Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Formula 1 - сезон 2021


PRR

Recommended Posts

Не е вода според мен .. при това натоварване ако не е изотоничен разтвор , надали ще издържат два часа потене :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СпецЯлен коктейл от течности и соли за компенсиране на загубените по време на състезанието. Строго индивидуален за всеки пилот. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, axel написа:

Една дребна корекция по т.7, могат да пият вода, освен ако не забравят да им свържат маркуча.

 

По т. 7 "Два часа не можел да се храни". Горкият той нямало да яде два часа. Това да не е бебе.

 

По т. 3 "Уау!" Не знам какъв тъпак трябва да си, за да напишеш този нечленоразделен звук.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна беше квалификацията. Макс не ми е любимец, да не кажа друго, но определено съм доволен, че най-сетне има някакъв шанс да разбутат мерцовете от първите места. Алонсо ми направи добро впечатление също, Фетел май е за пенсия, а малко Шумахер май вечно ще си остане в сянката на дедо. Валтери ще си го играе втора гадулка, Льоклер ще е интересен, а McLaren се представят повече от прилично. Утре ще е интересно състезание. Направо не вярвам, че го написах!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо не повярвах, че Мерцедес не са първи и втори. Ще видим днес в състезанието, как ще стоят нещата. И аз се радвам, че Макларън се представят доста прилично. За Фетел ми става тъжно вече, но пък и късмета му изневерява често.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Добре" почва сезона. Допълнителна обиколка още преди старта, след това сейфти кар ... ФИА не изневеряват на себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента се чувствам като десето качество човек. За сефте от години се наканих да я гледам и кво? Никъде на живо. Не знам аз ли съм стиснат , че нямам Диема спорт. Нали уж искат публика, фенове, е как да стане като са я изпокрили тая велика формула??? Нито ZDF, нито RTL, баси смешната история

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямам Диема спорт и за това я гледам тук: http://www.hesgoal.com/news/76228/Formula_1_GP_Bahrain_----_ENG.html

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Състезанието беше интересно и, колкото и да не харесвам Луис, трябва да му се признае, че изигра Макс. 
Лимонадите сами се победиха.

Ботас, както обикновено, го игра втора цигулка.

Браво на Перес.

Фераритата имат още мнооого да се трудят.

Жалко за Алонсо.

Като цяло има шанс за по-интересен сезон. А дано ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не харесвам Хамилтън, но определено си заслужи победата. Състезанието беше интересно. Фетел...не знам какво да кажа. Макларън са на доста добро ниво, Астън разочароват, Перез май, ще разбърква играта в челото от време на време и Ботас май ще страда най-много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ферари май бяха забравили турбото в бокса.

А победа със заповеди от Майкъл Маси... Да си го правят пак шампион, че да мине Шумахер и да гледаме нещо истинско. Това си е чист расизъм - белите да не скачат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбра се, че много бързо от маФИА са се сетили да поискат на Макс да върне позицията. Странно, след като оставиха Луис да си ходи из тревата почти 2/3 от състезанието, а и самия той да изкоментира "ама що се сетиха чак сега"! Макс не ми е любимец, но такова бутане на Луис, и то в началото на сезона е направо отвратително. След като стана едно сравнителни интересно състезание пак се намесиха и се и...ха отгоре! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То убу, ама защо да ги гледам тогава!??! То стане интересно, те резнат интереса. Някакъв вид мазохизъм усещам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами гледах MotoGP и там имаше интрига до последния завой, та дори и след него. И не се намесиха от маФИА да развалят състезанието :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм на малко по-различно мнение. Не искам да извинявам ФИА, доказали са многократно, че могат да убият всяко състезание. Но тук си беше грешка на Верстапен и си заслужаваше наказание, ако не беше пуснал Хамилтън. Често прави такива изпреварвания, понякога му се разминава, друг път не. Ако там имаше стена, как щеше да завърши това изпреварване? Ако и инструкциите от рейс контрола са такива, каквито самите те твърдят, също е ясно, че това, което се случи, беше правилно. И на двамата не съм фен, ама изобщо, но Макс толкова не позволени и опасни тъпотии е сътворил от както е във Ф1, че въобще не мисля, че трябва да минават подобни маневри безнаказано. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто технически Верстапен е в нарушение и бих се съгласил, ако Хамилтън не беше напускал трасето почти всяка обиколка. Ако Верстапен е спечелил предимство с тази маневра, то Хамилтън е печелил време/предимство в 2/3 от състезанието. За мен това си беше демонстрация на различен "аршин", което убива спорта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На практика, ФИА са им дали право да напускат трасето там преди състезанието, освен в подобни случаи, защото е едно да печелиш по няколко хилядни през няколко обиколки, съвсем друго е да изпревариш някой по този начин. Най-големият проблем е, че така се пишат и обясняват правилата, че има доста широко поле за тълкувания. Хамилтън си е хитрец и просто се възползва от такива недомислици, за което той няма вина обаче. Извлече максимума от ситуацията, която сам си изработи, защото Макс нямаше как да го изпревари там, ако не беше напуснал очертанията. И ако беше малко по-интелегентен, щеше да се опита да го изпревари на друго място, а не точно на 4ти завой, където всички напускат очертанията и без да има кола от външната страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видно беше , че "швепса" с по-нови гуми имаше повече скорост и беше въпрос на време да го изпревари , но както се вика опита надделя над младостта , а и Манго доволно си пердашеше с четирите колела около пистата :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, axel написа:

На практика, ФИА са им дали право да напускат трасето там преди състезанието, ....

Не е точно така. Дори в комуникацията с Макс имаше момент в който състезателният му инженер му каза да почне да напуска пистата, на което Макс беше изненадан. След като почна и Макс да го прави се "сетиха", че не бивало така и инструктираха Хамилтън, че ще го накажат ... и накрая наказаха Макс за нещо, което Хамилтън правеше в по-голямата част от състезанието. 

В случая се оказва, че правилата се прилагат изключително избирателно. Докато го правеше само Хамилтън всичко беше наред. Когато от РедБул им показаха, че не са балъци се сетиха, че то не бивало така ...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си цитирал цялото ми изречение, но както и да е. Проблем нямаше да има и за Макс да пресича бялата линия, стига да НЕ изпревари някой по този начин. Въпросната комуникация, за която говориш, е предшествана от оплакване на Ред Бул към рейс контрола за многократно излизане от очертанията на Хамилтън. Имайки предвид, как протече тази комуникация (тук просто спекулирам), най-вероятно, Маси ги е порязал, но все пак предупредиха Мерцедес, за да отбият номера. Честно казано, малко повърхностно разглеждаш нещата, според мен. И пак казвам, Хамилтън не е изпреварил никой, напускайки очертанията на трасето, Макс го направи. Гената го обобщи най-точно.

Преди 1 час, The Best Forman написа:

...опита надделя над младостта...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не казвам, че Макс е прав, но и на Хамилтън трябваше да му отправят забележка далеч преди от РедБул да информират Макс и той да излиза от пистата. Но, да, определено опита/познаването на маФИА надделя над младостта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.