Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Formula 1 - сезон 2021


PRR

Recommended Posts

Георги Иванов (май така се казваше) ме дразни само, че понякога мрънка и трудно се разбира какво казва. Иначе е много в час с моторните спортове и каквото и да коментира е адекватен. Този другия обаче не го издържам. Понякога направо става смешен в желанието си да се изрази възможно най-сложно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, PRR написа:

Хамилтън извади повече отколкото колата позволяваше, но не смятам, че за 2-3 обиколки щеше да усепее да го мине Перез. На тази писта изпреварване става при разлика от 1.5+ секунди на обиколка, а разликата между тях беше в десети. Доказа го пародията между Рикардо, който си заслужаваше наказание, и Ботас, който се наигра брутално с оставането зад Рикардо. Това момче има железни нерви. Ако бях аз щях да си го пратя в мантинелите. Не стига, че го завъртя, ами и след това му провали състезанието. Но евала за нервите и стратегически открадна една точка от Верстапен. Въпреки, че това не изкупва вината за пълния провал в първата обиколка, когато просто трябваше да остане в ляво, Хамилтън в дясно до него и място за Верстапен да не остане ... 

И, няма как да се въздържа, коментаторите по ринг бяха пълни кретени! 

 

Това за което говориш е чисто теоретично. На практика съм сигурен, че Хамилтън нямаше да поеме абсолютно никакъв риск за защита. Защото трети е по-добро от отнесен от съотборника на съперника ти.

Коментаторите даже не знам кои са. Последно съм слушал с български коментар, когато беше Иван Тенчев (. И той беше адекватен за мен. Но аз така или иначе предпочитам Мартин Брандъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се включа само с едно мнение в темата, защото се засегнаха коментаторите. Пак ще ви говоря неща от "Стария завет":)

Формула 1 не гледам или загубих интерес към това състезание откакто нелепо загина Аертон Сена. Велик! Няма друг, като него.

По онова време коментатори бяха Ричард Груев, в тандем с Иван Тенчев. Интересни състезания и с добри коментатори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, sauber написа:

 

Това за което говориш е чисто теоретично. На практика съм сигурен, че Хамилтън нямаше да поеме абсолютно никакъв риск за защита. Защото трети е по-добро от отнесен от съотборника на съперника ти.

 

Така е, но дали щеше изобщо да се стигне до възможност за реална атака? Мерца беше с 10+ km/h по-бърз на правата и трудно, дори с отворено крило, да бъде изпреварен. Но, както се казва, минало-бешало. Не успя да го настигне навреме и всичко са загадки. 

@joro-120L С Иван сме пили бира заедно и много чете и се интересува, ама другите коментари понякога са просто "блаблабла" ;) 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, PRR написа:

... С Иван сме пили бира заедно и много чете и се интересува, ама другите коментари понякога са просто "блаблабла" ;) 

 

инж. Иван Тенчев тогава беше новобранец. Ричард Груев го въведе в тв. коментари. Коментираха заедно и много му помагаше. Иван Тенчев коментираше предимно техническата част относно болидите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, PRR написа:

... и редовно гледа друго състезание :(

Е да, случва се да пропуснат някои очвидни неща, но това го правят и двойката Тенчев-Манчев. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, axel написа:

И все още го прави. :)

 

Влади, благодаря. Не съм му чувал коментарите отдавна. На 01.05. 1994г. беше последното състезание от Ф1, което гледах.

Няма да го забравя. Беше и на Великден. След тази случка се отвори път на Шумахер. Иначе беше в сянката му.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава маФИА да не подкрепят пъпката! Това беше безумно. 100% за наказание. А коментаторите на диема (нарочно с малка буква) за за е.ане! Пълна пародия е да се подари така световната титла. Незаслужено е. Не че ще е изненада де ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като капак лекето е и нагло! Е, не харесвам Луис, ама тоя е по-голямо леке. Всъщност безобразно леке!!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получи се много интересно състезание.

Аз лично се накефих на динамиката и изпреварванията.

Хамилтън направи много силно каране.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PRR написа:

Сега остава маФИА да не подкрепят пъпката! Това беше безумно. 100% за наказание. А коментаторите на диема (нарочно с малка буква) за за е.ане! Пълна пародия е да се подари така световната титла. Незаслужено е. Не че ще е изненада де ;) 

И защо да не го подкрепят? Защото направи това, което Саждьо прави толкова години - не отстъпи?

А каква пародия щеше да е да го накажат за това?

Каква пародия е да му размахат флаг за "промяна на посоката  на правата", когато в правилника изрично е записано "забранена е повече от една промяна на треакторията в зоната на спиране" и никъде не се говори за шарене по правата? Какво трябва да направи, да застане мирно и да го чака да вземе повече титли от Шумахер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, направи това, за което другите ги наказват, а именно не остави никакво място на Хамилтън на пистата. За това в предишното състезание наказаха Алонсо, нали? 

