Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабиа 1 Странната...


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Тази кола , определено мога да кажа че днес покажа женската си енергия. Докато аз я карам , преди да я запаля мига акумулаторчето, прави се на 6 без 10 , днес я кара едно приятелче на смърт до село Железница , да хапнем в Параклиса , по някаква случайност подгрева на дясната седалка магически заработи, после спря, после пак заработи. Много ми беше яко да ми е топло на гъза ..  Явно като я пипне друг, гледа да не се изложи ?

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, maxrpm написа:

по някаква случайност подгрева на дясната седалка магически заработи, после спря, после пак заработи. Много ми беше яко да ми е топло на гъза ..  Явно като я пипне друг, гледа да не се изложи ?

 

Вероятно има прекъснат проводник в долната част на седалката. Трябва да се разтапицира и ще видиш проблемната точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз се надявам проблема да е в копчетата... Ама може и да са кабели, защото и облегалката работеше както си иска. Дано се разтапицира толкова лесно като Фелицията. Мисля че с облегалката ще ми е малко сложно, ама ще си пусна отпуска и може да я прегледам. Тъкмо като ги разтапицирам ,ще ги пусна в пералнята...

 

Де да имаше една жена , да и кажа - Ето ти ключовете от странната , жено, ходи и съблечи седалките и ги хвърли в пералнята. И тя да каже да разбира се Саше, нямаш никакъв яд ! :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се скъса жилото, което е за лУмбалната надувка и като знам колко човъркане падна тогава... дано жената, която се навие да ти пере тапицерията да е руса, готина и да упорита ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ако някоя се навие ще я черпя много , ама май ще се наложи да си го свърша сам. Докато ние си говорим , малките мацки в денонощието от Alcohol & Tabaccov , карат Е46 , и имат повече пари от нас,  така че ...  :)  Попринцип обожавам като видя малка жена да излиза от голяма кола, aма като видях BMW то, малко се депресирах, макар да знам че ще го напляскам жестоко с Шкодата в точка... Не може мен мацка да ме бие. Никога не е било и никога няма да бъде! Освен ако не сдуха турбината на 15...както стана оня ден  :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Taка, тъй като тая кола е странна, дистанционно с номер 1J0 959 753 AA, не съществува, тоест съществува, но само в джоба ми. Реших да пробвам с 1J0 959 753 N на 433.91mhz. Ще докладвам резултата. https://www.aliexpress.com/item/32858726536.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.784f4c4dkKRCBn

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка част, на която и пуснат заместител не се предлага повече. Явно твоето дистанционно е от първите. Апропо на Ф1, О1 се поддържа записване на употребяван ключ. Упражнението с имобилайзера ти беше излишно. Можеш да вземеш използван ключ и да ти го обучат към колата и с имобилайзера и с дистанционното. Острието също се вади и се сменя много лесно.

Това е за Октавия, твоето е с трите бутона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Хора, дайте малко акъл за скоростите. Проблема е че лоста в нулево положение трудно се мести на ляво и на дясно. В резултат трудно се включват скорости. Пробелма е в лостчето , което се задвижва от страничната ябълка на скоростния лост. Къса ми нервите. Това там лост ли движи, жило ли движи и къде е..

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали акумулатора , почисти ябълките и смажи целия механизъм и ще започнат да се включват лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, maxrpm написа:

Мерси пичове, утре след НИМ, ще го видя! ;)

Подсети ме да ти дам очилата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти мани , аз оня ден сложих очилата на едно приятелче и всичко ми се размаза. Той каза че така вижда без очила. Еб**и колко им е гадно на хората , дето не виждат... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Пичове, от Skoda Music system 502 - a , бачкат само 2 копчета от джойстика, и никакви други бутони по панела. Откачване на акумулатора , няма ефект.  Някой имал ли е проблем с бутоните на въпросното радио или на други от серията (symphony cd, bolero и т.н. с подобни бутони) ? Чудя се още дали да го ремонтирам с чук 800 грама , или с поялник? :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако клавиатурата е с графитни гумички - четка , сапун и вода. Ако е с бутони "пуканки" - сменяй.

800 гр. е малко , пробвай с от две нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не е от тях, всичко спря да работи изведнъж и то днес , като се качих в колата , а не съм я карал от една седмица. Работи само назад и назад Seek. Някво сядаш , пускаш го - "Фреш" ок тая песен става , тръгва друга, инстинктивно натискаш 1 и 2 за Z-rock и то не бачка, слушах фреш чак до Ботев , после установих , че бачка част от джойстика, и много ми се искаше в жабката да има чук, проверих дали бащата не е оставил, но уви нямаше...  :(

 

Освен от оня порой да е текло текло в радиото и да е отмило графита, мина ми през акъла, ама колата на другата сутрин беше суха на барут , то трябва през това радио да е текло 60л/ч ебаси ...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да има залепнал бутон или пивишено съпротивление от зацапване .. все ще трябва да отвориш и почистиш всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го отворя в понеделник и ще докладвам с снимков материал. Ако не тръгне, колегата механик има чук 2.5кг , ще го ремонтирам и клипче ще пусна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези радиа си обаждат при диагностика, но вече му резна на твоето пина. Я виж това ли беше сервизното ръководство

 

https://elektrotanya.com/grundig_skoda_ms_502_sm.pdf/download.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

На радиото не му е работа да си говори с компа , по никакъв начин , пин 8 е вреден пин, ще прегледам схемата, за съжаление не съм учил чак толкова, но ще се опитам, да я разбера. Ще огледам панела отзад в Понеделник визуално , ще презапоя кабела, ще повторя бутоните с молив, ако не стане , ще го ремонтирам с тежкия хардуер ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо, ай спри да пишеш наизуст! Пин 8 е масата!. Пин 1 е сигнал от екуто, пин 3 е диагностика. Направо хващай тежкия хардуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Поправих пропуска на Тати и добавих нужния хардуер в колата. В Понеделник вечер , ако не проработи великата music System 504 , ще решим проблема , като през 1991 ва, както си трябва!

 

И не , Ивчо , пин 1 , който също откъснах е Galla function. :) 3ти пин е там, той е подсветка от габарити. Масата е пин 7.
7.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Поправка 6ти пин  е подсветка, 8ми е минус , а 3ти пин е лошия пин.. дето дава сигнал на ECU  :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пин 5 и 7 са постоянен плюс. Галата е точно директен сигнал от екуто за скоростта. А 3 пин е връзка на CAN, ама бавния и той няма връзка с екуто. Колата е с две CAN мрежи, бърза между еку, абс, серво и т.н за важна информация свързана с управлението и бавна за обмен на маловажна информация. Спри да пишеш неподготвен!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не пиша неподготвен - казвам всички пинове който имат връзка с компа ги няма, от там нататък минаваме в в езотериката и факта че съм зодия Риби и имам крехка психика, макар че съм див трашар. Затова казвам че радиото ще разглобя, гледам и строша с чука в понеделник , аз съм малка , малка рибонка и трябва да стигна далеч ... ;)

 

Този инструмент за обучение , между другото ми е от 1вата 120 ка 1996год, не съм мислил че с него ще троша радио 2020 та и то на няква фабия, камоли и да е моя.. :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.