Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на масло СКОРОСТНА КУТИЯ


Criptonz

Recommended Posts

Здравейте колеги, предстои ми смяна на масло и филтри на фабия 1 2002 1.9 TDI 101hp PD ATD .
Искам да ви попитам дали е добре да сменя маслото и в кутия? Аз карам колата  вече 30 000 а кой знае и преди това колко има.
Ако може някой който е сменявал , да сподели има разлика в шума и колко горе-долу струва маслото.
Също така каква марка и модел масло е най добро за тази кутия.

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

 

За мотора аз слагам: Кастрол 5W-40 за ПД 
За филтри послзвам стандартни с изключение на въздушния който е панелен на Pipercross.

Бонус снимка на колата ?:

83193520_2560562770899027_8696823421620715520_o (1).jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих го сменил. Кой знае колко километра е минала колата. На старата ми Октавия съм го сменял веднъж за 300К и си беше ОК след т’ва. Още джитка насам-натам колата с новия собственик без никакви грижи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен събира 1.8 л. Трябва ти шестограм 17 мм. пробката за източване е под лявото вътрешно каре , за наливане горе-долу под датчика за задна скорост . Аз от години ползвам масло за ръчни скорости на GM по 20.00 лв литъра.

Резултат предвид , че от моята източих под литър беше "УАУ".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги!
Много хора ми казаха че няма смисъл, и още толкова обратното.
Затова реших , ще го сменя и аз.
Ще споделя дали има разлика утре!
 

Редактирано от Criptonz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Criptonz " - Няма да навреди да го смениш. Аз си го смених при Познат Човек на "Octavia"-та и не помня каква Марка сложи, но със сигурност не е Оригинално и сега, когато е студено сутрин, превключвам по-трудно, първите няколко изминати Километра, докато не загрее. Вземи си Оригинално Масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да навреди смяна на масло. На моята октавия 1 1.9 TDI PD AXR го смених на около 100 000 км. Сложих Castrol Syntrans Transaxle 75W-90, взима 1.75 l

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, tuningmania написа:

@Criptonz....когато е студено сутрин, превключвам по-трудно, първите няколко изминати Километра, докато не загрее...

Това при GM го няма ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Best Forman Спомняш ли си модела на маслото?
@joro_kem ще го инам в предвид.

 

Дали някой знае какъв е модела на оригиналното масло?

Ами решено е колеги ще го сменям. Благодаря ви за бързите отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @The Best Forman " - Възможно е. За другата Зима ще го сменя, че ме дразни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Criptonz " - Май това е "OEM"-Маслото: "G005000". Около 55 Лева за Един Литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в магазин за Опел и искаш GM за ръчни скорости и те си знаят .. аз лично го пазарувам от Люлин 9 (ако не бъркам се води ул.Търново 11 , фирмата е Автофар).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Criptonz " - Май това е "OEM"-Маслото: "G005000". Около 55 Лева за Един Литър. Понеже не съм 100% сигурен, трябва да се провери допълнително..

 

П.П.

" @The Best Forman " не приказва, като говори. Тоест, Маслото на "GM" трябва да е ОК :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.