Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабиа 1 Странната...


Recommended Posts

Aз май си реших проблема. От куртоазия ще пробвам да оправя Шкода радиото, и после с кеф ще го разбия с чук и прегазя след това , за да не ме е яд за 25тях лева ... :)

ant.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Бях предупреден от приятелче по Viber , да не се е*авам с оригинални Шкодови части в Шкода клуба и да казвам че ще ги строша/прегазя. Който желае да получи прее*ано Шкода радио (касетофон) с една станция, която не се сменя , да ми звънне ... :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да се похваля от стоковите колони на Фабията , със Сонито стоковите конони вадят доста добър бас! Може би, ще ги гръмна, но се представят доооста добре! Очудвам се , защо не го преместих по - рано. Няма нищо общо с звука от стоковия б****к. На Макса му разлепих на едната колона шапката в средата от зор , но на 36 кривеше жестоко, в фабията на 41 няма проблеми ... :) А максимима е 50.  Все пак радиото е най - евтиното сони ,4х50, в технополиса от 2014та... ;)

 

Отделно мога да споделя че гумите от 2012 са доста зле. На един светофар реших да напляскам едно бяло БМВ . Тръгваме всичко точно , бмв то ми взима една муцуна , а на таблото удивителната мига като откачена.... Извод - гумите от 2012 та нямат никакво сцепление, не карайте със стари гуми ... :D

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, първо си оправи задържащите спирачни апарати и като цяло ходовата част, пък после мисли за гуми. Ако говорим в цифри, сигурно ще дойде време за зимни направо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ми реално погледнато и аз се замислям за зимни гуми 2 предни за сега , зимата ще си взема още 2 и тези ще ги метна отзад , задния десен апарат засега не го мисля , той свири само на задна и според мен си е от кофти задни дискове . Плана ми за тази заплата е

- Албатрон - климатик

- Реле за алтернатора

- 2 гуми

- Нафта

- Татуировки

То е ся дадох на едно приятелче да я покара в квартала , много бързо свикна с наличието на турбина, пита от какво е пукането при завой , викам да не ти пука, карай си спокойно . От началото вика - я да видя защо си дал тея пари за кола , дето е 1 год , по - стара от моята?!? След 5 мин каране , каза - абе добра е .. :):)  

 

Иначе не ме притесняват апаратите , защото засега колата си спира доста добре, има си ръчна , за мен свиренето е от задните дискове. Колата е супер ниска, трябва да сложа по високи предни гуми и най - важното да са по - нови! :)

 

Допреди да продам макса няма да се изхвърлям с някви разходи , дето се вика и да се прецака утре , качвам се на макса и си се возя. :) Те днес ме е*аваха едни приятели , че ще ми спукат гумите, викам брато , ще посегна 20см по - натам на закачалката , паля си макса и си тръгвам... :P

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, maxrpm написа:

- Татуировки

 

 

Като се правиш на много дърт и говориш за отдааавна миналата 1996, все едно е 1956г. , знаеш ли по Татово време кои си правиха татуировки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз съм по "второ направление" , татуиста ми , първата му машинка е била от звънеца на вратата. Дето се вика , разбрахме се , още като се видяхме ;D

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах ти още от пръв поглед, че ще трябва да правиш спирачки. 

И между другото - аз съм същото радио. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Той и Владко (ustavri) e с такова. Подарих му дистанцията, че я беше загубил. Честно казано го намразих още през 2014, много малко пиксели има екрана, не изписва цялата песен , а навигацията му е ужасна. Ако имаш 20гб музика и трябва да намериш някоя песен в някоя папка ти трябва висше, бих си взел Pioneer , aко сега купувам. Eto ти флашка bluetooth за доларче, ако искаш да си пускаш от телефона . Тук има снимка в коментарите че става за кола , тоест го преoбразoва в mp3  .

