Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прероръчайте навигация за Skoda Kamiq?


Recommended Posts

Моля да ми препоръчате какъв софтуер да изтегля като навигация за Skoda Kamiq. Колата е без вградена навигация. Навигацията ще я пускам от телефона с кабел usb tybe c /на колата/ и micro usb /на телефона. Предимно ми трябва за БГ.  Моля да ми препоръчате от къде мога да закупя и такъв кабел.  Благодаря предварително на всички колеги, които ще се отзоват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Google maps или Waze. Това са опциите на Андроид Ауто. Преди това трябва да се инсталира Андроид Ауто.

Ако използваш Mirrorlink - Sygic

https://www.technopolis.bg/bg/Aksesoari-za-mobilni-telefoni/KABEL-HAMA-USB-2-0-USB-C-MICRO-135713/p/534535

 

Редактирано от Mygyl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, b_bozhilov написа:

Моля да ми препоръчате какъв софтуер да изтегля като навигация за Skoda Kamiq. Колата е без вградена навигация. 

А каква е медията на колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Mygyl написа:

Google maps или Waze. Това са опциите на Андроид Ауто. Преди това трябва да се инсталира Андроид Ауто.

Ако използваш Mirrorlink - Sygic

https://www.technopolis.bg/bg/Aksesoari-za-mobilni-telefoni/KABEL-HAMA-USB-2-0-USB-C-MICRO-135713/p/534535

 

От къде мога да изтегля Android Auto? Предполагам на телефона го тегля и от там го качвам на медията в колата чрез кабела нали? Съжелявам за глупавия въпрос предварително, но не съм много запознат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като Андроид Ауто не се поддържа официално в България и го няма в Google strore, трябва да се инсталира от файл. 

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

След това, телефона като се свърже с колата през USB, Android Auto се включва автоматично

На Bolerо-то избираш app/android auto

 

Редактирано от Mygyl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kamiq идва със Swing, Bolero или с Amundsen, който е с навигация. Smartlink е идентичен и за трите медии. 

Редактирано от Mygyl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да дам личен опит...без да е реклама, но Apple са по- напред. С IPHONE SE не работеше. С Iphone 7 работи, както и с Iphone XR. С андрподския А40, пробвах като се наложи няколко приложения да бъдат инсталирани, което доведе до промяна на работния режим на телефона, екрана се преобрази с огромни икони.

С какъв кабел пробвах? - с кабела от зарядното.

Аз карам кротко с гугъл мапс.

Епъл мапс не става, много пъти ме водило на грешен адрес...

Всички рейсъри карат с Waze, защото показва камерите за скорост и всеки може да допринася за тази информация като маркира също камерите

Редактирано от setfan
Правописни грешки
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Mygyl написа:

Тъй като Андроид Ауто не се поддържа официално в България и го няма в Google strore, трябва да се инсталира от файл. 

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

След това, телефона като се свърже с колата през USB, Android Auto се включва автоматично

На Bolerо-то избираш app/android auto

 

И аз съм скаран със смарт технологиите, но това ще го пробвам определено въпреки, че изглежда тегаво. Благодаря за инфото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, моята Skoda Kamiq e с Bolero. Прикачвам снимка.

Значи ако съм разбрал правилно:

1. Инсталирам от линка който ми даде Mygyl на телефона последната версия на Андроид Ауто.

2. Инсталирам на телефона Waze./Ако не ползвам Google Maps/

3. Купувам необходимя кабел USB C-MICRO и свързвам телефона с едния от 2-та свободни USB-C изхода в колата. /Намират се до скоростите/

4. След това, телефона като се свърже с колата през USB, Android Auto се включва автоматично

5. На Bolerо-то избираш app/android auto.

6. През телефона стартирам Waze и газ колко мога?

Дали правилно съм разбрам и моля да ме поправите ако греша.

Screenshot_20200320_110729_com.huawei.himovie.overseas.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

След като включиш телефона с usb и се стартира Андроид Ауто, всички апликации се стартират от менюто на Андроид Ауто на колата, а не от телефона. 

В интернет има много информация кои приложения са съвместими с Андроид Ауто

 

P.S Кабелът трябва да е хубав и да е максимално къс. Иначе може да има проблеми при свързването

 

 

Редактирано от Mygyl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Mygyl написа:

 

След като включиш телефона с usb и се стартира Андроид Ауто, всички апликации се стартират от менюто на Андроид Ауто на колата, а не от телефона. 

В интернет има много информация кои приложения са съвместими с Андроид Ауто

 

P.S Кабелът трябва да е хубав и да е максимално къс. Иначе може да има проблеми при свързването

 

 

Благодаря ти! Като съм готов и тествам ще кажа резултатът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Mygyl здравей отново! Изпитвам следния проблем и не мога да намеря решение:

Основния телефон, от който ще се ползва навигацията Waze e Nokia 2.1. Не мога да инсталирам Android Auto на този телефон. Новите версии, старите версии, не стават. На Huawei P20 става и работи. С Huawei проблема ми е,че навигацията излиза само на Bolero-то, но не и на виртуалното табло, където са километража и оборотомера на колата.

Моля за съвет, как да се оправя с двата проблема, които изпитвам. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май само ОЕМ навигация може да се клонира и към таблото. Андроид Ауто/Апъл кар плей просто позволяват на инфотейнмънта в колата да играе тъч панел на телефона ти, при това ти реже повечето аппове. Най-малкото картината на телефона се преоразмерява за дисплея и вече става сложно да кропне част от тази картина и да я показва и на още един дисплей.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, само фабричната навигация от Columbus-а се визуализира в дигиталния кокпит. До момента не знам да има марка автомобили, в която да има интеграция между Google Maps/Waze и дигително табло

За проблема с инсталацията на Android Auto на Nokia не мога да помогна, тъй като нямам вземане-даване с тази марка телефони. Пробвай да включиш usb debugging и да видиш дали ще стане

Но чичо Гугъл сигурно ще знае нещо по въпроса.

Редактирано от Mygyl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравейте колеги!

Не съм напълно сигурен, че моят проблем е за тази тема, но ще питам!

Преди 2 седмици успях някак аи да инсталирам Андроид ауто на телефона си Huawei и до днес нямах проблеми с Google maps и Waze! Днес при включване на телефона в кабела, за връзка с Болерото ми изписа за ъбдейт на Андроид ауто. При натискане на бутона за ъбдейт ми изписва, че Андроид ауто не се поддържа за БГ? Моля ви за съвет, какво мога да направя, че да подкарам Waze отново на болерото?

Благодаря предварително!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, joro_kem написа:

@alvinivanov опитай да свалиш последната версия оттук: https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

Благодаря за бързата реакция, но не мога да го сваля? И преди 2 седмици стана с много опити, ама сега не? Предлага ми да сваля някаква музика, чрез Google play?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://drive.google.com/file/d/1Alb7XassV9QP3VTbZbo9ynWRiphmFIqG/view?usp=drivesdk

Ако не тръгне, може да се наложи да ресетнеш Болеро до фабрични настройки

Редактирано от Mygyl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Mygyl написа:

https://drive.google.com/file/d/1Alb7XassV9QP3VTbZbo9ynWRiphmFIqG/view?usp=drivesdk

Ако не тръгне, може да се наложи да ресетнеш Болеро до фабрични настройки

Сърдечни благодарности! Успях да го изтегля нателефона! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.