Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход на Superb 2


Bostan

Recommended Posts

Здравейте. Не знаех къде точно да задам въпроса си и реших да го пусна тук. "Проблемът" е следният: На скоро си закупих Superb 2 facelift  2.0d 170hp DSG обаче разхода му е повечко от този, който го дават по каталог, а и е далече от този, за който бая шофери са ми се похвалили за същия двигател. По каталог му дават 5.3 комбиниран, по хвалби на други около 6.0 комбиниран, а аз мойта с бая галене не мога да я сваля под 8.5 комбиниран. Карам я само на климатик и по грешка слоших 225/45 r18 вместо 225/40 r18, което е със 1cm повече в радиус. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - честит параход! От Октавия си е добро повишение.

За разхода - каталожния е абсурден, постигнат на затворено трасе при супер икономично каране. На моята кола дават 4,7 комбиниран, 5,6 в града и 4,2 извън. Моя среден разход е 6,53 от както съм купил колата при съотношение градско/извънградско 55/45. Климатик почти не ползвам. Разхода в София ми е средно 7/100, извън града при нормално каране е 5,5 стига да няма много магистрално каране (там карам на темпомат със 148 когато може) и климатик, защото тогава скача на 6,5 а при "бързане" съм удрял и 7,5. Един единствен път се събрах в каталожния разход на колата, със супер изнервящо влачене от София до Белоградчик и после до Мездра даде 3,9/100 по борд, който тогава ми бъркаше и показваше с 0,3 до 0,4 по-малко от реалния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Bostan - Аз съм със Skoda Superb 2 Face Lift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG с 18 цола джанти. Минимума, който съм постигал при мен е 3.7л/100км на борд-компютър по Магистрала "Тракия" от Пловдив до Бургас, с 80км/ч на автопилот, без климатик, само аз в Автомобила с една раница багаж. Онзи Ден, Пловдив - София, 7л/100км, 160км/ч на автопилот, трима Човека и много багаж. Градско, в Гр. София, ми дава около 7л/100км, като Шофирам сам, без багаж и като пенсионер. При настъпване отивам и към 9л/100км..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Izolini написа:

Първо - честит параход! От Октавия си е добро повишение.

За разхода - каталожния е абсурден, постигнат на затворено трасе при супер икономично каране. На моята кола дават 4,7 комбиниран, 5,6 в града и 4,2 извън. Моя среден разход е 6,53 от както съм купил колата при съотношение градско/извънградско 55/45. Климатик почти не ползвам. Разхода в София ми е средно 7/100, извън града при нормално каране е 5,5 стига да няма много магистрално каране (там карам на темпомат със 148 когато може) и климатик, защото тогава скача на 6,5 а при "бързане" съм удрял и 7,5. Един единствен път се събрах в каталожния разход на колата, със супер изнервящо влачене от София до Белоградчик и после до Мездра даде 3,9/100 по борд, който тогава ми бъркаше и показваше с 0,3 до 0,4 по-малко от реалния.

 

Ице, с този разход, ще ме накараш да сменя Съби с някоя Вишна ... ?

 

Майтапя се, няма начин да си купя икономичен ХаФтомобил ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Боре написа:

Ице, с този разход

Пък аз имах предвид, че е висок, понеже карам бързо. Ако я вземе Миро @tuningmania сигурно ще започне да пълни резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи какво е градското. Има много голяма разлика дали се кара по 1-2 км, постоянно пали-гаси, или пък се пали и се минават поне 10 км в града. Каква средна скорост показва борд компютърът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от стила на каране, пътните условия, трафик, дали изкачваш или спускаш надморска височина, товара в колара, горивото в резервоара, консултацията на ток, качеството на двигателното масло и въздушния филтър , DPF филтъра дали ще реши да се регенерира, верно ли мери километража , инсталиран ли е скопяващия софтуер и т.н. Реално на дълъг път разхода пада под 4 литра , но без климатик, на дневни светлини, сам човек в колата, без багаж и 1/4 пълен резервоар със стандартните цолажи на гумите и без рязко натискане на газта и при 70-90км. скорост. Темпото на каране е от значение дотолкова, че да не се товари двигателя над 70% от реалната му мощност, и оборотите да се подържат в интевала 1500-1600 макс. щото моментния разход скача чувствително.  Примерно при изкачване на баир да не се кара на 6-та със 100, а на 5 с 80.

Редактирано от А4и
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Mishelle changed the title to Разход на Superb 2
  • 2 месеци по-късно...

Докато карах 2-та разхода ми се качи след слагане на зелените софтуери и то се качи поне с литър отгоре. Затова като начало първо виж с кой софтуер е двигателя и тогава търси други проблеми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.