Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

информация за РС 1.9тди


piccinini

Recommended Posts

Здравейте :)

След като преди 2г и нещо направих огромната простотия да си продам дизеловата рс-ка (стоеше пред нас и нямаше къде да я карам), напоследък доста сериозно започнах да съжалявам за това :D  Сега пак не ми трябва кола, но искам да си взема нещо за забавление - съботно-неделно каране, от време на време писта. Жена ми кара семейната кола,  та има с какво да возим децата. Най-голямата ми мечта е турбо импреза, като съм набелязал няколко цели, но в мобилето седи една фабия рс, купувана от Еуратек и уж от първи собственик - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525252923063498. Има ли някой инфо за колата, пробегът е доста малък, което е добре? Проблемът при нея е, че се продава от поне година и половина, което винаги е лош признак :D . Също така ми изглежда доста захабена, но може снимките да не са направени както трябва.

Като разходи за поддръжка и ъпгрейд няма база за сравнение с импреза врх, но там и колата е доста по-интересна, та ще видим на къде ще ме отвее вятърът (за съжаление за сти няма да ми стигнат силиците).

Надявам се някой да познава собственикa и да каже една добра дума, защото няма по-гот от това да се чудиш коя количка да ти пресуши спестяванията :D

 

Благодаря предварително и поздрави

Влади 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Аз лично за забавление бих си взел малка бензинка преди 2000г, че тогава колите като че ли бяха по-истински :)

 

Примерно нещо такова, като за толкова години разбира се има риск за ремонти (то къде ли няма):

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11604578547508834&slink=hyy9ni

 

Субаро е доста интересна кола като цяло но като оглеждах за комби се отказах и си взех Октавия 2, точно защото Субаро са с доста специфична поддръжка.

 

Успех.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

благодаря за отговора :) търся си кола с турбо, атмосферните са с по-приятно разгръщане на мощност/въртящ момент, но за да се случва нещо винаги трябва да държиш здрав оборот. Отделно турбо двигателите са по-евтини за засилване, лошото е, че имат още една част, която дава фира :) 

Искам да имам кола с възможно най-натурално поведение и липса на кой знае каква електроника, проблемът на колите преди 2000-2001 до колкото знам е, че компютърът им е заключен и не можеш да променяш никакви настройки (липса на OBD май). Там трябва да търсиш друг компютър, някой да ти го инсталира и тн. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в цветовете на броните е брутално фрапираща, капака и калника също изглеждат в друг нюанс.

Да, козметики са, НО говори че човека или сам си я е боядисвал или е търсил най-евтиното възможно, не мога да си представя някой в здрав разум да даде 200лв на елемент , да го получи в такъв вид и да го приеме.  

Кола за съботно неделно - дизел с тежка предница, на предно не е формулата за fun car още повече за писта. 

Не те знам до какъв бюджет гледаш, но 1.8Т е доста по-забавен , приятен за каране , всички тунинг опции са пределно ясни и колко % или пъти ще вдигнеш мощността зависи от твоя джоб.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав си за теглото, особено като се махнат задни седалки, крик и гума, разпределението съвсем отива по дяволите. Не знам дали си имал такава кола, аз съм и в интерес на истината с малко по-кораво окачване, предна разпънка и правилни гуми колата е доста готина за каране, разбира се не може да става и дума за някакви фамозни времена. 

1.8т също съм имал, но беше автомат, та там нямаше кой знае колко спорт :D с този двигател изборът на коли е доста голям, но не ми се кара голф или сеат. Единствените възможности са с3 или октавия врс. Ауди с3 е хубав вариант, но според мен след 17-18г ползване шанса да попаднеш на читав екзепляр клони към 0. Октавия 1 врс също ми допада доста, механиката я бива. С не много пари наистина може да стане прилична забава, но проблемът там е, че предлагане почти няма. Следя обявите от доста време в мобиле и не съм видял обява, на която дори да се замисля да звънна. 

Аз нямам бърза работа, особено сега зимата не е някакъв зор, ако не изпадне нищо интересно даже ще изчакам да премине сегашния транш на корона кризата, та да видим на къде ще тръгне и бизнес и възможности :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.