/у 15-20 бона на стая, ма не ме щат гадовете

 

Ето за какво бил воя срещу новите Управляващи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, tuningmania написа:

До @Logrus - 

 

 

Ето за какво бил воя срещу новите Управляващи..

Ти това ли разбра от всичко?

himym-how-i-met-your-mother.gif.9578f65f0f44cd538479c92a9aabe0ff.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, tuningmania написа:

До @Logrus - 

 

 

Ето за какво бил воя срещу новите Управляващи..

?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавдар го делеше един климатик от пенсиониране на Карабите. Ама дойде промяната и му спряха всички схеми ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееехххх Миро.....к'во да ти кажа (то к'вото и да кажа в твоя случай все тая) - те и предишните управляващи не ме искаха, а предполагам че и следващите няма да ме щат. 

Малка риба съм аз, па и калпава.

Кофти - така се бях наточил да си купя остров до Венецуела....???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Logrus написа:

Еееехххх Миро.....к'во да ти кажа (то к'вото и да кажа в твоя случай все тая) - те и предишните управляващи не ме искаха, а предполагам че и следващите няма да ме щат. 

Малка риба съм аз, па и калпава.

Кофти - така се бях наточил да си купя остров до Венецуела....???


Аре не се прай ве, мафиотска фамилия и структура сте туй Калфините и “Калфин” ООД :D

Само Белобрадия знае, колко поразии сте направили в ДАНС, макар че лично аз ти писах едната декларация-препоръка !

Признай си, че вие подхвърлихте докладите за руските шИпиони-дипломатЕ, да отклоните вниманието и да не ви хванат с чувалите с кинти от тази НЕобществена поръчка :D

И мен ме оскуба като бройлер, добре че натресох сметката на наемателката. Горката още вие на умрЕло и ме врънка да и опростя наема за година-две, та да си закърпи бюджета и да не я изгони мъж и от тях …

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Боре написа:


...да не я изгони мъж и от тях …

Ми то е приятно моме - дръж ?

А за другото - шъъъът, ай са да не си вадим кирливите ризи, поне докато сме коалиция. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.06.2022 г. at 10:44, tuningmania написа:

.... Мъжко е всеки да ......

 

Като за 5 лв ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време се старая да стоя на страни от клоаката, наречена Фейсбук (СуратТефтер съгласно д-р Генчо), обаче случайно ми попадна пред очите поредното извращение там - конкурс за красота в БГ политиката ? И к'во да видя - Ленчето се борела за първо място (и загубила естествено) с Петя Михалевска.... кажи чес'но?! Не че Лена не става - хубаво е момиченцето (и пак да си кажа, че бих направил скандал с нея, нищо че Пепи ме обвини, че съм "долен" ?), ама на малкото пръстче на Петя не може да стъпи ....  Пак добре че не мернах Нинова в класацията - щеше да ми съсипе розовите сънища ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Logrus написа:

От доста време се старая да стоя на страни от клоаката, наречена Фейсбук (СуратТефтер съгласно д-р Генчо), обаче случайно ми попадна пред очите поредното извращение там - конкурс за красота в БГ политиката ? И к'во да видя - Ленчето се борела за първо място (и загубила естествено) с Петя Михалевска.... кажи чес'но?! Не че Лена не става - хубаво е момиченцето (и пак да си кажа, че бих направил скандал с нея, нищо че Пепи ме обвини, че съм "долен" ?), ама на малкото пръстче на Петя не може да стъпи ....  Пак добре че не мернах Нинова в класацията - щеше да ми съсипе розовите сънища ?

Да беее... Такива сносни джадии има, те точно Лена мустака с дебелите крачета избраха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.