Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Камик


alvinivanov

Recommended Posts

Уважаеми колеги съфорумци,

Учудвам се, че тук няма впечатления и коментари за най-новият СУВ на Шкода?!

При огледа му в шоу-рума, лично на мен ми напеави доста добро впечатление! Дори визуално ми харесва повече от Карок и Кодиак. Вътрешното пространство не е никак малко, а и пътният просвет и самата му конструкция го правят да изглежда, като СУВ, па макар и само с предно. Гледам в чешкият конфигуратор вече има скаут лайн вариант! 

Моля споделете и вашите впечатления! Някак си не ми се вярва за близо 1 година да няма и една продажба на модела в България!!!

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравей, 

В петък върнахме Рапид след 174 000км и почти 7 години (12/2013). В понеделник взимаме Kamiq G-tec, наличен (Style). След като натрупам впечатления ще напиша отзиви. Все пак имай предвид, че дали нещо ще то хареса или не е изцяло субективно усещане. Много хора намират недостатъци на всичко, дори само по снимки и данни, без да са се докоснали до даден автомобил, така че дори да има повече такива в следващите месеци, не се отказвай. Направи test drive, ако още не си и тогава реши. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вече колата е на над 2000 км (за седмица), аз навъртях 1500. София-Бургас изкарва на метан изцяло (зареждане на OMV Горубляне и ОМВ "Ремиза"), карах със 120, освен на изпреварвания. При цена на CNG 1.20/кг излиза точно 16лв. 

На двигателя не му липсва мощност, поне в сравнение с 1.2 TSI 86 к.с. Въпреки, че е с 3 цилиндъра, 6-тата предавка много помага за скорости над 90 км/ч. При 120 е на 3000 оборота. Така или иначе на всички е ясно, че g-tec версията е за пестене, не за летене ?

Оборудването е Style + подгряване на седалки (предни). Android auto не се поддържа официално от Google в Източна Европа, но го изтеглих от Интернет пространството върху телефона си (Xiaomi Mi9T) и свързан с кабел работи добре.

Нямам много хубави снимки, но ще кача каквото има, за да видите, че и в бяло стои добре (противно на очакванията). 

IMG_20200825_082801.jpg

IMG_20200825_082754.jpg

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пу , пу убавец .. със здраве да се возите !

В чест на истината и на мен бялото взе да ми харесва , както и новата решетка .

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка! Много радост и със здраве да си я карате! Много ми харесва Камика, а и цвета му пасва идеално! И на мен скоро ми предстои покупка, та в тази връзка искам да попитам за Андроит ауто? Имам Сиджик на телефона, дали може да го подкарам и на медията в автомобила?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, засега самото приложение Android Auto поддържа като навигация само Maps (Google) и Waze. От Гугъл зависи дали ще има повече приложения в бъдеще и кои, Skoda Auto нямат никакво участие ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази статия потвърждава, че Google позволяват само техните навигации да минат през Android Auto. Така или иначе според тази статия Smartlink функционалността, която предлагат Шкода е съвместима с Android Auto, Apple CarPlay и MirrorLink и в този ред на мисли Sygic би трябвало да може да се подкара с MirrorLink. Аз знам, че имам MirrorLink на моето Йети (2016та), но честно казано не съм го тествал, тъй като ползвам само Waze и Google Maps през Android Auto.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте отново колеги!

От няколко седмици обмислям покупката на калобрани за Камик-а, с цел предпазване от кал, асфалт и въобще всякаква мърсотия, която се лепи по праговете и задната броня! В тази връзка, бих искал да ви помоля за мнения, дали ще подхождат и приличат калобраните на автомобила? За ползите, спор няма, но се притеснявам да не разваля визията?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Октовияти съм и с предни, и със задни. Ползата е забележима. По-добре някой да не ми харесва колата, от колкото нон-стоп да съм с мръсни прасци на панталоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здравете. Поръчах Камик g-tec  метан за жена ми. Очакваме го (надявам се скоро) :) Моля за мнения, от хора които имат такъв автомобил. Angel40 ко може мнение как е количката. Някви проблеми? :)

На 26.08.2020 г. at 11:19, angel40 написа:

Не, засега самото приложение Android Auto поддържа като навигация само Maps (Google) и Waze. От Гугъл зависи дали ще има повече приложения в бъдеще и кои, Skoda Auto нямат никакво участие ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, gonzzo87 написа:

Здравете. Поръчах Камик g-tec  метан за жена ми. Очакваме го (надявам се скоро) :) Моля за мнения, от хора които имат такъв автомобил. Angel40 ко може мнение как е количката. Някви проблеми? :)

 

Не, няма проблеми, но е само на 15800км все пак. А и не очаквам докато е в гаранция да има. 

Разходът е доста добър. При шофиране със 120 съм стигал от София до Бургас без спиране за зареждане и стигна метанът, с включен климатик. Е, бях сам де, но дори да е по-натоварена едва ли разликата ще е повече от 20км.

В градски условия е между 5 и 6кг/100км, ако се шофира икономично. 

Извън магистралата, при 90-100 без проблем се постига разходът, заложен в каталога. 

