Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Formula 1 - сезон 2021


PRR

Recommended Posts

И такива инциденти винаги е имало. Понякога има наказани, понякога се смятат за състезателен инцидент. Този беше на ръба, но и аз мисля, че по-голямата вина за него беше на Макс и с право беше наказан. А всички коментираме това, защото е пореден инцидент между единствените претенденти за титлата. Макларън са си трета сила през по-голямата част от този сезон и се очакваше да направят добро състезание, особено след като първите пилоти на първите два отбора отпаднаха. А до колко подиума на Ботас беше някакво уникално постижение е малко спорен въпрос.

 

пс: Много ми се ще да гледаме чиста битка между Макс и Хамилтън до края на сезона, но май пъпката не е способен да направи такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.09.2021 г. at 8:56, axel написа:

пс: Много ми се ще да гледаме чиста битка между Макс и Хамилтън до края на сезона, но май пъпката не е способен да направи такава.

И на мен, а предполагам и на много други. Проблема с "чистата" битка, е наглостта на Макса. В едно състезание два пъти да се забиеш в противника не е ОК. И, според мен, това наказание беше крайно необходимо за да "му дръпнат" юздите и да гледаме състезания, а не талибани в блъскащи се колички ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз искам мъжка битка, без отстъпване и прочие простотиЙ. Шумахер дали отстъпваше, или избутваше противника? Или Прост? Сена? Менсъл? И да не им вадят Слона всеки път, когато завали. И следващия 7кратен шампион да не е гей (то това следва, май, след зеления)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така де, но ако може да не е чак толкова мъжка, като досега, че поне да не се катерят един върху друг из чакъла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Izolini написа:

И следващия 7кратен шампион да не е гей (то това следва, май, след зеления)!

Не знам, ама може сегашният 7 кратен да е 2в1... Тук май е "булка"...

Qwvrv0Mh.thumb.jpg.c3ea6236d2610564abd4ff5d55e61728.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Пък аз искам мъжка битка, без отстъпване и прочие простотиЙ. ..

За мъжка битка , трябват първо мъже , а като гледам сегашния седем кратен шампион последното , за което се сещам е мъж ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Izolini написа:

Пък аз искам мъжка битка, без отстъпване и прочие простотиЙ. Шумахер дали отстъпваше, или избутваше противника? Или Прост? Сена? Менсъл? И да не им вадят Слона всеки път, когато завали. И следващия 7кратен шампион да не е гей (то това следва, май, след зеления)!

Ице, не съм съгласен! Да, имаха инциденти, но бяха 1-2 на сезон, не по два пъти на състезание ;) Райконен показва почти във всяко състезание как може да се натиска, но да има и респект в борбата. Погледни битките и на Алонсо, дори Фетелчо, като не си изпусне нервите де, знае къде е "чертата". Пуберчето още не го осъзнава. И да, в момента му е изгодно, защото е с повече точки, а третия е "бегал", но не се знае в кой момент палачинката ще се обърне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Много се ядосах, но това само показва, че понякога и от бокса имат право. Черньо може да се "разсърди", ама влезе. А малкия се опъна и изгоря. Да се надяваме да натрупа опит и да мине 10 световни титли.

Макс от последен завърши втори. Поне това е малка светлина в тунела, иначе съвсем щяха да улеснят сезона на оня, дето Гришо му гепи гаджето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на дъжда стана състезание! Мерцовете са голяма мъка зад конкуретна кола :(

А малкия се самонаказа.

Верстапен извади повече от възможното от ситуацията и сега Хамилтън пак е в неизгодната ситуация да сменя двигател ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен не ме дразни загубата на победата, радва ме наличието на скорост и конкуретноспособност. след целия тоя трънлив път, любимият отбор може да се бори за подиуми и победи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

https://fb.watch/8spoFDaQx8/

 

Едно не лошо клипче ми излезе у фейсо, та си викам - да го споделя. Неколко минути загубено време, ама що пък не ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ... То както е тръгнало на тая "баничарка" двигателя е с по-голям обем от този на лимонадите и има повече асистиращи системи... Като нищо може да се окаже и по-бърза :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно състезание беше. Мерцедес очевидно имаха огромно предимство и ... Луис не успя да се възползва. За сметка на това тактически май дооклепаха нещата и вместо трети завърши 5ти. Според мен или трябваше 10 обиколки по-рано да смени гумите или изобщо да не ги сменя. 

Ботас, за моя най-голяма изненада, се справи безгрешно.

Верстапен извлече максимума ... за второ поредно състезание.

