Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Почна се !


The Best Forman

Recommended Posts

преди 47 минути, The Best Forman написа:

Като си взема Ролс Ройс Силвършадоу и започна да го реставрирам , ще им пращам  ;)

 Нали търсеше къде да хромираш пластмаса.

А това, че казвам, че стават като заводски, явно трябва да го поясня. Визията на рефлектора е най-малкия проблем. Огледалната повърхност на рефлектора, или качественото изпълнение и покритие дава по-голяма ефективност на фаровете. Затова си заслужава. За други неотговорни детайли, които са декоративни, може да минеш и със спрей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, The Best Forman написа:

Като си взема Ролс Ройс Силвършадоу и започна да го реставрирам , ще им пращам  ;)

Демек - НИКОГА. Не че нещо, ама с твоята скорост на "реставриране" - Иво няма толкова гаражи за безсрочно ползване ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

 Нали търсеше къде да хромираш пластмаса.

А това, че казвам, че стават като заводски, явно трябва да го поясня. Визията на рефлектора е най-малкия проблем. Огледалната повърхност на рефлектора, или качественото изпълнение и покритие дава по-голяма ефективност на фаровете. Затова си заслужава. За други неотговорни детайли, които са декоративни, може да минеш и със спрей.

Жоре , рефлектора на фара си е ОК (със заводското покритие) .. аз работих върху рефлектора на мигача (ако не си забелязал) , който е не по-зле от първоначалното състояние и нямаше да се налага да го бутам ако бях успял да го изолирам и пръсна в черно по страничните стени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.09.2023 г. at 15:49, The Best Forman написа:

Предстои да пръсна с хром рефлекторите на мигачите , защото се оказа много кекав фабричния хром (белеше се от забърсване с пръст и плюнка).

 Да, за фарове си мисля. Мигачите няма проблем как ще станат.

 

От това мнение започнах да чета. Важното по-горе е останало на предната страница и естествено - забравено. :)

С такова впечатление съм останал от този пост. И другото - мисля си Гената толкова ли е изтрещял да боядисва фарове.

На 7.09.2023 г. at 19:37, The Best Forman написа:

Сега пък ми трябва опит и насоки (онуй черното тампонче на Краси вече е във фара , за което му благодаря!).

Опитах да хромирам рефлектора с шпрей - греда .. стана покъртително грозно и нефункционално. Реших да фолирам рефлектора с огледално фолио и вече трети се мъча да го положа в странната форма - двойно вдлъбната с неправилна дъговидна форма. Проблема е , че фолиото е изклчително тънко и не позволява греене и разтягане с въздух. На студено се опитвам да го разтеля с пръсти , но прави много гънки.

Давайте други идеи.

да беше вмъкнал някъде тук и "мигач".  Виновен. Аз.

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, The Best Forman написа:

гледай какъв хубав спор завързахме ?

И полезен. Който смята да хромира - Стрелча е мястото.

Сега, ако ми кажеш, че и рефлектора на фара на Формана е метален.... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, joro-120L написа:

...

Сега, ако ми кажеш, че и рефлектора на фара на Формана е метален.... ?

Метален е с доста дебело покритие и затворен в тази кутия е така да се каже вечен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти търсиш хромиране на пластмаса.... Не се замислих какъв е. Щях да се усетя по-рано, че нещо при мен не е наред. Допуснах, че като по-нов автомобил, може да е пластмасов. А те са правени по едно време със 120 ките.

Липса на логика в случая и съсредоточаване на всички сили и средства за направата по най-добрия начин....

Ужас. Нема са обяснявам повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.