Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Простотията българска или тема за чесане на пръсти.


The Best Forman

Recommended Posts

Цивилизования човек нема да си изтъпанчи гаражна клетка къде му е кеф на него (така ако може на 2 метра пред входа да не оди много пеш) и да сложи надпис "Не спирай-пукам гуми". Нито си мисли, че всичко пред блока или пред къщата е негово.

Най-малкото ще попита може ли, не може ли.

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.5k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    267

  • tuningmania

    190

  • The Best Forman

    178

  • Izolini

    154

преди 3 минути, Моджо написа:

....

Ако това отключи събарянето на всички незаконни постройки в София (от циганските коптори до т.н. временни постройки тип парник на кръчми и кафета плащащи тротоарно право за 3 маси , а си строят още едно заведение) съм ОК , ама ако е само някакъв малоумен PR е жалко.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, The Best Forman написа:

Ако това отключи събарянето на всички незаконни постройки в София (от циганските коптори до т.н. временни постройки тип парник на кръчми и кафета плащащи тротоарно право за 3 маси , а си строят още едно заведение) съм ОК , ама ако е само някакъв малоумен PR е жалко.

Алелуя! Да не би най-после да си взе дневната доза Зикалор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Izolini написа:

Алелуя! Да не би най-после да си взе дневната доза Зикалор?

Не бе , пия от твоито 18 годишно лекарство ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, The Best Forman написа:

Не бе , пия от твоито 18 годишно лекарство ;)

И психотерапевт може да помогне, но с ракия е по-евтино. Ако не може да бъде излекувано с ракия, значи е нелечимо! За теб явно има надежда!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Izolini написа:

И психотерапевт може да помогне, но с ракия е по-евтино. Ако не може да бъде излекувано с ракия, значи е нелечимо! За теб явно има надежда!

... макар и крехка :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR - От малките Проблеми идвали по-голями казваш.. Какво по-голямо произтече от слагането на бетонните гаражи? Сигурно е израстнало поколение, живеещо само на 1-вия етаж, с психични Проблеми, защото не е имало хубава гледка от балконите?

 

До @Моджо -

“Незаконен строеж ако ще петнайсе пъти да е частна собственост отива в кофата без никакви съображения“.

 

Като на Росенец или? Или понеже за там нямаме топки и мишкуваме и сега се правим на велики пред Врага на Народа - Ужасяващия Ползвател на бетонен гараж?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, безнаказаността на малки закононарушения води до все по-големи такива. Такава е човешката природа. И тук изобщо не визирам българите. Отпусни каишката на Ханс и ще видиш колко бързо законопослушния немец ще стане варварин. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се спазваше закона винаги и без изклюпения нямаше да има и Росенец. 

Но ние сме научени за "вратата у поле".  И няма никакво значение по принцип дали е Росенец или на комшията бараката.  И никой не е казал, че сме идеални. Почва се отнякъде. Днес гаражи утре палати и така. Ако искаме "да ги стигнем". Ако не искаме друг въпрос. И последно тия с гаражи те са не по-малко виновни от Доганя.  А че даже повече щото оня е нагъл ма има защо. Па тия са нагли просто щото са си нагли. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Izolini - Значи нарушението с поставянето на бетонни гаражи е довело до някой да си направи блок ли? Защото, очевадно, не е довело до поставянето на още гаражи. Поне аз където знам, са си все колко преди 20 Години?

 

До @Моджо - И аз мисля, че Законите трябва да важат за всички. Но имам и очите да призная, че не е било така отдавна, сега в момента не е и няма никакви изгледи да бъде а даже и нещата се влошават. Мечтите трябва да са голями - иначе Живота е дребнав. А да мечтаеш Съседа да няма бетонен гараж, при все, че изобщо не ТИ пречи и още повече, че после никой няма да използва мястото е меко казано дребнаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако разсъждава ме така наистина няма да се получат нещата. На теб Росенец ко ти пречи?  Това че нещо не ми пречи не го прави законно. На тия десетки хиляди непречещи неща поне трева може са има ако не друго.  И всъщност ми пречи. Пречи ли някой да се мисли за тарикат и недосегаем.  Утре ще реши да си изкопа канал пред входа... Примерно. Не трябва да се възпитаваме така щото щом не ни засяга значи не ни пука. Това не е общество, а глутница. Ми, мерси. Аз в джунгла не искам да живея. 

