Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

гарнитура на смукателен колектор на Шкода Форман


rado_ev

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Започнах ремонт на колата, Шкода Форман 1,3, за смяна на гарнитура на главата. Разглобявах каквото разглобявах и стигнах до едно място, което ме изненада как е направено. Става дума за това, че като смъкнах смукателния колектор, видях, че гарнитурата фабрично запушва една водна магистрала между главата и смукателния колектор. Питането ми е дали това е правилен монтаж или е сложена грешна гарнитура. Снимки ще мога да направя и кача допълнително, тези дни. Ще съм благодарен да споделите своя опит ,мнения  и, идеи. Желая успешен ден и безаварийни километри! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за кухината между тръбите за цилиндрите - да така е .. водната риза на колектора се пълни от ляво от термостата и след това отива в парното от дясно ,а срещу този отвор гарнитурата е изцяло с червен силикон .. за други отвори по колектора не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! За там става дума. Продължавам с ремонта по-спокойно. Тази гарнтура ще я сменя с нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.