https://www.aliexpress.com/item/4000112497150.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1d202172wcQFBO&algo_pvid=f33232c7-58c7-4b84-bcab-7c37966cbcf2&algo_expid=f33232c7-58c7-4b84-bcab-7c37966cbcf2-0&btsid=0ab6f83115949146702988250e2b37&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Това прилича на моето, има една снимка на радио за кола , предполагам че и това преобразува, само да знаеш че микрофона физически го няма, за 1$ толкова ... ;)

https://www.aliexpress.com/item/4000151610595.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1d202172wcQFBO&algo_pvid=f33232c7-58c7-4b84-bcab-7c37966cbcf2&algo_expid=f33232c7-58c7-4b84-bcab-7c37966cbcf2-11&btsid=0ab6f83115949146702988250e2b37&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Засега съм доволен , веднъж заби, но я форматирах и се оправи ,още си работи.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих дистанционното 753 N се оказа че не е равно на 753АА или поне за момента не мога да го обуча. Приятната изненада дойде, когато установих, че хром кутииката от новия модел е с същия размер платка, която се държи на същите места и безпроблемно прехвърлих платката. 

IMG_20200717_115952.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , ти не можеш ;)

Виждал съм Бога на софтуера и Повелител на жиците и клавиарурите да обучава ключ от ФЛ на кола преди ФЛ :)

Инак казано - и я моем и тате мое , ама козЪтЪ си сака пръч !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да програмираш 434мхз за фабия , която е 433 мхз. Вече не ми пука толкова за дистанционното , кефя се че си имам 2 ключа. Ако го обуча някога , супер.

Аз.... Такова , не издържах и си го поръчах в розово! Вече като знам че платката е 1:1 ми е спокойно, ще бъде суууупер яко ключа да е розов, ама на черния вече му залепих Шкода емблемката и не може да се разглобява. Резервния е месингов и ще се счупи от ползване, но за резервен е супер як. Ще си идвам на Шкода съборите с розов ключ !!! :)
New-Bitmap-Image8.jpg

 

Ето линк - https://www.aliexpress.com/item/32865554650.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.970a4b4ajBcMB0&algo_pvid=e79ec79a-2c36-47ad-a418-308d23d5450c&algo_expid=e79ec79a-2c36-47ad-a418-308d23d5450c-16&btsid=0ab6d59515950069755353581e245a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега якото е , че като ми дойде розовата кутиика и някой пита защо дистанционното не работи , ще си имам оправдание. Ключа е женски , на нищо не можеш да го научиш! :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Макса си има нов собственик/собственичка.

 

Айде честито, тогава можеш на Фабията да си оправиш спирачките и пукането при въртене на волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсва ми , де*ба. Тази кола беше харизматична. С парите от нея , ще си купя нещо , да ми остане за спомен и ще си оправя климатика.  Пукането не знам от какво е да обясня на майстора, а консумативи (дискове и накладки ) с тея пари няма да купувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, 

Съвсем добронамерено пиша... 

За климатика ОК. Крайно време ти е да го ползваш. 

Просто вложи още малко и във важни консумативи. Спирачки, гуми... или наистина пукането/хлопане и подобни. 

Колата колкото и Странна да ти е, си е готина. Погрижи се за нея, за да стане и тя част от теб, така да се каже. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Както написах и в темата , утре ще отида до Албатрон , да си оправя климатика , чиито фреон може и да изтече някога, но всички останали пари от Макса , ще ги дам за нещо което да ми остане и да го помня и да си кажа след години - ей това ми е от Макса, най - благодарната ми Шкода. ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, maxrpm написа:

...  Пукането не знам от какво е да обясня на майстора, а консумативи (дискове и накладки ) с тея пари няма да купувам.

Пукането ти е от лагери на макферсоните горе. Сменяй тампони и лагери на първо време, пък сигурно и долу има разбити неща, че доста дърпа волана. Ако там нещата са ОК, направи реглаж, като слагаш нови гуми, че ще идат зян. Аз вчера минах през 6+. Преди волана ми стоеше леко надясно, сега е леко наляво, ама ще го преживея. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Добре де, дайте да направим списък и да започваме. Освен

-накладки и дискове задни (колко модела дискове има за тази Фабия? Лагер-главина ли е ? )

-лагери на макферсони

-клапана за турбото

-релето за алтернатора

-датчика за температура

друго какво да сменя? Ицето говореше за някакъв тампон на кормилната колона , ама не го разбрах къде е ... Другия въпрос е вие откъде подяволите си купувате части???

