Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какъв волан?


sotef

Recommended Posts

   Привет!

Става въпрос за октавия 2 преди фейс с нормален от гумените четириспицов волан, не е мулти. Започна да се лющи и искам да го оправя. Въпросът е дали да използвам услугите на Слави ауто, или да поръчам нов, като си използвам еърбега. Другото, което се колебая е с гладка или перфорирана кожа да бъде. Прочетох темата във форума и гледам, че оригинално направените с кожа и тези, които са тапицирани от Слави са  с тапициран само самия обръч и малко от спиците. В сайта car equipment воланите са тапицирани с кожа изцяло, естествено само без капачката на еърбега. 

https://www.netcarshow.com/skoda/2005-octavia/1024x768/wallpaper_21.htm

https://www.netcarshow.com/skoda/2007-octavia_scout/1024x768/wallpaper_0e.htm

https://www.cars-equipment.com/en/shop/four-spoke-steering-wheels/oem-1z0419091-steering-wheel-for-skoda/

https://www.cars-equipment.com/en/shop/four-spoke-steering-wheels/oem-steering-wheel-for-skoda-octavia/

Предполагам, че и Слави ауто могат да тапицират изцяло волана, както на последните два линка. Кажете си мнението за тез волани и, ако имате информация от по-скоро и относно цените за тапициране. Можете да предложите и други места където ги правят качествено. В линка на car equipment има опция и за поръчка на фирма без ддс.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, моята е файслифта, но може да добиеш горе долу представа как става с перфорораната кожа от снимките. Преди 4 години го претапицирах и съм доста доволен. Цялата процедура тогава излезе 110лв.

IMG-4208.JPG

IMG-4210.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят е правен при момчето от Дървеница с естествена кожа преди половин година за 150 лв. и за сега съм доволен.

IMG_20190828_175426.jpg

Редактирано от Steven K
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично, бих заложил на волан с перфорирана кожа. От магазина. Cars-equipment до колкото имам инфо - доставят чудесни неща. Познати са пазарували и са напълно удовлетворени. Защо от магазина, а не претапициран? Ако тапицират гумен волан ще стане по-дебел от нормалния. Кожените волани са ОК да се претапицират защото махаш кожа и слагаш кожа. Гумения - върху гумата слагаш кожа. Лично мен не ме кефи. И е по-дебел и ми изглежда по-странно някак си. Виждал съм, направени безупречно, но дебелината не ми допада изобщо. Ако ти си ОК с т’ва - направо го носи да го правят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, zloQQ написа:

Ако тапицират гумен волан ще стане по-дебел от нормалния.

 

На мен пък точно това ми харесва повече, че стои по-плътен, но все пак всеки си решава какво му допада повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, може ли някакви координати на човека от Дървеница и колегата Steven K, където си е правил волана?

 

Редактирано от sotef
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Ето го и резултата. Чак сега го направих волана при момчето в Дървеница. Снимките не са хубави, защото беше започнало да се свечерява. Ще направя по- хубави.

IMG_20210923_190937.jpg

IMG_20210923_191006.jpg

IMG_20210923_191045.jpg

IMG_20210923_191106.jpg

Редактирано от sotef
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Да, разбира се! Сутринта в 9 закарах колата, и до 18 часа беше готова. Цената е 150 лв. за естествена кожа и 100 лв. за изкуствена. Естествената е по-дебела и по-гладка. Изкуствената гладка кожа е по-релефна, а перфорираната изкуствена е осезаемо по-тънка и дупчиците са по-нагъсто от тази, която избрах аз.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.