Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно джанти за Октавия 2


difata

Recommended Posts

Здравейте, извинявам се сигурно има много писано, но ми трябва бърз отговор. Каква е разликата в стоманени джанти  6JX16H2 ET50  и  61/2JX16H2 ET50? Искам да си купя стоманени джанти за Октавията, тези които харесах са 6JX16H2 ET50. А моята оригинална резервна гума е на оригинална стоманена джанта 61/2JX16H2 ET50. Дали ще станат, джантите са свалени от Октавия2 Хечбек Дизел 2006 г. 2.0 170к.с.  ,  а моята е Октавия2 Комби Дизел 2008 г. 1,9 105к.с.  Разликата е само в това 6J  и  61/2J  !!! Гумите, които се ползват са еднакви  -  205/55R16

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РаЛиката е в ширината. 1/2j не би трябвало да е проблем за гумата. Но нека и други кажат. А защо стоманени ще взимаш. Има чудни алуминиеви за къси пари по обяви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е дали ще има проблем за колата! Ще паснат ли джантите? А не проблем за гумите! Сега съм с летни гуми 205/55R16 на оригинални алуминиеви джанти 61/2JX16H2 ET50. Стоманените джанти ги търся за зимните гуми, които имам - също 205/55R16. А резервната гума в багажника е 205/55R16 на стоманена джанта 61/2JX16H2 ET50 и е оригинална както е излязла от завода. Почти не е ползвана!!! И затова предполагам че и стоманените джанти трябва да са такива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По параметрите дето си дал - джантите са идентични и ше ти станат на колата без проблем, още повече, че са от еднакви коли :)

Разликата в “J” между две джанти се изразява само и единствено в ширината на самата джанта - там, където ляга гумата в нея. За т’ва ти писах, че принципно проблем може да има ЕДИНСТВЕНО с гумите (ако ползваш старите гуми на новите джанти), но ако разликата е по-голяма. Примерно от 6j да идеш на 8.5j. Така че - спокоооооойно може да ги вземеш :)

За алуминиевите просто споделих мнение, но щом те веселят железни джанти - няма лошо. Не са лоши, но (по мои наблюдения) се кривят по-лесно от алуминиевите. Преди и аз карах зимата с железни, но ги направих на зарчета. От както ползвам алуминиеви - не съм правил джанта. Т’ва ми бяха съображенията. 

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, zloQQ написа:

РазЛиката е в ширината. 1/2j не би трябвало да е проблем за гумата. Но нека и други кажат.

Да - разликата е в ширината. И тази разлика е 1/2 цол (~12,5 мм). Джанта 6J 16" .... ? ?  За гума (не повече от) 205 не би трябвало да има проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.