Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

2018 Октавия 1.8 TSI 4x4


Recommended Posts

Привет колеги,

 

След като типично по български първо писах за помощ свързана с проблем, сега е редно, с поднесени извинения, да се представя или представИМ със шкодичката :)

Казвам се Николай Нестеров и тъкмо преди седмица закупих Шкода Октавия хеч/седан от близката 2018 година с двигател 1.8 TSI, със задвижване 4х4 и автоматична скоростна кутия. Шкодичката е карана доста от предния собственик, който за две години е направил 117к км. Конкретно такъв пробег не ме притеснява и трогва и след първото каране бях готов да я взема. За което не съжалявам дори за миг!

За годините са ми минали доста коли през ръцете, включително и сериозни машини и смея да твърдя съвсем откровено, че Шкодичката е един от най приятните за каране автомобили. Самия факт, че за седмица вече направих почти 1000 км е напълно показателен!  Прекрасен вървеж, тишина непривична за дизеловите двигатели на които съм свикнал, ДСГ-то си пасва отлично с двигателя, както и не на последно място системата 4х4, която спасява, когато катериш шипка с нова кола и се помислиш за рали пилот :) Та...с две думи мисля, че най-накрая намерих кола, която ми пасва. Хем практична, хем леко спортна, хем приятна и неуморяваща за каране. Сигурно много изпускам, а и навярно пиша малко несвързано, та ще се радвам да отговарям на всякакви въпроси :)

Прилагам малко снимки на колата, за съжаление не спирам да я карам и нямам време да я наснимам хубаво, та съжалявам за качеството :)

 

IMG_2972.jpg

IMG-3014.jpg

IMG_2975.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Супер е, браво! :) Здраво е покарана за две години. Голям кеф е, предишната ми Октавия беше трактор и с турбобензина наистина се усеща голям скок напред. Моята е на 6 години вече (кога минаха...) и съм на 102 хил км от нова - но е преди фейслифта и е комби (тогава 1.8tsi 4x4 бяха само комбита). Свръх доволен съм.
 

Не съм съгласен с теб, че е спортна кола, особено в завои. Иначе за изкачване наистина се е утепАла, за изпреварване и въобще жулене по магистрала без (почти) да има кой да те избута от лявата лента. Моята ме е вадила в пясъци, в снегове, водила по диви плажове и каменисти върхове. Избягвам калища само, защото там според мен не е редно да влизаш без подходящи гуми, а и 4х4то на Октавиите не е въобще подходящо затова. DSG-то е супер мазничко и не предразполага към спортно шофиране, в завои понякога не винаги се уцелва предавката. Карай си спокойно, колата е чук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер кола, много километра и вие да и на въртите. Важното е да е я карате с удоволствие, друго всичко се прави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Честито! :) Много хубава кола, особено като е 4х4! 
Аз лично съм фен на бензиновите двигатели, моята е Octavia Style модел 2018г с 1.4 TSI + DSG 

и засега съм доста доволен :)
Да си я карате със здраве и много да ви слуша :)



 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.