Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ниска мощност


Димитър Димитров

Recommended Posts

Здравейте. Имам следния проблем. Наскоро закупих шкода октавия 1.9 110 коня комби 2004 година. Покарах колата около една седмица и усетих че колата няма мощност като за този двигател. Закачах на компютър излезе грешка при електрониката на двигателя. Само да отбележа че всички филтри са сменени. Има ли възможност да е от турбото имам чувството че не се включва. Колата иначе не пипа маслото, пали от раз, работи тихо и равномерно и не пуши черно. Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Явно или актуатора е изгнил, или нещо по турбината - самото турбо, турбопътища. Може и някой вакуум да се е измънкал. Огледай подобните теми тук - ще се насочиш къде да търсиш проблема. Другото - сервиз. Добрата диагностика е половината решение на проблема! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се прибера утре ще огледам добре двигателя имам съмнения че някой вакуум се е сцепил и прави работата. Благодаря за мнението. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, възможно е. Може направо да вземеш нови маркучета и ги смениш превантивно, защото не са първа младост. Само виж колко мм бяха. Два вида са, но не помня ширината

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Димитър Димитров написа:

Здравейте. Имам следния проблем. Наскоро закупих шкода октавия 1.9 110 коня комби 2004 година. Покарах колата около една седмица и усетих че колата няма мощност като за този двигател. Закачах на компютър излезе грешка при електрониката на двигателя. Само да отбележа че всички филтри са сменени. Има ли възможност да е от турбото имам чувството че не се включва. Колата иначе не пипа маслото, пали от раз, работи тихо и равномерно и не пуши черно. Благодаря предварително. 

На този мотор 99 % е актуатора(ако досега не е сменяван де) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актуатора на тази кола горе долу какви пари е ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но не е ясно в какво здраве ще е. Понеже местоположението му е смотани, много вероятно е да е преебан или аха-аха да се прецака скоро. Аз лично не бих рискувал с употребен. Но трябв да си сигурен, че твоя е сдал багажа и много важно - че тоя дето ще вземеш е точно за твоята кола. Да не се набълбукаш с подобен просто. Щото няма да тръгне колата с такъв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Съжалявам че не писах по-рано проблема се оказа едно клапанче на турбото и не променяше геометрията. Вече всичко е наред с колата върви отлично и харчи малко. Благодаря за мненията. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Димитър Димитров написа:

едно клапанче на турбото

Извинявай, може ли да споделиш как изглежда това клапанче. 

При мен се оказа че имам липсващ модул по вакуумпътищата и искам да видя дали това което ми липсва.

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапанчето е актуатора. Отзад и отдолу на турбината, откъм щита към купето. Но то е изпълнителен механизъм командвам с вакум. Модули на турбината няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами отидох в сервиз Adler auto в град Годеч свалиха турбината почистиха всичко и ми показаха въпросното клапанче което беше счупено и не задържаше от там не променяше геометрията на турбината и един вид си бях без турбо. Клапана оригинален струваше около 100 лева почистиха на песакоструйка турбото сглобиха го и проблема беше решен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.