Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Bolero + Waze проблем


Recommended Posts

привет, колеги! отскоро имам следния проблем - при ползване на Waze чрез Android auto на Bolero в колата (октавия 3 фейслифт), приложението "заспива" при всяко спиране на светофар или в задръстване. "събужда" се след около 5-7 минути, което в голяма степен обезсмисля ползването с цел информация за камери и полицейски постове. с Google maps няма подобен проблем. някой срещал ли е подобен проблем? Waze е версия 4.67.0.4, Android auto е версия 5.7.603954, слушалката е Redmi Note 8T с Android 9.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти. Наскоро сменях телефона и имах сходен проблем с Waze, който не се репродуцираше с Google Maps. Оказа се, че като ме е питало приложението дали му давам достъп до местоположението, аз съм избрал опцията да достъпва само докато приложението е активно.  Когато смених настройката и му дадох възможност да достъпва местоположението винаги проблемът при мен изчезна. Вероятно като се стартира приложението през Android Auto има някакъв бъг, поради който то не се отчита като активно и не успява да си вземе GPS координатите ако не са му дадени права да ги взима винаги.

 

Дано това реши проблема и при теб. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря, колега! достъп до местоположението има, но не намирам опциите винаги или когато е включено. имаше включен някакъв режим за икономия на батерия, изключих го. утре ще тествам и ще пиша за резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Андроид 10, така че е възможно да има разлики. При мен в "Настройки -> Местоположение -> Разрешение за приложенията" мога да намеря Waze и тогава виждам разрешението му за достъп до местоположението така:
waze-permissions.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оказа се от режима "икономия на батерия". след деактивирането му, всичко си дойде на мястото и приложението работи безотказно! благодаря за помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момци, днес нещата се объркаха на по-горно ниво :) android auto дава грешка (прикачвам снимка). болеро-то вика "проверете дали телефона поддържа android auto". деинсталирах приложението, инсталирах го наново - същата грешка. опитах и с по-стара съвместима версия от apkmirror (5.7.603944) - пак греда. от кабела не е - пробвах с още един, който държа за резервен в колата (гарантирано работят и двата). телефонията през блутут си работи безпроблемно. идеи?

Screenshot_2020-10-27.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега четох по чужди форуми - много потребители споделят същия проблем, след клониране на приложение на телефона. снощи клонирах вайбър (ползвам 2 сим карти на телефона). сега го махнах от клонирани приложения, върнах фабрични настройки на медията за app link и за телефона - без резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намерих работещо решение и го споделям, дано е полезно на някой с подобен проблем:

трябва не просто да се деактивират, а да се изтрият от телефона всички клонирани акаунти от настройки/приложения/клонирани приложения - настройките в подменюто/изтриване на всички акаунти. следва рестарт и всичко си идва на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.10.2020 г. at 17:18, joro_kem написа:

намерих работещо решение и го споделям, дано е полезно на някой с подобен проблем:

трябва не просто да се деактивират, а да се изтрият от телефона всички клонирани акаунти от настройки/приложения/клонирани приложения - настройките в подменюто/изтриване на всички акаунти. следва рестарт и всичко си идва на мястото.

 

Полезна информация! 10x за споделянето ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.