Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Алармата не ми "намига"


vladkant

Recommended Posts

Здравейте, два-три дни колата не беше палена и днес реших да я припаля да размеша малко маслата, нямаше никакви проблеми с паленето но когато реших да я заключа- мигачите НЕ примигаха, заключи но не показа по никакъв начин.

Понеже ме нямаше месец и се е наложило да се зарежда акумулатора, предполагам че от там се е разбъзикала и алармата. 

Как мога да накарам мигачите при заключване да мигат :)

Ще ми е бонус и ако кажете как да я накарам да бибтка при заключване и отключване ?

Благодарско предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Andro73 написа:

Програмира се с ваг ком

Благодарско за отговора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мигачите мигат само при коректно заключване. Или имаш отворена врата или някое микроключе индикира отворена врата, защото е блокирало в отворено положение. През ваг ком може да разбереш коя е врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип задна лява се държи неадекватно според мен. Отключвам с дистанционното, отварям задна лява, светват лампите, светят може би 15-20 сек и гаснат, алармата се включва/ако затворя вратата- се самозаключва все едно не съм я отварял. Но до момента винаги е отчитала отключване заключване с мигачите. Вратите са затворени понеже ги проверих, багажника също.

Не е ли възможно заради това че е махан акумулатора да се е разбъзикала и да си е забравила настройките?

.....а и се надявах да има и друг начин за "обучение", освен вагкома ? ама явно козата си сака хакер....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Не знам как е при Октавия, но при Фабия са 4 на врата и тези за плафоните нямат нищо общо с тези за заключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, ID A написа:

Мигачите мигат само при коректно заключване.

Искам да благодаря на @ID A и на хората които поддържат пътищата в Бг и по специялно в София....

Оказа се незатворен багажник.....минавайки през дупка го чух как лопа....

Алармата вече си мига :)

Благодаря за насоките и се извинявам че пиша глупости, макар че два пъти проверих багажника.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, ID A написа:

Мигачите мигат само при коректно заключване. Или имаш отворена врата или някое микроключе индикира отворена врата, защото е блокирало в отворено положение. През ваг ком може да разбереш коя е врата.

При мен е обратното-при отворена или недобре затворена врата или багажник (лампата на таблото свети) няма звуков сигнал. 

При мен са активирани и двете (мигачи и звук). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Andro73 и при мен (окти 2003) свети лампа на таблото когато някоя врата не е затворена, отделно и плафона не гасне,  багажника единствено лампата в багажното, но при не добре затворен багажник рядко свети. Ако беше присветнала сега, щях да го затвора добре и да не пиша глупости....ама явно е трябвало да се изложа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Малко да променя темата.

Може ли да ми кажете къде се намира алармата на окти 1, 2003та година и дали има отделен бушон и този бушон дали е в таблото с бушоните?

Проблема е че спря да отключва и заключва с дистанционното.

Първоначално мислех че е от дистанционното, понеже е китаец. Почнах да си ползвам оригиналното, но ефекта е същия- отлючва и заключва само с ключ.

Сменил съм батерията на дистанционното, макар че на едното дистанционо батерията беше 2032, а на другото мисля беше номер 2025, едната беше по добела.

В таблото с бушоните няма изгорели бушони.

Диода на вратата мига след заключване.

Предварително благодаря за насоките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за фабрична аларма, тя е отзад в багажника под тапицериите, но е само сирена с акумулатор. Предпазителя е при тези в таблото.

Дистанционното е към конвиниенса. Но така както го описваш, май имаш проблем с микроключе на шоф. врата. Има блокировка при отворена шоф врата, да не заключва.  Пробвай с вагком каква ти излиза при централното и виж по каналите какво отчита на шоф. врата.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, ID A написа:

Ако говориш за фабрична аларма, тя е отзад в багажника под тапицериите, но е само сирена с акумулатор. Предпазителя е при тези в таблото.

Дистанционното е към конвиниенса. Но така както го описваш, май имаш проблем с микроключе на шоф. врата. Има блокировка при отворена шоф врата, да не заключва.  Пробвай с вагком каква ти излиза при централното и виж по каналите какво отчита на шоф. врата.

Иво, сигурен ли си, че говориш за същата кола? Къде точно под тапицериите, че аз не съм виждал нищо такова при мен на лифтбек, а съм махал всички мокети отзад? За бушон поне според книгата няма в таблото, а и някой беше писал че няма отделен бушон за алармата. 