Перез направи повече от достатъчно за отбора и Макс, което Ботас не успя в предишните състезания.

Льклер кара много добре, но с МагарИ толкова.

Същото се отнася и за Сайнц.

Днес не беше ден на Алонсо - първо го завъртяха, а след това сам се накисна с наказание.

Фетел пробва, ама не станА. Все пак е добре, че опитва.

Като цяло не лошо състезание най-вече заради мократа писта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Интересно състезание в което лимонадите пак излъгаха стрелите ;) Безгрешно каране на Верстапен, за което заслужава адмирации. Същото се отнася и за Хамилтън, но му се наложи да преглътне горчивото хапче ... пак. Но, от видяното, мерцовете страдат болезнено от скорост за изпреварване. Видя се и при Ботас, видя се и при Хамилтън и невъзможността му да се доближи до ред була. 

Алонсо си показа рогата, но пък този път не мога да кажа лоша дума за МаФИА. Според мен реагираха правилно за всички ситуации. 

Очертават се няколко интересни състезания до края в която май най-важната роля ще играят вторите в отборите ... А няма да е прецедент вторите да обърнат състезание (култарт на Спа е типичен пример) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Състезанието по изключение беше интересно и ура! Слона не излезе нито веднъж.

Преди 21 часа, PRR написа:

Но, от видяното, мерцовете страдат болезнено от скорост за изпреварване. Видя се и при Ботас, видя се и при Хамилтън и невъзможността му да се доближи до ред була.

Аз си мисля, че за това голяма роля изиграха и изправените задни крила на РедБул, които объркваха аеродинамичния поток зад тях. За това на чиста писта Хамилтън беше изключително бърз, много по-бърз от Верстапен, а после на под 2 секунди закъса и не можа да се доближи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Не съм гледал Ф1 от абитуриентския си бал (едва ли не). Реших, че тая година искам да изгледам последните 3 състезания, с тайната надежда да видя как Верстапен ще ошамари тоя лигльо Хамилтън. И греда. Викам си, че ще сваля някакъв Ф1 ап на ТВто, ще си платя абонамент и ще гледам. Е да, ама такъв няма. На вместо това, трябва да го стриймвам от някое устройство. Реших да проверя в България къде се излъчва. И намирам Диема Екстра. На които трябва да платя 25 лв. за да гледам 3 състезания. Най-вероятно с безумно неприятен коментар. 

Аз ли нещо не разбирам и пропускам или Ф1 още са в миналия век ?1 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се управлява от побъркани старчоци , в кой век да са ?

Не помня в коя тема за Ф1 някой беше споделил линк към някакъв сайт , където си върви безплатно (малко сече ако е калпав нета , ама става).

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скучно състезание, както се наредиха след първи завой, така завършиха. Прекалено тясна и спъната е голяма част от пистата, особено в последния сектор и реално нямаше как да се възползват от дългата права за изпреварвания, защото не могат да се следват преди нея. Все по-вероятно ми се вижда Верстапен да е шампиона. Яд ме е много обаче, че за първи път от не знам колко години вече, имаме двама пилоти от различни отбори, които се борят за титлата, а реално равностойна битка просто не виждаме. Или единия изчезва напред, или другия, или пък се удрят и всичко приключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чаках Перез да ошляпа Хамилтън. Ама не му стигнаха 3-4 обиколки. За първи път виждамнтази писта. Мега зле е според мен. Страшно скучна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък на мен след като се прибра Слона ми стана толкова скучно, че се събудих 3 обиколки преди края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, sauber написа:

Аз чаках Перез да ошляпа Хамилтън. Ама не му стигнаха 3-4 обиколки. За първи път виждамнтази писта. Мега зле е според мен. Страшно скучна.

Хамилтън извади повече отколкото колата позволяваше, но не смятам, че за 2-3 обиколки щеше да усепее да го мине Перез. На тази писта изпреварване става при разлика от 1.5+ секунди на обиколка, а разликата между тях беше в десети. Доказа го пародията между Рикардо, който си заслужаваше наказание, и Ботас, който се наигра брутално с оставането зад Рикардо. Това момче има железни нерви. Ако бях аз щях да си го пратя в мантинелите. Не стига, че го завъртя, ами и след това му провали състезанието. Но евала за нервите и стратегически открадна една точка от Верстапен. Въпреки, че това не изкупва вината за пълния провал в първата обиколка, когато просто трябваше да остане в ляво, Хамилтън в дясно до него и място за Верстапен да не остане ... 

И, няма как да се въздържа, коментаторите по ринг бяха пълни кретени! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.