Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1Z3 - странна загуба на мощност...


peshoa

Recommended Posts

Здравейте колеги,

много странно поведение...рядко се случва, но все пак се случва. Чудесно си работи двигателчето, дизел, 1.9, 105 конски сили. в даден момент без никакви причина рязко ме порязва с мощността. Повече от 120 не вдига, като само преди моменти си е дърпала страхотно. Като сложа компа на текуща консумация, при напълно натиснат, педал на 6-та предавка, отчита 5.8 л/100 км и повече не качва. А би  трябвало да скача до към 13 -15 в момент на ускорение. Докато не изгася двигателя, така си остава. Ако спра обаче, изключа двигателя и постои половин минута и запаля, всичко си е наред и няма проблем. И така, помагайте с предположения, какво може да е? На мен ми изглежда като, че да влиза в некъв режим с ограничаване на скоростта. Ясно е, че е нещо софтуерно, имате ли сте такива случаи и какво правим?

 И да използвам случая да ви питам, тези коли на предните колела, с лагер главина ли са или се сменят само лагерите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, peshoa написа:

 И да използвам случая да ви питам, тези коли на предните колела, с лагер главина ли са или се сменят само лагерите?

С лагер-главина са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, peshoa написа:

Здравейте колеги,

много странно поведение...рядко се случва, но все пак се случва. Чудесно си работи двигателчето, дизел, 1.9, 105 конски сили. в даден момент без никакви причина рязко ме порязва с мощността. Повече от 120 не вдига, като само преди моменти си е дърпала страхотно. Като сложа компа на текуща консумация, при напълно натиснат, педал на 6-та предавка, отчита 5.8 л/100 км и повече не качва. А би  трябвало да скача до към 13 -15 в момент на ускорение. Докато не изгася двигателя, така си остава. Ако спра обаче, изключа двигателя и постои половин минута и запаля, всичко си е наред и няма проблем. И така, помагайте с предположения, какво може да е? На мен ми изглежда като, че да влиза в некъв режим с ограничаване на скоростта. Ясно е, че е нещо софтуерно, имате ли сте такива случаи и какво правим?

 И да използвам случая да ви питам, тези коли на предните колела, с лагер главина ли са или се сменят само лагерите?

 

Здрасти,

 

Има супер, супер много теми с подобен проблем във форума. Това се нарича авариен режим. Или турбото не ти работи добре, или EGR-a е с проблем, или нещо съвсем друго, като спукан турбопът и много-много други възможности. Като влезе в такъв режим, колата се опитва да се спаси и да не се счупи. Затова "изключва" някои неща, за да не можеш да я "назорваш". 120км/ч в авариен режим ми се струва много, ама знае ли човек, може да не я лимитират :) Текущата ми кола (джипката) се лимитира до 80км/ч и до 3та предавка на автоматика, когато влезе в авариен режим.

 

Какво трябва да направиш - обаждаш се на Pepino Racing Team: https://pepino-racing.com и се уговаряш за час за диагностика, за да ти каже Пепи какво точно се случва с колата. После ремонтираш. Недей да я караш така... ще влезеш в страхотни главоболия. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.