Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с гласови команди на български език


Recommended Posts

Здравейте!

Колата е Рапид произведена 2018г. С допълнителна екстра Smart Link. Телефонът е Самсунг S9+, с андроид 10. Инсталиран е Android auto. Работеше си прекрасно, докато колата влезе в сервиза на Шкода в началото на юни тази година. Ремонт броня и подкалник, заради драскотини, също са направили инспекция. След това Болерото спря да разбира  глас на български при търсене в навигацията, нито от волана, нито от екрана на медията. Ако задам гласово търсене в Google карти само в телефона, без Андроид ауто,  си работи нормално. Установих, че колата изисква Google Асистент, за да възприеме гласовите команди. В него обаче няма български език. А как работеше преди това не знам. Преинсталирах Андроид ауто без резултат. Ресетнах си телефона и преинсталирах всичко, нищо. Нулирах до фабрични настройки медията, нищо. Навигацията я ползвам предимно с гласово търсене и ми е кофти.  Установих също, че андроид ауто се е инсталирал на телефона, но няма икона за приложението, не се отваря до екрана от прекалената картинка. Има настройки обаче.  Работи чудесно с английска реч. Микрофона си работи добре в разговор, явно няма замърсяване.

Ще съм благодарна за съвети и идеи на всеки.

ANDROID-AUTO-LOGO-PHONE.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно са ти направили някакъв ъпдейт. Освен да искаш да го махнат или да чакаш следващ с български език, няма какво друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледаха я в шкода сервиз. Не е правен ъпдейт на медията при инспекцията, но няма по-нов и може да се преинсталира, ако искам . Възможно е да е свалян акумулатор, но твърдят, че няма общо. От Андроид ауто, гугъл карти и телефон било, защото не било за България. Но преди това как работеше?! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и от телефона да е. От няколко дни и на моя Huawei P9 ми изкочи гугъл асистент и ме попита за език, тъй като не разбирал български, но понеже съм все на мобилни данни, не се дърпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте,Bugesto,

Пуснах във форума подобно запитвате и тогава намерих тази тема тук.

Същия проблем с нов Kamiq. Google maps тръгна на български да разбира адресите и да води и пак спря- само английски. Имате ли някакъв напредък? Може да обменим информация и да го докараме до накъде ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.