И да, Ице, няма право да шари, защото при 310km/h това е убийствено. Това е правилника. Лекето показа, че не му пука за правилника, а след като го информираха за флага и си позволи да каже по радиото "ами кажете им здрасти" ;) Грозно и нагло. 

И, колкото и да не исках да вземе и 3 титли, все пак Хамилтън ги заслужава повече от наглото леке. Само до преди 2 години си мислих, че трудно пилот ще ми е по-противен от Хамилтън, поради нееднократното побутване от маФИА, но това което се случва с пъпката ме накара да преосмисля мнението си. При този избор, Хамилтън е по-добрия вариант. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно време гледах в тубата едно клипче. Канала беше нещо за Ф1. Човека обясняваше, че на Ф1 ръководството не й пука за хардкор фенове, които са около 2% от аудиторията. Те търсят фенове, които в тая ситуация ще кажат "Ееее глей глей кво праат". Така че може би и заради това не последва санкция. В моите очи тая ситуация беше малко so so.

Инак явно съм изпуснал промените в регулацията през последните години. Едно време имаше право да се сменя само един път линията, без значение дали на права или в зоната за спиране. Сега явно не е баш тъй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, sauber написа:

... Едно време имаше право да се сменя само един път линията, без значение дали на права или в зоната за спиране. Сега явно не е баш тъй.

Така беше и затов ами развяха черно-белия флаг (не за финал), на което лекето отговори "поздравете ги"!  Първо абсолютно умишлено изхвърли не само Луис, но и себе си от пистата, след това направи абсолютно забранена маневра, а накрая беше и нахален да се подиграе на сидийте. Ами противен ми е. Може да кара, но е противен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е най-грозната битка за титлата дето съм гледал досега. да успорвано е, но е грозно.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно изненадън съм от пистата. Очаквах, че няма да има изпреварвания, но се оказа, че не е така. Получи се добро състезание. Хамилтън взе максимума от сам пилот на пистата. Макс, освен късмета с измисления VSC имаше и пълната възможност да направи "безплатен" стоп и да минимизира загубата. Реално открадна две точки от Хамилтън. Не разбрах какво се случи с Ботас, но темпото му, преди "отпадането" беше ужасяващо бавно и, ако не е тактическа игра да смени двигателя, беше паройдийно да остави Хамилтън сам.

Алонсо показа, за пореден път, че вади повече от колата.

Перез прегоря, за пореден  път.

Ферари ... ще си замълча, нали взеха точки :)

До края на сезона се очертава да летят искри и вторите пилоти да изиграят картите си. Ботас е по-малко мотивирания, но ... дано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, PRR написа:

Не разбрах какво се случи с Ботас, но темпото му, преди "отпадането" беше ужасяващо бавно и, ако не е тактическа игра да смени двигателя, беше паройдийно да остави Хамилтън сам.

Точно тогава не гледах, но е твърде вероятно да е потрошил нещо заради спуканата гума.

 

А Хамилтън достатъчно краде по същия начин 2 точки, ролите просто се размениха този път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

А Хамилтън достатъчно краде по същия начин 2 точки, ролите просто се размениха този път.

В случая късмета беше изцяло на страната на Макс. Първо маФИА за пореден път пусна абсолютно безмислена VSC, която не позволи на Хамилтън дори да пробва бърза обиколка. Това, благодарение на спуканата гума на Ботас, позволи на Верстапен да влезна е бокса, да сложи супер меките гуми, а и да има късмета/помоща на маФИА да махнат VSC-то преди той да започне неговата обиколка, но след като е почната от Хамилтън. СлучаЕност? Хм, надали. маФИА не разгледаха обжалването на Мерцедес за изхвърлянето в предишното състезание, леко, случаЕно побутна и в това състезание Макс... А какво ще направи в следващото? 

А, да, за една бройка да забравя - бая обмисляне го обмисляха, преди да накажат Макс за пренебрегване на ДВОЕН жълт флаг и подобряване на времето в квалификацията. В крайна сметка все пак го наказаха. Ей, големи топки показАха :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Много добра писта! Утре ще е мазаляк. Предричам SC поне два пъти. Едната даже още в началото. Супер много ме е яд за Supermax. Последната обиколка беше извънземна и се очертаваше да е 0.3 по-добра. Утре ще е яко шоу!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен пък тази писта е ненужно опасна. явно арабеските са платили достатъчно, че да замъглят мисълта на фиа. а колкото до макс, тоя е най-досадния мрънкач евър

Редактирано от Thunderbolt
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.