Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Централно заключване


Panayot Diamandiev

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам проблем с централното заключване.До сега винаги съм се справял със напуканите спойки,прекъснати кабели и т.н.Този път обаче е нещо по - различно.Значи проблемът е в шофьорската врата.Понякога заключва и отключва , понякога изобщо не помръдва бутонна на вратата.Но се вижда,че когато се движи,хода е по - малък от нормалното.Изчезна и двойното заключване на шофьорската врата,съответно и диода не тръгва.Проблемът не е в бравата( направих и профилактика) и дори я смених с нова.Кабелите са проверени.От направените до момента проби установих,че когато изключа тока и отново го включа,заключването проработва нормално,но само веднъж,след това отново се получава същият проблем.Моля ако някой има опит да ме насочи къде да търся проблема.Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комфортмодула,който е под волана ли,или електрониката в мотора на стъклоповдигача, защото и аз клоня към някой от двата модула?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай забравих да уточня, този който е във вратата.

Аз лично патих от него, при мен беше че смъкваше стъклата когато си поиска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.Май ще трябва да я закарам на диагностика.Вчера я пуснахме на една програма,но не можа да се свърже с вратите,поради което ми казаха, че може и да е другият модул.Мисля да я пуснем на някоя друга програма и дано да покаже нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз патих от този във вратата. Беше влязла вода и създаваше разни проблеми когато си поиска.Проблема реших с почистване и последващо обвиване на модула и модулите на другите врати с изолация. При смяна на електрониката номерата и буквите на номера трябва да са ЕДНАКВИ.

Потърси из форума има подробно писано доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте колеги,стигнах до някъде с моят проблем с централното заключване. Накарах машинката на шофьорската  врата да работи коректно.Остана проблема с двойното заключване на двете предни врати.Интересното е че, работи само при задните. Започнах да се замислям дали , не може да се свърже алармата за копчетата на вътрешните бутони и по този начин направо да го елиминирам,все едно се заключва от вътре.Ако някой знае как може да стане ще му бъда благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.03.2020 г. at 10:45, Panayot Diamandiev написа:

Здравейте колеги,имам проблем с централното заключване.До сега винаги съм се справял със напуканите спойки,прекъснати кабели и т.н.Този път обаче е нещо по - различно.Значи проблемът е в шофьорската врата.Понякога заключва и отключва , понякога изобщо не помръдва бутонна на вратата.Но се вижда,че когато се движи,хода е по - малък от нормалното.Изчезна и двойното заключване на шофьорската врата,съответно и диода не тръгва.Проблемът не е в бравата( направих и профилактика) и дори я смених с нова.Кабелите са проверени.От направените до момента проби установих,че когато изключа тока и отново го включа,заключването проработва нормално,но само веднъж,след това отново се получава същият проблем.Моля ако някой има опит да ме насочи къде да търся проблема.Благодаря предварително!

Имаш ли оригинална аларма? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си  с допълнително слагана аларма почти съм сигурен че са се хванали за копчето на шоф.врата.

Мился  че докато има някаква аномалия по жиците и двойното централно няма да сработи ( май в този режим спира и светодиода да свети на кората )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако все още не си, провери състоянието на електрониката в черната кутия на ел.мотора на стъклоповдигача на шофьорската врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,за сега проблема е решен,оказа се,че новата брава която купих е някакво абсолютно менте.Когато я отворих не може да си представите за какво иде реч.Някакво гаражно производство,няма нищо общо с оригинала(само формата).Електрическата част е пълна смешка,но механичната някак са я докарали.Та използвах електрическата част от моята и механичната от новата и взе,че всичко заработи.Благодаря за помощта и никога не купувайте евтино!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаква варненска фирма по интернет.Няколко пъти се опитах да се свържа с тях,не да ми върнат парите,а да им им кажа да не продават такива боклуци,че ме вкараха в голям филм,но не си вдигат телефона.

Редактирано от Panayot Diamandiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.