Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с вдигане и сваляне на прозорци от ключа


AlexGG

Recommended Posts

Здравейте !

 

След посещение в ЕУРАТЕК за смяна на ЕГР ,  този път вгорчиха добрите впечатления досега , на колата след това не и работиха повечето екстри , които са заводски и с които съм купил. 

Някои от тях успях да си подкарам и сам ( разполагам със читав VAG-кабел , не китайче за 30 лв и VCDS ) като завиващия халоген , дневните светлини ги намерих , но не намерих никъде работещо упътване за следните две неща :

 

-  сгъване на огледалата от ключа  при задържане на бутона за заключване и после разгъване при въртене на контакт

-  вдигане и сваляне на прозорците пак от дистанционното

- "килването" на дясното  огледалото при включване на задна  (слагам отметката но не проработва)

 

не че е от значение мисля модела на двигателя но колата е Октавия 3 crkb  2014/11 комби

 

от Еуратек ми казаха че просто са откачили акумулатора ( ... е сега , не за първи път го разкачаме ,  предишните пъти  го нямаше този проблем ) и отзивчиво ми казаха да си запиша час и да заповядам  за да се опряват тия неща , но предвид че ме чакат доста  пътувания този месец няма как да го стиковам , а липсата на неща с които си свикнал е доста дразнещо.

 

 

Всичко което намирам е за октавия 2 , а там стринговете са различни и не ги намирам при мен (с подмяната на код от 90 на 95 или 99 ми казаха че става за огледалата на цялата ВАГ група например ,  но точно къде .... ) .

 

 Загубих три вечери и изпих 5 литра бира и се изнервих или аз съм загубил тренинг да търся или не мога да уцеля правилната тема.

 

Извинявам се ако темата вече е разисквана - и тук не намерих подобна

 

Благодаря на отзовалит се

Редактирано от AlexGG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте,
Малко да бутна темата. Колата е Skoda Octavia 3 2013g. При мен изчезна дигането и свалянето на прозорците от ключа. Отметката я слагах няколко път в разични комбинации като гасене на колата, вадене на ключ и тем подобни, връщах фабрични настройки на тези менюта.Ефекта беше нулев. Акумулатора не съм го разкачал както преди така и след проблема да не бъгне още нещо. Свалих капачката за ключа и пробвах физически да задържа за отключване и заключване и в този случай си сработи екстрата. Получих препоръка ,че има вероятност да ми умира батерията и да не подава постоянен сигнал и затова да не сработва.Смених батерията и на 2та ключа и с двата продължава да не работи.
Адски ме дразни защото забравям отворени прозорци.Дори и да съм още до колата трябва да вляза да дам на контакт за да ги вдигна ... гадна работа :( . Някакви идеи предложения. VAG-кабел лично нямам но мога да си набавя, въпроса е и с него какво точно трябва да направя , защото аз лично не съм бърникал изобщо такива работи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е само една. Пише я в книжката на колата на 73 страница или 79 беше. Обучи си стъклата. На контакт колата. Сваляш по двойки двата предни до долу. Пускаш и пак натискаш надолу за 3 секунди. После пак по двойки качващ догоре. Пускаш и пак натискаш за 3 сек нагоре. Вадиш ключа и после тестваш.

Редактирано от JORDITO
  • Благодаря 2
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.