Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Recommended Posts

Здравейте, Колеги!

От вчера съм собственик на Октавия 1.9 DSG  105 комби 2008г.

При прибиране до местоживеенето ми (на 250 км) по магистралата колата влезна в авариен режим. Цяла вечер чета, но на всички останали аварийни режими им забиват колите, не набират, не върват. При мен няма такова нещо, а просто индикаторите за скорости на таблото премигват и не показва на коя скорост съм. Иначе си набира, върви си, няма проблеми. Пробвах с гасене, не става.

Някакви идеи за какво да бъда подготвен?

И честит празник ! :)

Редактирано от Primera
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Primera " - Моя Позната имаше точно такъв Проблем с "Volkswagen Passat B 7". Автомобила вървеше, но показваше, че има повреда. Излезе Проблем с Мехатроника. Започни с Диагностика и дай да видим абсолютно всички Кодове за Грешки, които има записани.

 

П.П.

Кога и как е обслужвано "DSG"-то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нов внос е колата, как е обслужвана и използвана може само да се гадае. Няма ритания, не се усеща кога сменя скоростите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел имаше такъв проблем с Ауди А3 .След смяна на масло на DSG-то се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Primera " - Ако имаш възможност, не Шофирай Автомобила, преди да се направи пълна диагностика, защото ако все още няма сериозна повреда (Дано!), то такава може да настъпи бързо а Цените са сериозни :(

 

До " @nasko79 " - Ако маслото е старо, тоест със загубени свойства, възможно ли е "DSG"-то да превключва хубаво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти кажа,аз карам DSG от 3 месеца,но веднага след покупката на автомобила го смених с оригинално DSG масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, няма да я карам докато не се разбере какво и е. Сега я запалих, но си стои проблема. Лошото е, че съм на работа и ще успея чак в петък да и направя диагностика. Ще Ви държа в течение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Така...

Излезнаха бая грешки на диагностиката, но тази която ни вълнува е P0820

Тази грешка може да е от много неща, за това сега се търсят една по една да се види от къде е. Лошото е, че почват от елементарни неща като букса, но проблема може да стигне и до сензора на мехатроника. 

Просто не стига информация до борда на коя скорост си, съответно от там не работи и типтроника. Иначе колата си работи супер, двигателя е чук, премества си мазно и неусетно. 

Та въпроса ми сега е, как мислите, в крайна сметка ако се окаже, че е този сензор на мехатроника, ще прави ли проблеми на други системи и ще вреди ли на нещо като цяло?

Редактирано от Primera
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колеги, оказа се че е селектора, взех друг, сложих го, обаче е огромна занимавка, половината кола се разглобява за да се сложи, даже и генерацията се сваля.... но, вече всичко е наред :)

 

Имам друг въпрос.. за нормален автомат знам че не е нормално, но за DSG - нормално ли е да тръгва назад ( на D) на стръмно?

Четох, едни казват че е нормално за тази кутия защото е със съединители, други казват, че не е... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Primera написа:

Колеги, оказа се че е селектора, взех друг, сложих го, обаче е огромна занимавка, половината кола се разглобява за да се сложи, даже и генерацията се сваля.... но, вече всичко е наред :)

 

Имам друг въпрос.. за нормален автомат знам че не е нормално, но за DSG - нормално ли е да тръгва назад ( на D) на стръмно?

Четох, едни казват че е нормално за тази кутия защото е със съединители, други казват, че не е... 

Зависи от наклона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.