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По сервизите не са много щастливи като си занесеш части купени от теб. Причини много: 1- не дават гаранция за частта, която сменят, въпреки че е нова и те я разопаковат - разбираемо - защо да се занимават след като ме са имали грижата да търсят съответната. Единствено може да претендираш за неправилен/некачествен монтаж; 2 - въпреки че те омайват със суперлативи, че те ти правят отстъпка за частите, защото пазаруват от магазините с такава, всъщност отстъпката си я прибират те или дори те товарят повече от нормалната цена на частите. Да не се обижда никой, не казвам че всички са такива, но за съжаление има немалко от този тип сервизи.

Когато обаче аз си правя нещо по колата (нещата, които мога), си вземам части от Софрост (не този в Люлин а в Левски). Не се опитвам да го рекламирам, просто отговарям на въпроса ти, а и уж ползвам отстъпка, тъй като пазарувах за служебните коли от там преди и все още имам контакти. Преди това основно от Ауто + пазарувах. Винаги си избирам частите, не вземам първото, което ми предложат, просто си правя преценка за съотношението цена-качество, а когато нямам достатъчно данни просто избирам нещо средно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Сервиза в квартала , а и винаги , където съм ходил , примерно в М - комплекта,  нямат проблеми да си купувам частите , така че това е ок .;) И на мен ми е по - лесно да ми ги вземат те, но това изисква време , пък и не съм сигурен какво са купили и дали това е правилния избор! Да ми купува частите , мога да се доверя само на Pepino, но човека няма време .

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, 99% дори те да са доставяли частта, ще те отсвирят. Сменена лагер-главина в ЕТ се скапа на 7я месец и на ниско ниво се опитаха да обясняват, че другата сменяли. Но все пак са вносител и могат да си го позволят. От всеки друг сервиз ще се правят на ударени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в Елбатрон и направи всичко там. Няма да те натоварят с частите и цените за ремонта. Няма и да измислят нещо несъществуващо. Актуатора на турбото няма да ти направят най-вероятно. Ако има проблем ще си поемат гаранцията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Aз утре имам час в Елбатрон в 2 часа за климатика. Актуатора Пепино каза че е ок, за смяна е разтоварващия клапан, тоя пластмасовия. Засега в града рядко пренадува, ама на магистрала с 120 да гасиш и да палиш не е много комфортно ...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Дори и днес не мина без проблеми , абсолютно на първо място искам да благодаря на Ивчо IDA, затова че отдели своето време и ме прибра на клима , макар че ... той си знае, но съм му благодарен, оценявам много!

 

Отивам в Елбатрон , големи пичове , колата е супер ниска , имаше проблеми , една дупка беше непреодолима, разбрах малкия напълно, задира отред още на носача , карах 300 метра назад , обиколих половината индустриална зона на Лозен, появявам се, вкарва се колата , човека прави диагностика и казва - изчакай , след малко ще ти кажа какво и е и какво ще правим. Човека каза - преебан ти е датчика за вътрешна температура G263 и има проблем с захранването на компресора. Аз съм супер щастлив , все пак този сервиз ми е много препоръчан от приятел и викам , брат това е ок , започвай , аз от климатици не разбирам. Чакам да види на компа колко струва датчика и си пуша. По едно време човека идва и пита дали има специфичен начин , по който се пали колата. Очудих се , викам сигурно ме ебава, ама тя още няма стикери, той не ме познава, отивам - на стартер , акумулатора на 3V. Причерня ми и исках да се самоубия. Избрахме някаква "Фурия" 72ah , не ме ебе, черно ми беше пред очите че трябва да си купувам и акумолатор, оказа се че случайно съм го избрал и с капачки на клетките , което е добре. Аз тогава исках да бия хора...

 

Прибираме се с Ивчо и ми се казва че при неговия доставчик , няма датчик G263 който е само за Ф1 и поло (тази кола е шибано странна) , просто казах изчакай малко, моля те, 10 мин да ми спадне агресията и ще ти се обадя!! Намерихме датчик с зор, благодарности на Малкия и на Вальо!

 

Утре отивам да я взема , в Понеделник отначало , с датчика в ръка и така. Човека каза че ще се опита днес да види електрическия проблем. Стискаите палци , когато запали компресора, да бачка... :) Представяте ли си съединителя на компресора да е за смяна, или да стърже... ? Ще умра на смях! Поне знам че пича от Албатрон , ще го хване и ще ми каже .

 

Както каза една колежка , като чу за акумолатора - 2020 е гадна година, добре че колата е 2001ва :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.