Още ми пречи некой да си фърли боклука къде му падне, да си кара с колкото му е кеф, да скубе дпф-и и катализатори, да 'преустройва" апартаменти, барабар с носещите стени. Да си прави барака за прасето до оградата ми и т. н и т. н. 

А най ми пречи да мрънкя и се държавата да му е виновна респ. общината. 

 

Редактирано от Моджо
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, tuningmania написа:

А да мечтаеш Съседа да няма бетонен гараж, при все, че изобщо не ТИ пречи и още повече, че после никой няма да използва мястото е меко казано дребнаво.

Дребнаво е. И да ми забраняват да паркирам на тротоара е дребнаво, щото после там никой друг няма право да паркира. Дребнаво е и да глобяват някой, който кара с 200, какво пречи, а и нали никой друг няма право да го прави? Дребнаво е и че нямам право да лупна някой по главата и да му взема колата, нали никой друг не може. Дребнаво е и че ще ме спрат ако се опитам да очистя някой, който ме дразни неистово, щото съм нямал право, какво ти пука, нали не го познаваш.

Как е градацията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Моджо - Както може да има трева, на мястото на бетонните гаражи, така и ако преборим други (вече няма да определям размера) закононарушения ще има Пари, примерно за Пенсии. Хайде - давай този силен хъс, който виждам, че имаш за бетонните гаражи и за справяне с други беззакония. Или там има защо да правят беззакония и няма да ги закачаме ;) Ще ме скъсаш от умиление..

 

До @Izolini - Никаква градация не виждам. Виждам само едно голо завиждане, че някои Хора, вече 20-30 Години, което всъщност е немалка част от един Човешки Живот, са си паркирали Автомобилите в гаражи, макар и незаконни и въпреки, че вече стотици редове няма нито един факт за произтекъл проблем за когото и да било от това, че дори като риск бе сравнено с Шофиране на "МПС" с 200 км/ч. Падам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали и за какво ще има пари е друго нещо. Не ги смесвай. Докато няма ред няма да има и пари. Капиш?

Завиждане? Че аз дори не живея в София. Имам си къща и гаражи. Защо и на кого да завиждам.?  Мисли си каквото щеш, твоя воля. 

Порасни и пак ще си говорим). 

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Моджо - Аз ще опитам да порасна а ТИ се опитай да се научиш да четеш. На ТЕБ не съм ТИ писал за никакво завиждане ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, знам. Отговарям ти от името на колегата. Щото това е дребнаво ако ще ползвам твоята терминология. 

Я кажи, парите за пенсии откъде идват според теб?  Знаеш? Да/не.?

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Моджо написа:

Отговарям ти от името на колегата.

То и аз не се сещам да им завиждам. Дори не съм живял в квартал с такива боклуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Моджо - Е как от къде? От Банкя и от Росенец. Иначе негласно се води, че от Осигурителни Вноски и дефицита от Държавния Бюджет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По пътя на логиката кога ще има повече пари за пенсии тогава?
Когато всички почнат да се осигуряват върху това, което получават. Не-без договор, на 4 часа, на минимална и т.н. И пак стигаме до тарикатлъка и как да “прецакаме системата”. Дали с незаконен гараж, дали с осигуровки е все тая. Този начин на мислене трябва да изчезне. И понеже сам по себе си няма как да изчезне следва бутане на гаража, жестока глоба за криене на осигуровки и т.н. Ама това е требвало да почне още 90-те. Щото ся треа да дойде ново поколение , което не е отраснало с мутри, Кондьо и Преслава , за което има ценности по-големи от грижата за собствения ти задник. Иначе ше си кесиме на дъното и ше се кефиме. Само дето ще останат мангали, възрастни и такива дет не им пука за нищо освен за тях си. Тая работа с носенето на маските е показателна за обществото ни. 
 

