Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Каква е била цената за нов автомобил ŠKODA до 1990г.


Alexandar

Recommended Posts

преди 35 минути, joro-120L написа:

Аз пък имам спомен, че тъмно синьо се появи на Шкодите след 80та г. С 13ки джантите.

От първите съм виждал бели и светло бежово.

 

Да, точно така е, с 13-ки бяха, сигурен съм. Но това ми е първия спомен за 120-ка. 105-ци помня отпреди 120-ките и точно светло бежави (но мисля, че е точно онзи, жълто-зелено-бежавия цвят, за който говори колегата). 

Не твърдя нищо, просто ми е интересно да споделим спомените си.

Редактирано от desislav stanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • joro-120L

    27

  • desislav stanev

    25

  • SKODA 105 RS

    10

  • rsk

    5

Най-много писали в темата

Да, това са ни спомени. Не съм правил справка.

Иначе в нета има информация коя година каква е била цветовата гама. Може и тук във форума да го има.

При тези наши спомени няма как 78г. Шкода да е тъмно синя. Или е много малък шанса да познаеш. :)

п.п. Мой втори братовчед имаше такава 120ка. Тъмно синя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, __smirnoff__ написа:

 

Да си избереш визия и цвят на "Безимената" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, joro-120L написа:

 

Да си избереш визия и цвят на "Безимената" ;)

Още малко ще мога да го цитирам дословно  и с опосания този каталог ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, joro-120L написа:

Да, това са ни спомени. Не съм правил справка.

Иначе в нета има информация коя година каква е била цветовата гама. Може и тук във форума да го има.

При тези наши спомени няма как 78г. Шкода да е тъмно синя. Или е много малък шанса да познаеш. :)

п.п. Мой втори братовчед имаше такава 120ка. Тъмно синя.

Интересното е, че и на моя втора братовчедка мъжът имаше точно такава. Кара я около 3 години и си купи М-ка от първите, 84-та, като на Иво, но 120. 

На тази, втората и купи 5-степенна от магазина, а цялата кола, барабар с "петицата", я купих аз от него около 94-5-та г.

Петата и виеше много, ама много, така си беше  кутията от нова. Останалите предавки бяха много тихи.

На бялата ми сега се забелязва обратното - пета ми е напълно безшумна, а останалите са доста мелодични при по-ниски обороти. Най- ме кефи звука на трета, от средни към високи обороти?

 

Но първият ми спомен за тъмно сините не е от тази на братовчед ми, а от една друга, преди неговата. Но със спойлер и 13-ки и определено е около 80-та, не по-рано.

Редактирано от desislav stanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...
На 17.09.2020 г. at 22:31, joro-120L написа:

 

Разбира се, че ще правиш каквото ти харесва. Предните мигачи? Май трябва и те да се затъмнят.

Мога леко да ти охладя ентусиазма, като ти кажа, че изгорели/остарели/ стъкла на стопове с полиране няма да станат като нови. С нищо не стават. Може да станат лъскави, но пластмасата няма да си промени цвета/да се избистри/. Особено на задната светлина.

 

 

Саше, имам една книжка за соц. автомобилите. Издание 1985г.  В нея има и ценоразпис от Мототехника. Поне да се види разликата 105/120.

Цените, както става ясно, в следващите години се променят/увеличават/.

 

119655116_333868451062869_8074974822712351173_n.thumb.jpg.f0ef60861730e19313dc402f9837cf27.jpg

119486323_1565828296912103_4676549802376925545_n.thumb.jpg.1b4e14abc2e7c701eae09a29786dbc55.jpg

Добре, че е паднал социализма, от този списък всичко е отпадък освен Шкода, за нея се чака с години и хората не са я искали, то затова още има руски отпадъци по улиците... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.