Колегата има проблем с микроключета, както ми сподели вчера, та и аз мисля, че от там идва главния проблем. Вида на батерията няма значение, щом на китайския ключ е CR2025 (по-тънката), значи трябва да е такава. Оригиналния си е с CR2032, но проблема не е в батериите. Аз обикновено си ги меря с мултицета, преди да сменям, независимо на какво е батерията. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента само предна дясна врата не я отчита че е отворена, иначе при отворена врата светва плафона и на таблото индикация. При заключване или отключване с ключа светват и мигачите.

При мен също не е под мокетите в задната част на колата, разкоствах я преди няколко години за да ги пера, махал съм и страничните облицовки когато я чистих от пожарогасителя.

Явно ще трябва на комп да се закача.

Благодарско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо забравих да уточня.

Отключвам с ключа, отварям независимо коя врата и алармата почва да свири.

Дали е възможно приемника който отговаря за дистанциото да е дал фира ако са две различни неща- чип за отключване с ключ и чип за отключване с дистанционно примерно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно, фабричната аларма е така. Има таймер забавяне само за шоф. врата и ако я отвориш само нея и вкараш ключа и дадеш на контакт, имобилайзера гаси алармата. Даже ако се впишеш във времето, може и алармата да не се обади. Ако заключваш с ключа, активира алармата и без дистанционно.

Едно време почти всички с фабрични аларми ги нулираха тези таймери през вагкома, така че ако дори сами си отворят с ключа, алармата да започва да пищи.

Относно положението, на Фабия 1 е отзад, едно 90% съм сигурен, че и на Октавия 1 беше там. А самата аларма е надстройка на централното и от него взима информация дали да пищи или не. Дистанционното е едно и също и антената е една, но може да се сваля/сменя. А и щом приема едната команда, няма логика защо да не приема другата. Индикацията и плафона май бяха едно, а положението друго. Имаше две или четири микрета на брава.

 

Едит: Чукчи-писатель, не читатель! Не съм видял, че е спряла и двете неща да прави - отключване и заключване. Фабия 1 е по-технологична в сравнение с Октавия 1, та не знам дали и там е точно така. Та има едно микроключе в патрона на волана, поне на Фабия 1. И като колата засече ключ в контакта, изключва антената на дистанционното. @The Best Forman го яде тоз навремето. Това микроключе пали цантралния плафон при изваждане на ключа, дори и да не отвориш врата. И за да е пълен купона, не е в менютата на централното заключване, а някъде из дебрите на централ електрик.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ID A между другото, плафона не винаги светваше при вадене на ключа...

За сега съм разглобявал само задна дясна брава- 4 микроключета, три вътре на платката и едно отвън което отчита дали е затворена вратата (сменях го него преди месец макс).

А като казвате че алармата е отзад, къде точно визирате.

Багажното съм го разкоствал от до, там е само парктроника. Да не би да е под седалките или мокетите под предните седалки.

....но почвам да се замислям за това ключе във волана.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, ID A написа:

https://images.app.goo.gl/BrWmFhBSvgGQd1GW6

 

Под левия говорител

По спомен там ми е парктроника, после ще отворя и ще проверя по парт номера какво излиза в вета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чичко гугъл казва че е парктроник ?

друго нЕма.....

следва разкостване на волана за микроключето и търсене на Халармата....

20210429_071702.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да е долу в ляво от педалите, над фуутреста? На една от схемите се вижда и такава опция и си мислех, че е при лифтбека. И аз ще го потърся при първа възможност. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се почивните дни да я намеря.....ще започна от под волана и около него.

Под жабката не е, там сменях вентилатори и има само еърбега.

Другия вариянт който ми идва е да е в централната конзола някъде....което не ми харесва като идея ?

ще пиша къде съм я намерил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 За О2 алармата я преместиха отпред. Гената вкара течност за размразяване на сонакс за микрета във волана. И му се оправи.

 

Едит: На тази схема я дават отпред, при двигателя, някъде около левия амортисьор. Вероятно се вижда като свалиш подкалника.

https://images.app.goo.gl/vstNzG5rdgyk5DVm8

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера реших да взема всички ключове-3 на брой, 1 един китайски който ползвах ежедневно, 2 оригинален който е счупен и седи дълбока резерва и 3 още един оригинален който ползвах от врме на време. Сетих се че при смяната на батериите може да са загубили връзка с кораба майка и реших да ги обучавам на ново.

Т, китайския не отключва и не заключва независимо от "онлайн" обучението...счупеният оригинален не иска да влезне в час, а оригиналният който ползвах от време на време при 10 натискания ендно отключва/заключва, даже трябва да съм на не повече от метър от колата....

Обучаването го правих с единият ключ на контакт, другия го цъкам.

Кажете при кого мога да отида (за София) да я върже на комп и да види какво показва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.