Редактирано от Моджо
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Моджо - Извинявай, но няма как да се съглася и с този аргумент. Още не съм видял прокопсал Работник на 4 Часа или такъв на Минимална Заплата. Това значи едно - правят го, защото едвам оцеляват. А ТИ в него се огледа. За откраднатите Милиарди - нищо не чувам. Защото точно тези Милиарди, щяха с толкова да вдигнат стандарта на България, че да няма над 1.000.000 така наречени Работещи - Бедни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, tuningmania написа:

До @PRR - От малките Проблеми идвали по-голями казваш.. Какво по-голямо произтече от слагането на бетонните гаражи? Сигурно е израстнало поколение, живеещо само на 1-вия етаж, с психични Проблеми, защото не е имало хубава гледка от балконите?

 

Не. От малките нарушения (минаване на червено, не спиране на стоп, пресичане на 20 метра от пешеходната пътека) джигита набира самочувствие и почва да кара с 150 по България, да ти светка на магистралата и да се опитва да те изхвърли от пътя, защото му пречиш спазвайки закона, следват демонстративно погазване на закона и демонстрация, че сме над него. 

Горната картинка ти е позната, нали? Това е в следствие на "дребните" проблеми. Тези, които не са на дневен ред.

Не ме разбирай грешно. Ня съм против боренето на големите проблеми, но просто за всяко нещо си иска времето, а и манталитета. Още не сме дорасли до там. Лично мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Извинявам се, пак да ВИ напомня - не съм ползвал в миналото и по настоящем не ползвам такъв гараж. Нито имам Роднина/Близък да ползва. Или поне не се сещам, тоест, смятайте колко съм пристрастен. Просто размишлявам, до колкото мога, за какви неща могат да се дадът тези Десетки Милиони и каква ще е добавената им стойност. И да, повтарям, да, да, да - незаконни са бетонните гаражи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставям ви цитат от друг форум. Четете и го разбирайте кой как иска. 

Наполовината да сме като цитираните берекет версин. 

Натам е личен избор.  Като Австрийци ли искаме да сме или като талибани. Или както е казал един индианец. Господ ни е дал два края(глава и гъз) Според това кой край използваме така живеем. 

 

"Австрия на паркинга на хотела си имахме място за паркиране за целият период на престоя , и въпреки наплива от автомобили атакуващи ски лифта , за 8 дена нито една кола не спря на мястото ми ! Във ФраЙбург карахме една Коледа и Н.Г. и още докато пристигнем нашите приятели ми казаха кое е моето място за паркиране - а то едно тихо кварталче / селце по точно-Бад Кроцингер/,няма жива душа и кола по празниците .Обаче мога да паркирам само там и точка."

Върнете се в началото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Десетките милиони нямаше да се дават ако нямаше такива гаражи. И все някога трябва да се дадат. Колкото по-рано, по-добре. Че да не станат стотици милиони накрая.  Да не говорим пък, че собствениците сами треа си ги бутнат. Аз ку съм ще напиша закона, че в краен случай ги бута общината обаче си търси парите после. Изобщо нема се съобразявам със Сульо и Пульо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, че не го видях. Приятелю тунинг и ти четеш без да мислиш. Тариката при осигуровките е работодателя, не работника. 

Друг е въпроса защо работника мълчи. И пак е свързано с всичките лайна наоколо. Като почнеш от пича дет си хвърля цигарата през джама и свършиш с КТБ. Манталитета е еднакъв, различен е само мащаба. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.