Въпреки, че е с 3 цилиндъра, не се усеща много. Предната ни Шкода беше Рапид 1.2 tsi, 86 к.с., тази е с 90. Много помага 6-тата предавка за икономията, над 65км/ч дори може да се пуска. 

Медията е Болеро, средния вариант от трите възможни, доста приятна, Андоид ауто си работи добре, но официално от Google не се предлага за България, трябва да се изтегли на телефона от друг източник, извън Google play. 

Единственият минус е управлението на климатроника. Понеже е двузонов, и двете копчета при завъртане променят температурата и ако искаш да регулираш степента на вентилатора, трябва да натиснеш бутона "menu" на панела на климатроника и от там на големия дисплей излиза съответното меню, където с плъзгане по екрана се променя настройката. Честно казано, с времето се свиква и можеш да го регулираш без да отделяш поглед от пътя, но в началото си е неприятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, angel40 написа:

Не, няма проблеми, но е само на 15800км все пак. А и не очаквам докато е в гаранция да има. 

Разходът е доста добър. При шофиране със 120 съм стигал от София до Бургас без спиране за зареждане и стигна метанът, с включен климатик. Е, бях сам де, но дори да е по-натоварена едва ли разликата ще е повече от 20км.

В градски условия е между 5 и 6кг/100км, ако се шофира икономично. 

Извън магистралата, при 90-100 без проблем се постига разходът, заложен в каталога. 

Въпреки, че е с 3 цилиндъра, не се усеща много. Предната ни Шкода беше Рапид 1.2 tsi, 86 к.с., тази е с 90. Много помага 6-тата предавка за икономията, над 65км/ч дори може да се пуска. 

Медията е Болеро, средния вариант от трите възможни, доста приятна, Андоид ауто си работи добре, но официално от Google не се предлага за България, трябва да се изтегли на телефона от друг източник, извън Google play. 

Единственият минус е управлението на климатроника. Понеже е двузонов, и двете копчета при завъртане променят температурата и ако искаш да регулираш степента на вентилатора, трябва да натиснеш бутона "menu" на панела на климатроника и от там на големия дисплей излиза съответното меню, където с плъзгане по екрана се променя настройката. Честно казано, с времето се свиква и можеш да го регулираш без да отделяш поглед от пътя, но в началото си е неприятно.

А налична ли я взе или я поръча? Аз я поръчах, но сега чета, че много ги бавят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на склад беше, края на август. Имаше промоция с връщане на употребявани автомобили за обратно изкупуване и не сме чакали, освен да я докарат от Надежда до Дружба ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, angel40 написа:

Да, на склад беше, края на август. Имаше промоция с връщане на употребявани автомобили за обратно изкупуване и не сме чакали, освен да я докарат от Надежда до Дружба ?

Ясно, супер. Дано си заслужава чакането при мен ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, група! 

Нов член съм и ми предстои покупка на Камик, прегледах коментарите ви и се надявам да случа на кола. Ако имате забележки или съвети моля пишете! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, iDre написа:

Здравейте, група! 

Нов член съм и ми предстои покупка на Камик, прегледах коментарите ви и се надявам да случа на кола. Ако имате забележки или съвети моля пишете! 

Ами колега споделете, какво ниво на оборудване сте харесал и с какъв двигател?

Успех в избора!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, alvinivanov написа:

Ами колега споделете, какво ниво на оборудване сте харесал и с какъв двигател?

Успех в избора!

 

1000куб. см. 90 коня, на метан, бизнес класа е нивото на оборудване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
  • 8 месеци по-късно...

Здравейте, колеги ! 

В момента карам Skoda Rapid 2016, 1,6 TDI, 115hp, но смятам да я заменям с Kamiq 1TSI, 95hp, Style, посетих шоурум-а в Пловдив, доста ми хареса автомобила, предстои ми и тест драйв. Интересува ме в по-дългосрочен план как се държи окачването на автомобила и по-точно имали ли сте сериозни проблеми по нашите пътища с оглед на по-твърдата возия ? С каква големина джанти ги карате ? 

На 25.08.2020 г. at 22:02, angel40 написа:

Вече колата е на над 2000 км (за седмица), аз навъртях 1500. София-Бургас изкарва на метан изцяло (зареждане на OMV Горубляне и ОМВ "Ремиза"), карах със 120, освен на изпреварвания. При цена на CNG 1.20/кг излиза точно 16лв. 

На двигателя не му липсва мощност, поне в сравнение с 1.2 TSI 86 к.с. Въпреки, че е с 3 цилиндъра, 6-тата предавка много помага за скорости над 90 км/ч. При 120 е на 3000 оборота. Така или иначе на всички е ясно, че g-tec версията е за пестене, не за летене ?

Оборудването е Style + подгряване на седалки (предни). Android auto не се поддържа официално от Google в Източна Европа, но го изтеглих от Интернет пространството върху телефона си (Xiaomi Mi9T) и свързан с кабел работи добре.

Нямам много хубави снимки, но ще кача каквото има, за да видите, че и в бяло стои добре (противно на очакванията). 

IMG_20200825_082801.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.